Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Fabryka prądu
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Budowa wlasnego mixera - przedni panel i echo+poglos

25 Gru 2006 14:42 1926 5
  • Poziom 11  
    Witam
    buduje wlasny mixer audio, poki co - trzy kanaly stereo (niedlugo bedzie czwarty + piaty mono). W jaki sposob mozna zrobic przedni panel? Moge zaprojektowac w CADzie, ale jak przeniesc to na blache/drewno? Kazdy kanal stereo ma osiem potencjometrow obrotowych, do tego glosnosc na suwakowych i crossfadery. Troche ciezko to narysowac i wyskalowac recznie...
    Druga sprawa echo i poglos do tego mixera. Jaki uklad/zestaw polecacie z tanich (musze je dorzucic na conajmniej dwa kanaly)?
    Z gory dzieki. Pozdrawiam
  • Fabryka prądu
  • Poziom 25  
    Ja obudowę wzmacniacza oraz miksera robiłem w ten sposób ze wymiarowałem suwmiarką każdy element który miał być montowany w wzmacniaczu, potem te wymiary przenosiłem do AutoCADa. Tam wszystko do woli przesuwałem, obracałem tak żeby dało się to wszystko później złożyć i było proste w obsłudze. jak przenosiłem na drewno swoje wypociny... po prostu drukowałem w skali 1:1 na kartce papieru projekt, potem przyklejałem ta kartkę na sklejkę i wierciłem oraz wycinałem laubzegą wszystko co potrzeba.
  • Fabryka prądu
  • Poziom 11  
    Tutaj chodzi mi nie o same otwory, bo to jeszcze nie jest trdne, tylko o skale, napisy i oznaczenia.
  • Poziom 25  
    To tak jak mówiłem, jak tylko masz możliwość dostępu do AutoCADA to wszystko co tam zrobisz przelejesz na papier w skali 1:1 czyli wszystko będzie idealnie dopasowane. Napisy tez wydrukuj na papierze, ale taki z bloku technicznego a potem to daj do zalaminowania :)
    Ja korzystałem przy budowie z tego projektu http://sound.westhost.com/project30.htm
  • Poziom 11  
    Do zalaminowania, latwo powiedziec ;] Tylko ze oddac nie ma gdzie ;]
    Z tym sobie poradze, teraz zostaje jeszcze kwestia echa...
  • Poziom 25  
    Ja papier laminowałem w pierwszym lepszym punkcie gdzie taka opcje oferują (koło mnie jest punkt ksero i maja tam maszynkę do laminowania a koszt to chyba 1zł).
    Schemat echa widziałem kiedyś w Elektroniku Praktycznym i był on zrobiony na układach cyfrowych... niestety nie pamiętam który to numer był :/

Znalazłem, to był ten schemat: http://www.cyfronika.com.pl/kityne/ne398sch.htm