Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Philips 29PT 8304 bezpiecznik wysokiego napięcia

24 Gru 2006 01:25 2146 6
  • Poziom 2  
    Witam!
    Przy porządkach świątecznych ,podnoisłem swój telewizor i mi lekko upadł (z wysokości 10 cm.) dodam że był włączony! i spalił się bezpiecznik wysokiego napięcia, dostał jakiegoś zwarcia bo przy każdej wymianie pali się bezpiecznik. Czy ktoś mógłby podpowiedzieć co mogło się stać?
  • Poziom 28  
    Witam.Jest to chassis MG2.1 dość trudny TV w serwisowaniu i jeżeli nie masz doświadcznia to cóż-przykro ,że tak się stało.A co się mogło stać?Jakiś element ma zwacie i należałoby dokonac pomiarów lub tez gdzieś pękła płyta i oś zwiera.Obejrzyj b.dokładnie płyte i omomierzem zmierz końce bezpiecznika a wtedy wyjdzie od której strony to zwrcie nastapiło i należy je usunąć.pozdri wesołych świąt.
  • Serwisant
    O jakim elemencie mowa co to jest cytuje bezpiecznik wysokiego napięcia?Podaj pozycję na płycie.
  • Poziom 2  
    Witam!
    Faktycznie nie jest to bezp. wysokiego lecz "multivoltage" E3.15AT przed mostkiem. na mostku na wyjściu mam całkowite zwarcie! (nie jestem profesjonalistą! kiedyś naprawiałem telewizory ale starszej generacji, teraz już od ładnych lat nie mam z tym doczynienia! Ale w końcu to dopadło mój sprzęt więc zaglądnołem do niego i chciałbym go popróbować) ktoś mógłby mnie poprowadzić gdzie coś poszukać?
    Wesołych świąt!!!
  • Poziom 32  
    Na pewno mostek do sprawdzenia-ew. wymiany. Następnie sprawdzenie elementów za mostkiem 7540-STW8NA60 i 7520- MC44603. Sprawdź też diody i rezystory po pierwotnej. Warto też zwrócić uwagę na okolice pozystora jak i na niego samego ;)
  • Poziom 2  
    7540-STW8NA60 ma zwarcie to już jest powód ale gdzie szukać przyczyny?
    coś musiało to spowodować?
    Gdzie szukać? dalej jest ok! choć na 7421 między bazą a emiterem mam nadal zwarcie choć on sam jest sprawny!
    nie mam schematu jak ktoś by podrzucił był bym wdzięczny!
  • Poziom 32  
    Ciebie interesuje strona pierwotna przetwornicy a nie wtórna i HOT i skup się na tym. Schemat jest wbazie elektrody jak nie masz punktów to ci zaraz podeśle.
    https://www.elektroda.pl/rtvforum/viewtopic.php?p=273545#273545

Dodano po 1 [minuty]:

Dodam jeszcze że jest to chassis MG2,1E.

Dodano po 6 [minuty]:

Podpowiem jeszcze szukaj pękniętej ścieszki ewentualnie zimnego lutu w okolicy 7540 ;)