Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Jakie kolumny wybrać? Wzmacniacz Kenwood Ka-4040R.

26 Dec 2006 13:36 1407 8
  • Level 14  
    Mam pokój o wymiarach 2,14 na niecałe 4m takie prostokąt. Podobają mi sie kolumny wysokie i "kobylaste" zastanawiam się nad STX F-240,Tonsil FENIX II, a najbardziej by mi się podobały Scherzo 350. Na razie mam wzmacniacz Kenwood Ka-4040R, ale z czasem można go zmienić. Słucham w większości techno ale innej muzyczki tez. Potrzebował bym kolumny, które będą miały mocny dynamiczny bas, poprostu lubie słuchac mocnego basu. Chyba zeby dało się zrobić taki myk żeby np. do Tonsili albo do STX-ów podpiąć jeszcze suba tylko nie wiem jak wtedy zachowa sie wzmacniacz. Bo Scherzo chyba basu mają wystarczająco:)

Z góry dzieki wielkie za pomoc!!
    [Szkolenie 22.06.2021, g.9.30] Zabezpieczenia Internetu Rzeczy (IoT) programowe i sprzętowe. Zarejestruj się za darmo
  • Level 11  
    Scherzo 350 nie będą za mocne na taki mały pokój...?
  • Level 20  
    Na ten pokój spokojnie Ci starczą Altusy 200, jeszcze w przedpokoju będzie słychac i basu też będzie dosyć :D
  • Level 14  
    No jakbym zakupił Scherzo to mógłbym zostać posądzony o zabójstwo rodziców, ale z drugiej strony najbardziej mi się podobają,później są STX-y a na końcu Fenixy. Scherzo mają 93dbl o ile się nie mylę a Fenixy coś kolo 86. Chciałbym kupic kolumny do 500zł max 600zł .
  • Level 35  
    Jeśli dałbyś radę dołożyć do 700zł, to z nowych kolumn warto wziąć Mistrale, które są pod każdym względem lepsze od Feniksów 2. Tylko pytanie, czy przypasuje Ci impedancja 6ohm, bo nie będziesz mógł do końca bezpiecznie podłączyć do Kenwooda drugiego kompletu kolumn/subwoofera pasywnego (chyba, że o impedancji 10ohm lub więcej).
  • Level 30  
    Scherzo 350, lub altus 200 to moi faworyci i ich Ci doradzam :) może nie nastapi akt zabójstwa :)

pozdrawiam
  • Level 14  
    W sumie jak narazie wzmacniacz jest od 4 do 16Ω. Tylko ze ta stówka to oznacza kolejny miesiąc czekania na kolejną wypłatę. Bo tą tak na dzień dobry wydać całą to nieciekawie.
  • Level 35  
    Uważam, że różnica pomiędzy Mistralami a Feniksami 2 jest tego warta :D. Na dobrą sprawę zwrotnica w Feniksach to 2 jeno kondensatorki. Gdybyś zdecydował się na wersję "używane i maksimum dB", czyli Scherzo 350, to radzę poszukać ich nowszej wersji - Voyager 350. Mają lepiej skonstruowaną zwrotnicę w sekcji wysokotonowej - w Scherzo lubiły padać kopułki.
  • Level 14  
    A co powiecie o STX F-240 nad nimi tez się zastanawiam, słyszałem ze też podobno zamiast porządnej zwrotnicy jest parę kondensatorków. To prawda czy tylko ktoś tak sobie wymyślił?? Wnioskuję z tego ze nowe dobre kolumny to od 700zł w górę.