Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Relpol przekaźniki nadzorczeRelpol przekaźniki nadzorcze
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Czujnik zmierzchu. Jak podłączyć do niego lampki choinkowe?

24 Gru 2006 09:31 7938 3
  • Poziom 10  
    Witam wszystkich. Mam pytanie odnośnie czujnika zmierzchu oto ten czujnik:
    Czujnik zmierzchu. Jak podłączyć do niego lampki choinkowe?
    Mam pytanie jak podłączyć do niego np. lampki choinkowe, zwykłą lampe bo niestety nie orientuje się są w nim tylko 3 kabelki a nie chce nic popsuć. Z góry wielkie dzięki za odpowiedzi i prosiłbym żeby było jasno wytłumaczone:D

Moderowany przez MirekCz:

Przeniesiony z AiR.

Darmowe szkolenie: Ethernet w przemyśle dziś i jutro. Zarejestruj się za darmo.
  • Relpol przekaźniki nadzorczeRelpol przekaźniki nadzorcze
  • Poziom 25  
    Najpierw sprawdź miernikiem na którym przewodzie panuje rezystancja w kombinacji (niebieski-brązowy oraz niebieski-czarny). W jednej powinna być nieskończona (rozwarte styki przekaźnika) i ten przewód podłączasz do jednej końcówki zasilającej lampki choinkowe.
    Niebieski przewód podłączasz do neutralnego z sieci, z tego samego punktu podłączasz drugą końcówkę zasilającą lampki choinkowe.
    Został ostatni przewód z czujnika i jego podłączasz na stałą fazę sieci 230V. Powinno zadziałać :)
  • Relpol przekaźniki nadzorczeRelpol przekaźniki nadzorcze
  • Poziom 19  
    Witam.
    Niebieski to masa czyli zero. Fazę czyli plus musisz dać na czarny, ale na który tego bez schematu nie wiem. Musisz sprawdzić metodą zamiany. Nie powinno się nic stać bo jest to układ na 220 V.
    Miałem kiedyś podobny problem z czujką ruchową która miała też wyłącznik zmierzchowy rowiązałem go właśnie w ten sposób.

Pozdrawiam i Wesołych Świąt
    Ps.
    widzę że ktoś był szybszy
  • Poziom 10  
    Dzięki wszystkim za pomoc działa. Wesołych świąt