Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

jak podłączyc ten przedwzmacniacz z koncowka mocy?

hiv_sick 26 Gru 2006 16:26 2470 6
  • #1 26 Gru 2006 16:26
    hiv_sick
    Poziom 22  

jak podłączyc ten przedwzmacniacz z koncowka mocy?
    Witam. mam problem z podłączeniem przedwzmacniacz ze wzmacniaczem. Chodzi o to że przedwzmacniacz jest zasilany napięciem pojedynczym a koncowka napieciem symetrycznym...moze wie ktos jak to ze soba podlaczyc aby to gralo???

0 6
  • #2 26 Gru 2006 16:42
    Tajoka
    Poziom 20  

Witam. Wystraczy zastowsować osobny zasilacz na przedwzmacniacz. Może być na jakimś małym trafie coś koło 2-6W. A wyjście preampa po prostu do wejścia wzmacniacza. Pozdrawiam.

0
  • #3 26 Gru 2006 18:32
    michas
    Poziom 23  

Nic nie szkodzi ,ze końcówka ma zasilanie symetryczne obydwa urządzenia mają wejscie/wyjscie asymetryczne względem masy wiec podłączasz masę z masą a przewód sygnałowy do przewodu sygnałowego w dawnej nomenklaturze nazywało sie to przewodem "gorącym" nie wiem czy to nazewnictwo się teraz stosuje :D aha pamietaj ,że miedzy przedwzmacniaczem a wzmacniaczem mocy na przewodzie "gorącym" powinien być kondensator sprzegający może już go masz w swoich obwodach.
    pozdrawiam Michał.

0
  • #4 26 Gru 2006 22:04
    hiv_sick
    Poziom 22  

jezeli podłącze mase z wejściem przedwzmacniacza to powstanie zwarcie ! zobacz dokładnie schemat ! ! !

0
  • #5 26 Gru 2006 22:50
    michas
    Poziom 23  

Przepraszam Cię ale z tych klocuszków co narysowałeś niewiele wynika podłącz tak żeby tego zwarcia nie było :D.
    Do zasilania przedwzmacniacza wykorzystaj tylko dodatnie napięcie względem masy zasilacza do końcówki mocy.
    Sorki, ale nie napisałeś nigdzie ,że zasilasz przedwzmacniacz i końcówkę z tego samego źródła, bo chyba to masz na myśli -ze masa końcówki mocy jest na potencjale "0" a przedwzmacniacza na potencjale "-"
    Więc albo zrób tak jak napisałem wyżej - zeby masa przedwzmacniacza była na potencjale 0 albo jeśli napiecie będzie z jakiegos względu za małe - zrób osobny zasilacz.
    Pozdrawiam Michał.

0
  • #6 26 Gru 2006 23:18
    stas_m
    Poziom 11  

Nalezało by podłaczyc minus przedwzmacniacza z masą wzmacniacza, a plus przedwzmacniacza polączyć z plusem wzmacniacza tylko nalezy sprawdzić czy napiecie zasilania wzmacniacza nie jest za wysokie dla tego przedwzmacniacza jesli jest za wysokie to nalezy zastosować slabilizator lub inne cudo obniżające napięcie!!!

-1
  • #7 27 Gru 2006 14:03
    hiv_sick
    Poziom 22  

podłączyłem przedwzmak do osobnego zasilacza i teraz ze wzmacniacza akustycznego zrobił się generator :)

0
  Szukaj w 5mln produktów