Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Przekierowanie routera- pomocy !

23 Gru 2006 18:04 1412 4
  • Poziom 10  
    Witam chciałbym móć zdalnie wchodzić na mój komputer z jakiegokolwiek komputera w internecie.

Posiadam router micronet sp3364 i niestety neostrade z dynamicznym IP (ale to inny temat na dyskusje) dziś chciałem tylko o pomoc z samym przekierowaniem.

Dajmy na to że adres mojego komputera w sieci lokalnej to 192.168.16.72 i na niego chce sie dostać z zewnątrz.

Wchodze w zakładke NAT-->VIRTUAL SERVER

w Start Port Number wpisuje 3000
    w End Port Number wpisuje 4000
    Local IP address 192.168.16.72

Domyślny port do połączeń przy pomocy pulpitu zdalnego XPka to 3389 jest on odblokowany na komputerze (dodany do wyjątków zapory)

Co robie źle ? Gdy próbuje łączyć się z adresem routera czyli 83.29.x.x nie przekierowuje mnie na mój komputer ;/

Czy mogę testować wogóle próby wejścia na mój docelowy komputer z innego komputera w sieci lokalnej ? myśle że tak, mylę sie ?

Please pomocy, jak się już oda to później się będe bawił z dynamicznym IP z neo ;/
  • Poziom 12  
    samo przekierowanie nic na szczescie nie da. wykorzystaj hamachi i jakis vnc.
  • Poziom 10  
    Nie rozumie tej odpowiedzi ;/, jak to sie na szczescie nie da?, zgodnie z instrukcja i wskazówkami z manuala routera robi sie to poprzez stworzenie wirtualnego serwera, skoro router jest widziany w sieci a port otwarty to co moge jeszcze zrobić ? co to jest hamachi i vnc prosiłbym o bardziej konkretną pomóc w tym zakresie.
  • VIP Zasłużony dla elektroda
    pnhd napisał:
    samo przekierowanie nic na szczescie nie da. wykorzystaj hamachi i jakis vnc.

Piszesz bzdury - właśnie w takim celu wykonuje się przekierowanie portu.

Dodano po 3 [minuty]:

sharkyy napisał:
    Nie rozumie tej odpowiedzi ;/, jak to sie na szczescie nie da?, zgodnie z instrukcja i wskazówkami z manuala routera robi sie to poprzez stworzenie wirtualnego serwera, skoro router jest widziany w sieci a port otwarty to co moge jeszcze zrobić ?

Podaj dokładnie co ustawiłeś - musi być jakiś błąd skoro nie działa.
    Sprawdź czy zdalny pulpit działą w sieci LAN.

Do zdalnego pulpitu wystarczy przekierować tylko 1 port TCP 3389.

Cytat:

co to jest hamachi i vnc prosiłbym o bardziej konkretną pomóc w tym zakresie.

hamachi - program tworzący połączenie VPN
    VNC - darmowy program do zdalnej pracy na komputerze
  • Poziom 10  
    Pulpit zdalny w LAN działa bez problemów, mało tego jak wywale router i podepne sie pod gniazdko to także działa (moge wejsc z każdego miejsca w necie), dopiero jak podepne router to wówczas nie moge sie zdalnie podłączyć co ewidentnie wskazuje że robie coś źle przy konfiguracji przekierowania.

w pierwszym poscie napisałem co dokładnie ustawiłem, tylko wpisałem wirtualny serwer i nic wiecej. Porty pomiedzy 3000-4000 i wpisałem numer IP z ktorym sie chce połączyc, powinno działać dlatego proszę kogoś na forum o pomoc co robie źle. Zapore w windowsie profilaktycznie wyłączyłem i lipa ;/ co jeszcze moge zrobić ?