Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Jak zrobić cyfrowy wskaźnik ciśnienia doładowania?

luckash 24 Gru 2006 14:20 4412 4
    luckash
    Poziom 10  
    Witam!
    Robił już ktoś coś takiego? pewnie są gotowe do kupienia ale za kosmiczne pieniądze...
    z góry dzięki za pomoc

ps: Wesołych Świąt
    tplewa
    Poziom 38  
    1. Jakis czujnik cisnienia np. cos Motoroli z serii MPX
    2. Jakis mikrokontroler z wbudowanym przetwornikiem analog/cyfra i wyswietlacz

to w zasadzie wszystko...

W Elektronice Praktycznej byly projekty wysokosciomierzy i barometrow wiec mozna sie podeprzec i poznac troche teorii na temat zasady dzialania czegos takiego.
    gondoljerzy
    Poziom 23  
    Pierwszy lepszy manometr można kupić za 10-20zł (allegro), dedykowany 50-150zł. Tymczasem czujniki ciśnienia chociażby z serii MPX są w sklepach internetowych po 70-80zł za szt. Na Allegro zdarzają się taniej, ale sporadycznie. Do tego kontroler, wyświetlacz, płytka, siakaś obudowa... Nawet robiąc to samemu będzie ciut kosztować.
    bruns
    Poziom 31  
    Kup zwykły manometr o skali 2 max 5 bar. w sklepie z pneumatyką i masz gotwca . Podłącz do kolektora ssącego za pomocą rurki giętkiej i masz gotowy wskażnik ciśnienia doładowania !
    pluskwapl
    Poziom 9  
    Witam.
    Dołączam się do pytania, lecz z małą korektą. Wiem, że po podłączeniu się do samochodu komputerem można odczytać wartość doładowania (chodzi mi o A6 C5 1.9 TDI). Pytanie brzmi: czy można odczytywać jakimś urządzeniem tą wartość i tylko tą w czasie jazdy, czyli taki wskaźnik doładowania ale elektroniczny ,czerpiący informację z czujnika który jest już zainstalowany fabrycznie? Np. jakiś woltomierz podpięty gdzieśtam.
    Mam kłopoty z zacinającą się turbiną i chciałbym wiedzieć kiedy jest za duże ciśnienie. Pozdrawiam