Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Aparat cyfrowy Minolta Dimage X20 nie ma ostrości

26 Dec 2006 19:24 1810 7
  • Level 10  
    Narazie wiem co sie stało - popsuł mi sie aparat Minolta dimage X20:) Wszystkie funkcje działają oprócz tego, że na lcd w nie ma ostrego obrazu tylko rozmazane kontury i światłocienie! Zrobione wcześniej zdjęcia po wyświetleniu są normalne, więc to nie lcd! Słychać że chodz soczewki i próbuje ustawić ostrość! Podejrzewam że to matryca bo aparat nigdzie minie upadł! Ponoć siada ona jak używa sie aparatu cyfrowego jako kamera internetowa, a ja go tak uzywałem:( Może mi ktoś podpowie gdzie to najlepiej naprawić, albo ktoś chce spróbować go naprawić? No chyba że moge cos zrobic domowym sposobem, choc nie sądze! Prosze o pomoc bo szkoda mi takiego fajnego aparacika! Pozdrawiam
  • Level 16  
    Nie wiem, czy dużo pomogę, ale mam identyczny problem. Piszę dlatego, bo chciałbym przestrzec przed samodzielnymi naprawami - ja rozebrałem swoją X20, ale byłem na tyle rozsądny, że wiedziałem kiedy powiedzieć sobie "stop". Co z tego, ze wiem przypuszczalnie że to mechanika - ślizgają sie zębatki, to nawet da sie usłyszeć. Niestety, ciężko trafić na serwis który sie tym zajmie - ale niedawno ktoś do mnie napisał i wycenił
    sprawę na 80 zł (jeśli nie będzie trzeba wymieniać całego "peryskopu"). Przy okazji - czy u Ciebie też od momentu awarii aparat dużo dłużej sie włącza i wyłącza? Tzn. do tej pory wciskałem power i po sekundzie był gotów do pstrykania, teraz trwa to conajmniej kilka sekund. I przy wyłączaniu to samo.
  • Level 13  
    To co opisujecie, mnie równierz się zdarzyło... Z tym że ja rozebrałem swoją minoltę na czynniki pierwsze... Ze trzy razy tak rozbierałem, za każdym razem coś poprawiałem , ale po pewnym czasie i tak wracało do stanu sprzed naprawy... Jeżeli chodzi o ostrość, to zauważyłem, że w połowie peryskop jest krzywy... Są tam takie dwa "statywy", które powinny utrzymywać perykop prosty, a one po prostu wychodzą ze swojego gniazda... Zastanawiałem się czy nie skleić tego na kropelkę, ale z drugiej strony to i tak nie rozwiąże moich innych problemów z aparatem... Oprócz "niemania" ostrości któraś z tasiemek nie styka i pojawiają się kolorowe smugi... Kiedy poprawiłem wszystkie tasiemki, aparat zaczął normalnie pracować, ale znowu po włożeniu w korpus usterka wraca... Pewnei albo styki są brudne (chociaż wszystkie wyczyściłem ) , albo któraś z tasiemek jest przerwana ... Na chwilę obecną mogę zrobić nim zdjęcie, ale wraca to migotanie smugami... Peryskop przywróciłem do "pionu" blokując go kartonikiem między peryskopem a elektroniką u góry. Na chwilę obecną żadnych problemów z ostrością nie ma.. Niemniej jednak uważam , że jeżeli się naprawi jedno to drugie się zepsuje w takim aparacie... Zobaczcie na allegro ile czasem jest wystawionych x20 - uszkodzonych..
    Mimo wszystko sobie myślę że pora na nowszy aparacik, więc jak uzbieram kaskę kupię sobie następny kieszonkowy aparat...
  • Level 17  
    Niniejszym informuję że Minolta faktycznie ma akcję serwisową, w przypadku uszkodzenia matrycy, czyli zamazanego obrazu. U mnie własnie jest taki przypadek i zamierzam jutro sie do nich z tym zgłosić. Dla zainteresowanych:
    http://www.adder.waw.pl/
    i dalej klik w Konica minolta - akcje specjalne
    pozdr
  • Level 16  
    Faktycznie - tylko otwierajcie ten link Internet Explorerem, bo u mnie np Mozilla nie chciała i jakiś błąd wywalało. A swoją drogą, ciekawe czy naprawią aparat po ingerencji innego serwisu - np: tak jak u mnie - była wymiana obiektywu. Chociaż pewnie tak, skoro podają to w wielu językach... Mam nadzieję, ze do tego nie dojdzie. Szkoda Minolty - zawsze odpowiadała mi ich optyka - być może dlatego zdjęcia z mojej X20 podobają się bardziej, niz z teoretycznie lepszych aparatów, nie będę wymieniał modeli, żeby nie prowokować dyskusji na inny temat, ale porównywałem juz z kilkoma, różnych (uznanych) firm...
  • Level 17  
    Aby uzupełnić temat donoszę że skorzystałem z rzeczonej akcji specjalnej, naprawiono mi aparat darmowo wiec polecam :)
  • Level 16  
    No to miło - nie robili żadnych problemów? Czy ta akcja ma jakieś ramy czasowe, tzn do któregoś tam i koniec pieśni?
  • Level 17  
    bez żadnych problemów, nawet zaliczki na przesyłkę nie musiałem płacić, wysłałem paczkę na ich koszt i po tygodniu dostalem ja z powrotem ;) Nie wiem czy jest jakis limit czasowy, ja kupilem aparat 3 czy 4 lata temu i teraz zaczal sie psuc, nie mowili nic o limicie czasu.
    Pozdr