Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Europejski lider sprzedaży techniki i elektroniki.
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Pomocy!!! Generator impulsow prostokatnych

Yabol 25 Gru 2006 23:05 1419 6
  • #1 25 Gru 2006 23:05
    Yabol
    Uczeń

Witam
    Mam taki problem:
    Chcialem zrobic lampe plazmowa lecz niemam trafa WN a wiec to odpada
    nastepnie wpadl mi do glowy stroboskop lecz podobno palniki z aparatow jednorazowych sie latwo przepalaja i kicha ze stroboskopu
    lecz mam cewke wyskokiego napiecia (taka sanochodowa na 6V)
    chcialebym zrobic jakis prosciutki generator impulsow prostokatnych na NE555 sterowny czestotliwoscia przez potencjometr.
    niemam zadnego pomyslu szukalem schematow lecz zaden mi nieodpowiadal albo wydawal mi sie nieodpiowiedni do wykonywanego zadania.
    moje pytanie: czy da sie zrobic lampe plazmowa (niemusi byc az tak wspanialy efekt) wystarczy jakies 15 Hz aby te przeskoki w zarowce sie pojawialy

a wiec potrzebuje prosciutki ukladzik z regolowana czestotliwoscia aby mogl zasilic ta cewke samochodowa na napiecie do 12V
    prosil bym o schematy:) bede bardzo wdzieczny
    jestem poczatkujacy wiec zabardzo sie nieznam jeszcze na elektronice ale bardzo mnie to interesuje :)

z gory dziekuje :) jesli mi cos ciekawego wyjdzie zamieszcze na elektrodzie :)

• #2 26 Gru 2006 00:07
    danielkk
    Poziom 31  

wszystko znajdziesz na tej stronie...

http://mylab.pwii.pl/

15hz to stosunkowo za mało zeby wykonac lampe plazmową. a co do trafa WN to odwiedz najblizszy serwis RTV tam powinni Ci za grosze sprzedac jakies trafko.

• #3 26 Gru 2006 02:38
    Yabol
    Uczeń

lecz na tej lampie mi tak bardzo niezalezy :P
    bardziej bym byl zadowolony z tego ukldu za pomoca sterowana by byla cewka samochodowa :)
    wtedy moglbym juz kombinowac i myslec co mozna z tego zrobic ;p

a i jeszcze jedno pytanko co do tej kuli ;p
    mam taka zapalarke reczna do kuchenki gazowej na 220V tam w srodku przeskakuje iskra i to dosc mocno (przynajmniej mi sie tak wydaje)
    dalobysie z tego zrobic taka lampe ?? i jak to podlaczyc........??
    dziekuje za link napewno sie przyda :]
    czekam na inne porady :P i z gory dziekuje

• #4 26 Gru 2006 11:14
    puszak
    Poziom 28  

polecam myzlab.pl
    wydaje mi się ze w kuchence siedzi powielacz napięcia z którego leci napięcie stałe a lampa plazmowa potrzebuje napięcia zmiennego i to chyba o wiele większego niż 10hz poczytaj sobie o lampach na stronie którą podałem
    ja bym ci poradził zbudowanie generatorka na ne555 do tego tranzystor kluczujący i zamiast trafa WN dal bym ta twoja cewkę schematy są między innymi na myzlabie pełno jest na elektrodzie a takze w sieci
    ps. ja też szukam już ponad pół roku trafko WN z TV

• #5 26 Gru 2006 12:06
    danielkk
    Poziom 31  

wez iskrownik od jakiejkolwiek zapalniczki przyłuz kabelkek dozarowki zgas swiatło i nacisnij....zobaczysz jaki fajny efekt jest:D:D:D:D:D

• #6 26 Gru 2006 23:31
    Yabol
    Uczeń

własnie juz tak robilem z tym "pstryczkeim" z zapalniczki i dlatego mi przyszedl ten pomysl z cewka samochodowa :D

• #7 27 Gru 2006 00:00
    danielkk
    Poziom 31  

po co sie męczyc z cewka!!!! mało na smieciach lezy starych TV wydłubac trafo i mozesz miec niezły bajer w domu tanim kosztem

TME logo Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
TME Logo