Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Przełącznik wzmacniacz yamaha AX450 - problem.

27 Gru 2006 10:41 891 2
  • Poziom 11  
    Witam.
    Mam problem z przełącznikiem segmentów wieży (cd, tape1, tape2, tuner, aux, phono) na panelu wzmacniacza ax450.
    Przełącznik jakby nie kontaktował: brak dźwięku, jak przełączę i wrócę, to dźwięk się pojawia w prawej kolumnie, znowu przekręcę to dźwięk jest w obu kolumnach, ale w lewej ma metaliczny pogłos. Przekręcę znowu, to znika lub zanika w jednej kolumnie.
    Moim zdaniem, to wyrobiony jest ten przełącznik i styki nie do końca kontaktują. Czy mogę prosić o potwierdzenie poprawności diagnozy i informację jaki byłby koszt wymiany przełącznika.
    CZY MOŻNA OBEJŚĆ PRZEŁĄCZNIK NA KRÓTKO, bo nie jest mi potrzebne sterowanie segmentami i jak to najlepiej zrobić?
  • Specjalista AGD
    no może to być przełącznik (przerywa ) ale jigdy 100% pewności nie ma zewrzeć na krutko nie radzę jak juz to przeczyścic jakim dobrym płynem do konserwacji styków np. wd40 lub podobny jak nie pomorze to wymiana na nowy
  • Poziom 11  
    Bardzo dziękuję za odpowiedź. Znalazłem sprawcę bałaganu. Jak zwykle jak nie wiadomo gdzie jest problem, to nakłada się kilka irracjonalnych zbiegów okoliczności. Jak poradziłem sobie z pokrętłem i nie było przerw, to metaliczny dźwięk został... spalona cewka w basie kolumny... Dziwne, że te dwie usterki wystąpiły jednocześnie ...