Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Problemy z alarmem Fox Mini Senior AN

26 Gru 2006 18:13 1452 4
  • Poziom 17  
    Witam,

Mam parę problemów z alarmem Fox Mini Senior AN. Alarm kupiłem razem z autem, ale jest to chyba jakiś kiepski typ. Z czasem przysparza coraz więcej problemów (zwłaszcza przy mrozach). Np: czasami auto mruga kierunkowskazami, gdy inny kierowca otwiera lub zamyka swój samochód, czasami sygnalizuje awarię czujnika bagażnika lub maski - chociaż czujniki chyba są sprawne, czasami przy otwieraniu auta nie "zapiska". W dodatku rozpuszcza się guma na przycisku pilota, ale to już inna bajka...

Czy zna ktoś ten alarm? Te usterki sprawiają wrażenie, jakby coś nie kontaktowało (może zimne luty?). Czy ma ktoś jakiś sprawdzony patent na doprowadzenie tego alarmu do porządku?

Myślę też nad wymianą alarmu na jakiś inny typ. Nie chciałbym jednak ruszać instalacji - wolałbym po prostu wymienić centralkę. Na jaki alarm warto to wymienić? Może być jakiś droższy - chciałbym, żeby pracował bezawaryjnie i żeby wymiana tej centralki była możliwie prosta. Chciałbym też, żeby nowy alarm pamiętał ustawienia po odpięciu akumulatora oraz żeby guma na klawiszach pilota się nie rozpuszczała. Możecie mi zasugerować, jaki typ warto wybrać?
  • Poziom 17  
    Pomysl z wymiana centralki jest dobry ale nie rezygnuj z gruntownego przegladu instalacji bo to naprawde moze byc MINA.Dobry system alarmowy to polaczenie solidnej elektroniki centralki i starannego montazu-powtarzam to zawsze jak mantre ;).Co jakis czas czas wymieniam takie systemy montowane na ,,tempa" X lat wczesniej i rozne cuda widzialem.Ostatnio Mercedes z systemem montowanym w serwisie w Norwegii-nie znalazlem tam ANI JEDNEGO POLACZENIA LUTOWANEGO.Wszysto na szybkozlaczkach....Jak myslisz dlaczego wpadla ma ta robota?? - oczywiscie falszywe alarmy i inne cuda z tym systemem.
    Pzdr.
    Mariusz
  • Poziom 17  
    Myślałem nad tym, ale syrenka ma swoje zasilanie. Jeżeli przy otwieraniu auta czasami nie ma sygnalizacji akustycznej (tylko kierunkowskazy), to centralka sama z siebie musi nie podawać sygnału na syrenkę. Gdyby gdzieś po drodze był słaby kontakt - to syrenka powinna wyć na wbudowanym akumulatorku - a jest cicha. Dlatego sądzę, że to jednak coś z centralką - samoczynnie się włącza funkcja "cichego rozbrajania". Dobrze mówię?

PS. Ciche rozbrajanie normalnie uzyskuje się przez dłuższe przytrzymanie przycisku pilota lub przez zaprogramowanie odpowiedniej funkcji w centralce - żadna z tych rzeczy nie miała tu miejsca.
  • Poziom 20  
    Sądze, że trzeba sprawdzić cała instalacje alarmy, FOX serwisuje od 10 lat i to, co ci się zdarza wygląda na brak masy na centralce od alarmu, masa syreny jest osobno podpinana i dlatego może być tak jak opisujesz, co do gumek trzeba je wymienić i po krzyku.. Mam warsztat serwisowy niedaleko Tarnowskie G tak więc jak chcesz to daj znać.
  • Poziom 17  
    Robert H napisał:
    Mam warsztat serwisowy niedaleko Tarnowskie G tak więc jak chcesz to daj znać.

Dzięki za propozycję - odezwę się na pw.