Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Subwoofer - głośnik bardzo trzeszczy. Co za to odpowiada?

27 Gru 2006 13:59 4765 16
  • Poziom 13  
    Witam a więc tak jak w temacie mam problem z subwooferem a mianowicie jest to czeszczenie głośnika przy zbyt głośnym słuchaniu bądź oglądaniu filmów , głośnik się w tę czas dziwnie zachowuje bo prawie się nie rusza a charczy strasznie nie wiem czy to zbyt niskie pasmo czy moc wzmacniacza słaba czy po prostu głośnika pada głośnik to mizerny HH226-70-8 dośc znany głośnik niby podróbka tesli tak tez ja uważam i nie wiem czego to jest wina czy wzmaka czy głośnika , wzmak do tego suba to stara unitra o mocy 2x15wat a amplituner z jakiego zapodaje mu pasmo to YAMAHA RXV-357 no i nie wiem myślałem tez nad zmianą głośnika żeby był mocniejszy bas przy w filmach i muzyce żeby coś ruszało w miarę chociaż ten tez idzie ale coś słabo myślałem nad głośnikami tesli takimi jakhttp://www.empire-audio.eu/TVM-ACOUSTICS/niskotonowy/arn-226-05-8.htm , http://www.empire-audio.eu/TVM-ACOUSTICS/niskotonowy/arn-226-07-4.htm i myślałem też na stx http://www.stx.pl/index.php?vMenu=2&vMenuItem=0&vSubPage=45&vItemDB=itemdb więc czego to wina ??[GVideo][/GVideo]
  • Poziom 13  
    Hej, sprawdź czy pod innym głośnikiem tak sie dzieje bo może to winna wzmacniacza, albo źle jest podłączony.
  • Poziom 13  
    no tak ale to jest ciekaw bo przy niskiej mocy głośnik śmiga eleganck ale jak dochodzi do szytu mocy wzmaka to właśnie harczy , podpinałem ale głośnik był duzo słabszy i znowu nie wytrzymywała wembrama
  • Poziom 13  
    aha, to słuchaj go na ucho i nie katuj zbyt mocno. a najlepiej to wymień go inny.

Dodano po 1 [minuty]:

aha, to słuchaj go na ucho i nie katuj zbyt mocno. a najlepiej to wymień go na inny. a wzmacniacz ja zamykasz to też niedobrze. będą zniekształcenia. wiec ostrożnie dozuj moc.
  • Poziom 31  
    "to mizerny HH226-70-8 dośc znany głośnik niby podróbka tesli tak tez ja uważam i nie wiem czego to jest wina czy wzmaka czy głośnika , wzmacniacz do tego suba to stara unitra o mocy 2x15wat"
    świetne połączenie :)
    tym bardziej że ta podróbka kosztuje tyle samo, czy nawet więcej niż oryginał :D
    Wzmak ma 15w więc nie dziwne że się przesterowywuje....
    to nie wzmak na suba .
  • Poziom 13  
    Tak, z pewnością to nie wzmacniacz na suba, ale miałem go chodzi tu zapewne o Unitre pw3015 miała ona 2x15 na 8 ohma. Wiadomo ze będzie miała przestery pod końcem. ale wątpię żeby przy niej były aż takie niespodzianki. Jak dla mnie to coś z pasmem i głośnik przy dużej mocy sobie nie radzi.
  • Poziom 31  
    15w to ma być ta duża moc ?
    pozatym jeśli to sub , na kijowym głośniku w kijowej - złej obudowie i to niedziwne nawet.
    puśc go pełnym pasmem i zobacz jak głośno gra, żeby móc się przekonać ile mocy dostaje gdy zaczyna się przesterowywać.
  • Poziom 13  
    no tak wzmak jest słaby to fakt , głośnik tez jest kijowy do czego sie przyznaje ale kupiłem go rok temu i był nie drogi więc go zakupiłem co bardzo żałuje , co do wzmacniacza to zamówiłem TDA7294 i mam tez ochotę na zmianę głośnika ale to w najbliższym czasie . Jak Zmontuje to tego wzmaka to napisze co sie będzie z nim działo czy tez będzie się tak samo zachowywał :D

Dodano po 3 [godziny] 41 [minuty]:

po pod głoszeniu na niecałą połowę subwoofer juz zaczyna świrowac więc czyja to morze byc wina ??
  • Poziom 13  
    przedziwne zjawisko:) ja nie miałem takich problemów z tą uinitrą. Coś z głośnikiem jak dla mnie jest nie tak. a podkręcasz jakimś korektorem graficznym dźwięk? nie wiem z komputera może za bardzo dajesz mu basu i sobie biedny głośnik nieradzi, albo Ci karta dźwiękowa nawala. Pokombinuj na wszystkie sposoby. A najlepiej zmień go:)
  • Poziom 14  
    Hmm jak dla mnie to może być, albo serwane zawieszenie (wewnętrzne(?) - zapomniaem słowa ;) ) albo faktycznie te przestery. Swojadrogą ja mam Unitre PW8010 i 'gro piknie!' :D
  • Poziom 13  
    hmm no głośnik dostaje psamo a amplitunera więc powinien sobie śmigac to znaczy gra dobrze do pewnego stopnia podgłoszenia głośnik wtęczas tak jak pisałem dławi się czy coś w tym stylu.

Dodano po 2 [minuty]:

ale zamówiłem juz ten wzmacniacz TDA7294 jak przyjdzie to zobacze wtęczas i myśle tez nad zmianą na STX GDN-22-120-4-SC myśle ze będzie lepiej grał
  • Poziom 14  
    sory jacek, ale nie moge:
    nie "podgłoszenia" tylko "podgłośnienia"
    nie "wtęczas" tylko "wtenczas"
    nie "morze" (które morze? Morze Beringa, Czarne? ;) )tylko "może"

musiałem ;)
  • Poziom 10  
    Witam serdecznie. Mam pytanko czy membrana w subie ma się wychylać do magnesu czy może od magnesu? Bo w moim wychyla się w stronę magnesu a słyszałem że ma być na odwrót. Jak to ma być ?? Pozdro
  • Poziom 14  
    O jessu...
    mambrana wychyla sięw obie strony. I to jest jak najbardziej normalne.
    Popierając się definicją: "dźwięk, to ciąg zagęszczeń i rozrzedzeń poiwietrza". Tak więc membrana przesuwając się do magnesu rozrzedza powietrze, a wychylając sie od magnesu zagęszcza je.

Jak mówiłem, to jest NORMALNE.

// ech.. //
  • Poziom 25  
    To nie głośnik trzeszczy (nie "czeczczy"), tylko wzmacniacz, który go napędza.
  • Poziom 13  
    No tak wiec tak jak pisałem po wyżej zakupiłem juz ten wzmacniacz zmontowałem go i załączyłem go do tego subwoofera i jedna jest różnica straszna głośnik całkiem inaczej gra , tylko teraz jest troszkę inny problem a raczej efektywność , mam go podpięty pod amplituner z wyjściem na subwoofer aktywny amplituner. to Yamaha i jest taki mankament , że przy zakresie głośności amplitunera -80 do +16 subwoofera prawie nie słychać jeszcze przy -45 ,-40 natomiast jak podłączyłem tą Unitre to przy tej samej głośności juz normalnie nie wytrzymywał więc czego to jest przyczyna ?? m czy to jest z powodu braku filtru dolnoprzepustowego aktywnego czy coś ?? wyjście na subwoofer w amplitunerze jest sprawne w 100% , amplituner jest nowy mam go nie cały rok :D
  • Poziom 13  
    a czy zamontowanie jakiegoś potencjometra poprawi efektywność ??