Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Dell CP - problem z touchpadem - brak reakcji !

27 Gru 2006 10:20 2008 4
  • Poziom 23  
    Witam.
    Laptop - Dell CP 32 MB ram 233MHz procek system Win 98.
    Miałem na nim win95, ale touchpad też nie chodził.
    Po zainstalowaniu 98 touch nie został wykryty ani nie dostałem komunikatu, że nie ma myszki.
    Sprawdzałem w BIOS wszystko ok. Sprawdziłęm taśmę co łączy płytkę, też włożona. Zainstalowałem sterowniki Synaptisa, też nie pomogło. Taśma nie nosi śladów uszkodzeń. Komp nie zawilgocony i nie pracowałem na mrozie.
    Moje pytanie:
    - czy 98 powinien automatycznie wykryć i zainstalować toucha ?
    - czy powinienem otrzymać komunikat jakikolwiek o braku myszki jeśli jej nie podłączę do portu PS2 ?
    - czy można pomierzyć jakiekolwiek napięcie na płytce i w jaki sposób -czy ktoś to robił ?
    Po jakimś czasie ..
    Nikt nie pomoże?
    Inne moje spostrzeżenia :
    Nie podłączę myszy - kursor stoi na środku ekranu i nie pomaga opukiwanie toucha - stoi sobie i tyle.
    Nie reaguje na klikanie przyciskami w touchu .
    Jak wspomniałem żadnych komunikatów nie mam.
    Podłączam myszkę i kursor zaczyna działać.
    Zainstalowane stery nie pomogły , ani ze strony Della ani osławionego Synaptisa. Odinstalowanie też nie pomogło.
    Przy właczeniu opcji Disable w panelu Synaptisa myusz nieruchomieje, a touch i tak nie żyje. Nawet po restarcie.
    Czy jest możliwe, bo wszystko na to wskazuje - uszkodzenie toucha
    i jak to sprawdzić pomiarami?

Mam nadzieję, że problem opisałem dokładnie i byłbym wdzięczny za pomoc. Aha, przycisku szukaj użyłem ;-)
  • Poziom 17  
    Spróbuj odpalić Knoppixa albo innego bootowalnego Linuxa z płyty CD. Wtedy zobaczysz co z kursorem (musisz mieć z 96MB RAM).
    Takie touchpady można kupić na Allegro za niewielkie pieniądze (pewnie też pasuje od CPi, CPx), gorzej kiedy będziesz miał uwaloną płytę główną.

Pozdrawiam, Janusz
  • Poziom 23  
    Laptop nie ma CDROM bo to media bay i koszt około 70-100PLN. Dane przenoszę na flashu. RAM wiadoma ilość. Ale dzięki, że chciałeś pomóc.
  • Poziom 19  
    Mam ten sam problem w takim samym laptopie, czy udało Ci się to naprawić?
  • Poziom 23  
    Nic nie zrobiłem. Laptop leży odłogiem. Będę go wkrótce wystawiał na Allegro, bo mam nowszy. Touchpad nadal nie działa.