Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Potrzebny schemat zwrotnic do ALTUS 140

26 Gru 2006 16:08 13426 19
  • Poziom 11  
    Witam posiada ktos moze shcemat zwrotnic do kolumn ALTUS 140, i moglby mi je udostepnic.
  • Poziom 11  
    Juz usunalem dzieki za schemat. Mam jeszcze jedno pytanie ma ktos moze orginalne wymiary tej kolumny i rozmieszczenie glosnikow i jakiej srednicy i dlugosci sa br.
  • Poziom 30  
    Cytat:
    Mam jeszcze jedno pytanie ma ktos moze orginalne wymiary tej kolumny
    wymiary sa tu:
    https://www.elektroda.pl/rtvforum/download.php?id=215852
    Cytat:
    i jakiej srednicy i dlugosci sa br.
    br sa sr5 cm i grube jak płyta czołowa kolumny rozmieszczenie głośników mam ale do altus 75 ale poszukam moze znajde to dorzuce
  • Poziom 11  
    Dzieki, interesuje mnie jeszcze rozmieszczenie glosnikow.
  • Poziom 11  
    Najlepszym sposobem na sprawdzenie rozmieszczenia głosników jest znaleść kogoś w okolicy co ma takie głosniki i odrysować na jakimś kartonie otwory...
    Z tym rozmieszczeniem to będzie problem troche.
    Chyba że ktoś kto ma takie kolumny zrobi foto (wycentrowane) i wysle ci je. A ty juz powiększysz zoomem do skali 1:1 i odmierzysz na monitorku. Może i głupia koncepcja, ale zawsze można tak zrobić gdy nikt nie będzie miał tych wymiarów.
  • Pomocny dla użytkowników
    Kiedyś było coś w jakimś starym radioelektroniku, ale nie jestem w stanie tego odnaleźć.:cry:
  • Poziom 11  
    Chodzi mi glownie o odleglosci glosnika niskotonowego od dolu i boku, sredniotonowego od boku i wysokotonowego od boku i gory, no i jeszcze br od boku (miezone od krawedzi glosnika). Moze ktos ma te kolumny i muglby podac mi te wymiry.
    Jeden facet ma takie i podaje nawet swój numer GG a także e-mail. Chętnie chce się wymienić wiadomościami na temat tych kolumn.

http://altus140.wizytowka.pl/
  • Poziom 11  
    Eh...poszukam u mnie...mam pare radioelektroników. Może akurat. Troszkę są stare (lata 80, 90) ale z tego co wiem to Altus jest trochę stary!
    Te starsze numery powinny byc tu na Elektrodzie, ale nie wiadomo gdzie konkretnie (w jakich latach) szukać.:|
  • Poziom 11  
    Ja narazie przeleciałem rocznik 81 wszystkie numery w dziale schematy. Nic niema. Dalej już nie szuka, bo mi sie niechce :p
    Niestety na forum nie ma już tych archiwalnych numerów Radioelektronika.:cry:
  • Poziom 33  
    witam
    mam archiwalne RE- ''dymek34'' podaj namiary wyślę na maila
  • Poziom 11  
    Moj mail to straschny(malpa)wp.pl.
    W numerze 7/1985 jest rysunek jakiegoś Altusa, ale nie ma takich szczegółowych detali, jakie ciebie interesują.
  • Poziom 11  
    Widzialem to juz ale niestety niechodzi mi o to.
  • Poziom 21  
    Proszę to co chciałeś zwrotnica do altus 140:

Potrzebny schemat zwrotnic do ALTUS 140
  • Poziom 11  
    Dzieki wszystkim, mam juz wszystko co chcialem. Temat zamykam.