Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Instalacja TV-SAT - problem - poziome jasne gęste paski

ankel 23 Gru 2006 19:30 881 2
  • #1 23 Gru 2006 19:30
    ankel
    Poziom 9  

Witam,

Kilka miesięcy temu położyłem w domku instalację na multiswitchu MSR-516 firmy Terra. Ten multiswitch umożliwia zasilanie wzmacniacza antenowego z czego zresztą skorzystałem. Ustawiłem na dachu antenę kierunkową Yagi i wymieniłem zamontowany w niej symetryzator na wzmacniacz montowany w puszcze (to chyba standardowe rozwiązanie).
    Wszystko działało wręcz idealnie aż do dziś. Nie wiem o co chodzi dlatego zwracam się do mądrzejszych ode mnie.

W sumie bez żadnej ingerencji w instalację nagle wszędzie praktycznie pojawiły się poziome linie na każdym z kanałów jakie odbieram, a do tego w każdym gniazdku. Instalacja SAT działa bez zarzutu.
    Paski te to dość jasne linie dokładnie w poprzek ekranu oddalone od siebie około 0,5 cm (przy tym bardzo irytujące).
    Mają różną jasność na różnych kanałach telewizyjnych (np. są bardzo widoczne na TVP3, mniej na TVP2, a prawie niewidoczne na TVP1, odbiór POLSATU także się pogorszył i to znacznie, choć i tak nei był idealny - odbieram z Jemiołowa).

Jeśli ktoś ma jakiś pomysł co to mogło spowodować to będę baaaardzo wdzięczny. Jutro pstryknę zasilanie wzmacniacza na Off i podłączę antenę bezpośrednio na strychu do zasilacza z separatorkiem i tym samym sprawdzę sam układ anteny naziemnej, ale może ma ktoś pomysł co to może być?
    Mogę np. widzieć jakieś nakładanie się częstotliwości z zasilania konwertera (Quattro zresztą)?
    Pokręciłem ja juz pokrętłem od zasilania wzmacniacza (bo takie posiada ten multiswitch), a ono steruje napięciem podawanym w zakresie 10-14V, ale nic się nie zmieniło niestety i jestem w kropce bo na święta same nie mam naziemnych dobrych programów (dobrze że chociaż SAT działa...) Jak padnie coś to będę w jeszcze więszkej kropce... dlatego jeśli można troszke pomocy?

PS. Jeśli ten post nie w tym dziale to proszę o jakieś przeniesienie... bo nie znalazłem działu gdzie to by mogło się znaleźć :)

PS2. Wesołych Świąt forumowiczom życzę z całego serca :)

• #2 23 Gru 2006 21:24
    piotrekmilitowski
    Poziom 23  

Witam!
    Takie paski to w większości przypadków zła filtracja U zasilającego wzm. anten ! Normalnie stawiałbym na zasilacz ! Wyłącz ten multiswitch zobacz co będziesz miał na ekranie tv oraz spróbuj to zasilić z osobnego zasilacza!

Pozdrawiam

Ps. I wzajemnie!

• #3 26 Gru 2006 19:26
    inp
    Poziom 20  

Wszystko wskazuje na tętnienia napięcia zasilającego wzmacniacz w.cz.
    Pozdrawiam.

Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME