Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

domofon piszczy

leodom 25 Dec 2006 18:42 4895 9
 • #1
  leodom
  Level 10  
  Witam wszystkich.
  Wszedłem w posiadanie zestawu domofonowego typu hipermarket.
  Bardzo podobne są na allegro: http://www.allegro.pl/item151091389_domofon_onyx_wandaloodporny_gwarancja_faktura.html
  Czekał na swój czas czyli ogrodzenie. Podczas pierwszego podłączenia działał prawidłowo. Ogrodzenie powstało i został osadzony w słupku przy furtce. Kaseta daje sygnał wywołania. Unifon w domu dzwoni, ale po podniesieniu słuchawki wzbudza się i piszczy. Mimo wszystko można się porozumieć, ale ten pisk... Nie moge go już reklamować. Kable sprawdzone. Jest na to jakaś regulacja?
 • #2
  Krzychu7
  Level 40  
  Witam. Musi być regulacja (za pomocą PR-ków) wzmocnienia mikrofonu i głośnika. Pozdrawiam.
 • #3
  leodom
  Level 10  
  Rozumiem, że trzeba dobrać sie do kasetki przy furtce?

  Dodano po 26 [minuty]:

  Poczytałem inne wątki w tej samej sprawie na tym forum.
  Jest parę sugestii. Pojawię się ponownie, gdy sie nie sprawdzą.
 • #4
  andrzej34
  Level 16  
  Witam, mam domofon któremu zmniejszyłem czułość mikrofonu do minimum a piski zostały. Kroki idącej osoby po chodniku słychać z ok. 50 m, jednak źródłem pisków okazała się słuchawka w domu. By nie ingerować w układ elektroniki zaślepiłem dwa otwory (z czterech) przed mikrofonem i jest OK. Krótko mówiąc mikrofon słuchawki słyszał jej głośniczek i to prowadziło do sprzężenia.
  Pozdrówki.
 • #5
  leodom
  Level 10  
  Upewniłem się, że urządzenie jest jeszcze sprawne i ponownie zamontowałem na słupku. Dopóki centralka zwisała swobodnie na kabelkach było OK. Po przykręceniu jej w miejsce docelowe: pod taki mały daszek piszczenie wróciło. Dodam, że otoczenie centralki jest metalowe.
 • #6
  Elektryk80
  Level 25  
  Włóż gąbkę albo jakąś watę do środka panelu rozmównego. Piszczenie zniknie.
  W słuchawce dla pewności zrób to samo (jak tylko da się ją otworzyć ;) )
 • #7
  leodom
  Level 10  
  W porządku, spróbuję z gąbką, ale dopiero po południu. Tak czy inaczej odezwę się.
 • #8
  leodom
  Level 10  
  Stwierdzilem po szeregu probach, ze dopoki przycisk wywoławczy znajduje sie daleko od metalowych czesci ogrodzenia urzadzenie dziala bez zarzutu. W momencie zblizania sie do metalowych czesci ogrodzenia (np. skrzynka na listy) wzbudza sie. Klade to na karb wadliwej konstrukcji domofonu od samego poczatku, a nie jego uszkodzenia.
  Rozwiazaniem bedzie przymocowanie kasetki rozmownej bezposrednio na slupku klinkierowym, a tego chcialem uniknac. Dzieki wszystkim za dyskusje.
 • #9
  t.catch
  Level 16  
  A czy ten pisk nie przypomina np piszczenia starego odbiornika radiowego podczas wyszukiwania stacji AM? Jeśli tak, to może niechcący producentom domofonu udało się przy okazji skonstruować radio :)
  Tak to bywa w tych tanich urządzeniach - jak dostanie trochę blach (antenę) to po prostu cos tam, odbiera - to nie musi być sygnał radia, wystarczy w pobliżu maszt GSM. Więc albo "nie dopuszczać do anteny" albo żmudna zabawa z doborem (zamianą na inne) elementów "radiowych" - czyli wszystkiego z zakresu RLC :cry:
 • #10
  leodom
  Level 10  
  Zdecydowanie jest to gwizd wzbudzenia, bez modulacji, swiergotu itp. o stalym natezeniu.
  Poszedlem nawet do Castoramy, gdzie to kupowalem i po podniesieniu unifonu z tego samego zestawu tez uslyszalem pisk. Prawdopodobnie przycisk byl zamontowany przy jakiejs szynie kontrukcji stoiska.