Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

PSpice - projekt wzmacniacza OS i OD

23 Gru 2006 13:24 1697 4
  • Poziom 10  
    Witam! Muszę zrobić sprawozdanie którego celem jest zapoznanie się z cechami charakterystycznymi wzmacniaczy na tranzystorze unipolarnym w układzie wspólnego źródła i wspólnego drenu. Samo sprawozdanie zrobię oczywiście sam :) ale dodatkowo muszę zrobić symulację w PSPICE, sam program znam, zarówno pisanie cir'ow jaki schematica, nie wiem tylko jak ma układ wyglądać (ma być dowolny) który mam opisać elektrycznie? nie wiem jakie dobrać wartości rezystancji czy kondensatorka przy WS? może mi ktoś pomóc i narysować ręcznie jak ma taki układ wyglądać z przykładowymi wartościami? lub narysować w SPICE? bardzo prosze o szybka pomoc. Sama sprawozdanie polega na wyznaczeniu K=f (f) Uwy=f(Uwe) i chakrakterystkę fazową, no ale to już nie ma znaczenia co do schematu. pozdrawiam i życzę zdrowych wesołych !!!!!!!!
  • Poziom 10  
    ale ja nie mam dobrać np. Rwe i Rwy itd mogą być dowolne, chodzi mi o przykładowy schemat , że np. R1 = 1K a może R1=100K ?? nie wiem jakie wartości elementów ma taki schemat, nie siedzę w elektronice i na tym się nie znam...
  • Specjalista elektronik
    osaka napisał:
    nie siedzę w elektronice i na tym się nie znam...

To ciekawe, pewnie te zadanie dostałem do zdobienia na lekcji w-fu ??
    Ale ze są święta to masz przykładowy schemat dwu wzmacniaczy w pspice, na tranzystorze BF245A
  • Poziom 10  
    dzięki , o to mi chodziło, a zadanie nie dostałem na lekcji w-fu, fajnie :) znam taki układ od strony teoretycznej ale nie praktycznej (jeżeli można tak powiedzieć) tzn nie znam przykładowych wartości R,C ... teraz już znam :) wielkie dzięki za pomoc :)