Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

sieć => hasło? Połączenie komputerów? Dostęp do plików.

25 Gru 2006 10:54 2918 23
  • Poziom 12  
    witam,
    mam pytanie:
    jesli mam Liveboxa podlaczonego pod USB a moja siostra ma ten taki odbiornik Wi-Fi podlaczony w drugim kompie to czy da rade jakos polaczyc nasze oba kompy?? znaczy czy moge sobie wejsc na jej dysk i cos sciagnac albo czy mozemy grac w jakies gry itp?? ona ma win98 a ja xp.
    pozdrawiam
  • Poziom 12  
    to wtedy jeden komp musialby i tak byc na usb a drugi na RJ-45. ale ten drugi musi być na ten adapter USB Wi-Fi bo jest z jakies 7 metrow oddalony a kasy na kabel usb o takeij dlugosci nie ma:(
    czyli jeden jest na adapter a drugi na zwykle USB.(bo nawet nie mam wejścia w kompach na etn kabel Ethernet)

(dodam że jestem zielony jeśli chodzi o sieć)
  • Poziom 10  
    no Turbo.winyl

ja tak cos kiedys slyszalem ale nie wiem czy dobrze ze nie da sie podlaczyc kompow w sieci za pomoca tego adaptera Wi-Fi i kabla usb do drugiego ompa a dodatkowo jak masz jeszcze dwa ruzne systemy a w win 98 ten adapter to juz chyba calkiem nie da rady:( ale dokladnie ne wiem conieco obilo mi sie o uszy a widze ze nikt nie Ci nie pomaga to chcialem Ci odpowiedziec. pozdro
  • VIP Zasłużony dla elektroda
    Nie ma znaczenia w jaki sposób komputery są podłączone do Livebox'a.

Zawsze między nimi jest możliwa transmisja.

Wystarczy tylko ustawić taką samą grupę roboczą, unikalne nazwy i udostępnić jakiś zasób (dysk/katalog).

Przy Windows XP przyda się włączyć konto gość i sprawdzić ustawienia firewall'a.
  • Poziom 12  
    czyli się da:) to dobrze:)

Mbo

a mógłbyś mi napisać krok po kroku co mam zrobić na każdym z tych kompów bo ja zupełnie zielony jestem. wiem tyle ze na moim kompie gdzie mam xp musze uruchomic kreatora konfiguracji sieciowej a na kompie siostry jest win 98 i tam nic takiego nie ma:(

pozdro
  • Poziom 22  
    A na końcu tego kreatora masz coś takiego jak stworzenie jego wersji przenośnej na dyskietce lub PENDRIVE. Idziesz z taka dyskietka do kompa siostry i uruchamiasz. Pozdrawiam :)
  • Poziom 12  
    jasek2

niestety nie dziala:(
    przenosze dyskietke a potem na drugim kompie uruchamiam ten zapisany plik ale wyskakuje jak gdyby error ze nie zna czegos tam i zeby sie skontaktowac z administratorem sieci.w szczegółach nic ciekawego nie ma.
    i pisze ze system tez tego nie moze odczytac.a dyskietka nowiuśka i dobra.

czyli trza jakas inna metoda:(

ale dzieki

pomóżnie prosze
  • Poziom 22  
    Na PC z WIN98SE naciskasz prawym otoczenie sieciowe > właściwości > jeśli nie masz zainstalowanego udostępniania plikow i drukarek, to je dodaj > jak bedzie zainstalowany to kliknij przycisk udostepnianie plik0ow i drukarek i tam zatwierdź że chcesz je udostepniać > przejdź na zakładke identyfikacja i wpisz nazwe grupy roboczej np. "winyl" :) zatwierdź wszystko. Potem na kompie z win XP kliknij prawym mój komputer kliknij właściwości przejdź na zakładke nazwa komputera> nacisnij zmien i wpisz ta samą grupe robcza co na komputerze z win98se i inna nazwę. Kliknij praywm jakiś folder nacisnij udostępnianie i zabezpieczenia i go udostępnij.
  • Poziom 12  
    Jasek2

zrobiłem jak trzeba i wszystko prawie gra.
    ale jak chce udostepnic pliki i drukarki tam na kompie z win 98se to potem prosi o plyte z windowsem i wkladam ja ale nie moze zainstalowac bo chyba nie tego folderu szuka??
    a druga sprawa to w otoczeniu mam juz moja siec ale jak u siostry klikam na moj komputer to ona nie ma dostepu ale przeciez ja wszystko udostepnilem a przedtem jeszcze prosilo o poadanie hasla a ja nei wiem jakiego:(
    no i jeszcze na moim kompie nie widze nazwy jej kompa i wszystko chyba przez to ze nie chce zainstalowac czegos z plyty win 98 a mam orginala oczywiscie. bo szuka ciagle pliku vserver.vxr i kompa mozna uruchomic tylko w trybie awaryjnym:(

ale gra przez sieć dziala:) znaczy jak nie wlaczone jest udostepnianie

ale co z tymi plikami i folderami??
    Na Windows 98 musisz dograć potrzebne pliki - bez tego nie będzie działać Otoczenie sieciowe.

Co do dostępu z Win 98 do zasobów udostępnionych przez Win XP to trzeba załączyć w Win XP konto gość lub proste udostępnianie.
  • Poziom 22  
    Powiedz jakie to są pliki to może będziemy Ci w stanie pomóc. Spróbuj dobrze poszukać na tej płycie gdzies one musza być. Tylko pewnie są w plikach *.cab to musisz wskazac na folder gdzie ona sa i wtedy je znajdzie. Podejrzewam, że to będzie folder win98. Pozdrawiam.
  • Poziom 12  
    te pliki to vserver.vxd oraz msshrui.dll (ten drugi znlazlem w necie i wkleilem do folderu system ale nie chce zminic sie ikonka na taka zębatkę:( )

no i obu plikow nie moge na tej plytce znaleźć:(

a takie pytanko bo ustawilem goscia u mnie na kompie a u siostry dalej prosi o haslo (jak chce wejsc w nasza siec MSHOME a ja nie wiem gdzie mozna je na moim kompie ustawic)

pozdrawiam

Dodano po 43 [minuty]:

hej juz zrobilem update u mojej siostry(win 98) i sa juz te plik:) i udostepnilem jeden dysk klikajac na dysk prawym i udostepnianie:) i podalem haslo do tego dysku ale jak ja to samo robilem u mnie na xp'ku to nigdzie nie trzeba bylo wpisywac hasla i ja moge "grzebac" bo dysku siostry a ona nadal nie moze po moim:(
  • Poziom 22  
    "Panel Sterowania" >> Opcje Folderów" i wybierz zakładkę "Widok"

Musi być zaznaczone "Użyj prostego udostępniania".
  • Poziom 12  
    jasek2

jak wszedłem w podaną zkładkę to to już było zaznaczone więc nic nie zmieniałem. tu jest PrtSc jak pyta o to hasło:

sieć => hasło? Połączenie komputerów? Dostęp do plików.

i nie wiem co robić.
    Załóż na Win XP konto z taką samą nazwą i hasłem jak masz na Win 98.
  • Poziom 12  
    niestety nic to nie dalo:(
  • Poziom 24  
    A masz właczone udostępnianie plików i drukarek na swoim komputerze ?
  • Moderator Samochody
  • Poziom 24  
    Na systemie XP włącz konto gość
  • Poziom 12  
    hej,

konto goscia mam wlaczone i udostepnia tez:)

a jesli chodzi o taki sam login to znaczy o ktory login chodzi?? ten przy uruchamianiu windowsa czy jakis inny?? bo jesli ten przy uruchamianiu windowsa to juz robilem konto Turbo Winyl u siostry(win 98) na kompie tez bez hasla bo ja nie mam hasla i nic sie nie zmieniło:(
  • Moderator Samochody
    Hasła muszą być, inaczej może nie działać. Najlpeiej, żeby na XP było konto z loginem i hasłem jak na 98 albo żebyś na 98 logował się innym loginem niż na XP. Innymi słowy - jeśli są konta z takimi samymi loginami to muszą mieć takie same hasła, jeśli nie ma kont a takimi samymi loginami to musi był włączone konto gość na XP, a jeśli są konta z takimi samymi loginami a różnymi hasłami to nie zadziała.
  • Poziom 12  
    tzok

robie jak napisałeś:

1.najpierw zrobilem dwa identyczne konta (znaczy na kazdym komie z osobna)(hasło i login ten sam) Ale nie pykło-dalej to samo jest

2.zrobilem konto goscia przy innych nazwach i hasłach kont i też nie pykło:(

już nie wiem co mam zrobić:(

ale dzieki tzok
  • Moderator Samochody
    A te kompy pingują się w ogóle. Aha i przy tych kontach - na 98 zaloguj się na konto, które istnieje na XP (na XP możesz się zalogować na to samo albo inne konto).

Jedna sprawa - na 98 musisz mieć klienta sieci Microsoft Networks i wybrany sposób logowania - logowanie Windows.