Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Zgubiłem klucze od autka ! ! ! pomóżcie .... ford eskort

ciolex 27 Gru 2006 14:30 9637 19
  • #1 27 Gru 2006 14:30
    ciolex
    Poziom 2  

Witam wszystkich mój problem polega na tym iż ostatnio zakupiłem od sąsiada autko, forda eskorta Mk5 - jak wiadomo mieszkając na wsi służył nam do przewozu na imprezy, niestety na ostatniej klucze poszły... ! żeby było jeszcze lepiej nie mam zapasowych kluczy, autko co prawda jest otwarte ale ale nic mi to nie daje. Kolega polecił mi abym się zaopatrzył w " łamak". Jedyny minus tego to stacyjka do wymiany, ale nie jestem pewien czy tak odpale autko, i nie wiem czy blokada na kierownice się odblokuje. Może jest jeszcze inny sposób na odpalenie.Jak macie inne pomysły to napiszcie lub jeśli sposób z łamakami jest ok potwierdźcie. Pozdrawiam.

0 19
  • #2 27 Gru 2006 15:47
    mrhari
    Moderator AGD i automatyka

zapytaj w serwisie dorabiania kluczy.
    tam uzyskasz pomoc , można dorobić klucz na podstawie zamka.

0
  • #3 27 Gru 2006 15:57
    solecki.m
    Poziom 26  

Nie musisz łamakiem, wystarczy odkręcić osłonę kolumny kierownicy i zdemontować stacyjkę, wtedy będziesz mógł kierownicą. Chodzi o odblokowanie koła kierownicy. Możesz kable ze stacyjki połączyć na krótko, ale to i tak raczej nic nie da, bo Mk5 miała już chyba immobiliser i jak stacyjka nie będzie "widzieć" transpondera, to nic z tego. Szukaj raczej kluczyków. Ewentualnie czyszczenie kompa z kodu immobilisera. Więc jak nie patrzeć, to i tak dupa z tyłu.

0
  • #4 27 Gru 2006 17:03
    ciolex
    Poziom 2  

Mrhari fakt dobry pomysł ale i drogi pewnie... :( a co do imo to mój raczej nie ma, dopiero były wprowadzane do Mk6, co najwyżej ma centralny zamek... Dzięki ale i tak czekam na podpowiedzi :) :D

0
  • #5 27 Gru 2006 19:29
    bartek_p
    Poziom 31  

Co z tego że złamiesz stacyjke. Co potem??
    I tak musisz klucze dorobić, albo zamki zmieniać.
    Na moje to jest kolejny post w stylu jak odpalić auto bez kluczy...
    Tu się tego nie dowiesz kolego.
    Najkrótsza droga to serwis dorabiania kluczy :)

0
  • #6 27 Gru 2006 21:28
    ciolex
    Poziom 2  

Drogi kolego bartek_p to z tego że mieszkam na wsi i auto może stać sobie cały czas otwarte i potocznie mówiąc wisi mi to. Zresztą jakbyś kupił auto za ok 1000 pln nie opłacało by ci się jechac do serwisu, zreszta z czego dorobią kluczy ni ma a dorabianie na podstawie zamka nie jest tanie ...

0
  • #7 27 Gru 2006 22:23
    solecki.m
    Poziom 26  

ciolex napisał:
    .... a dorabianie na podstawie zamka nie jest tanie ...

No tak, zgoda, ale czymś w końcu musisz tą Escorcinę czymś odpalać. Jak widzisz na przyszłość, rozwiązanie tego tematu? Dorobić i tak coś trzeba. Samochód można zamykać pilotem, jeśli masz c.z. Za stówkę taki moduł można dołożyć. Ale jak będzie z paleniem auta? Na kartę jak w nowej Lagunie?

0
  • #8 27 Gru 2006 22:42
    Błażej
    VIP Zasłużony dla elektroda

Proponuję ci rozebranie kolumny kierownicy i zdjęcie bębenka klucza. Następnie udanie się do punktu dorabiającego klucze bądź z tym bębenkiem (z zamykanym na kluczyk korkiem wlewu paliwa się nie udasz, bo nie masz czym go otworzyć. A jeśli nie zależy ci na kluczykach do drzwi, to udaj się na szrot lub giełdę i zakup sobie komplet: stacyjka + kluczyk. I będziesz mógł tym kluczykiem nawet zamknąć auto, bo forda zamkniesz każdym kluczykiem ale otworzysz tylko swoim.
    Na razie zapłon możesz sobie zrobić na wyłączniku, a rozrusznik mieć cyniarkso na przycisk :D

0
  • #9 27 Gru 2006 23:10
    erO_
    Poziom 10  

wywalić mobilajzer jak jest i przerobić, żeby było odpalane na przycisk :) rozwalasz stacyjke i montyuesz potrójny przełącznik - stop/elektronika/zapłon, ten ostanio tylko na naciśnięcie wcześniejsze z podtrzymaniem i bedziesz miał dziki lasn i różowe banany :D

0
  • #10 28 Gru 2006 17:48
    xwit
    Poziom 33  

Wywalić immo.Powiedz jak bo jstem ciekaw.

0
  • #11 28 Gru 2006 22:33
    Błażej

xwit jak to "jak"? Łapiesz w łapy, się nogami zapierasz i ciągniesz, ciągniesz, ciągniesz... Aż wyjdzie, a jak nie wychodzi, to ciągniesz mocniej. I wyrywasz chwasta... I immo jest zdemontowane. Proste jak pieprze**e :D

0
  • #12 28 Gru 2006 22:38
    renqien
    Poziom 32  

Widzę, że humory po Świętach się poprawiły :D :D :D

0
  • #13 29 Gru 2006 11:54
    xwit
    Poziom 33  

Aaaaa o tym to nie pomyślałem.To jest takie proste a ja głupi myślałem,ze komp jest do tego potrzebny.:D :D :D

0
  • #14 29 Gru 2006 13:20
    numerek12
    Poziom 21  

jeżeli miałeś jeden klucz do auta to wymontuj zamek z drzwi i jedź do punktu dorabiania luczy
    dorobią ci za około 80-100 zł innego wyjścia nie ma !
    połamanie stacyjki nic ci nie da nie odpalisz auta

0
  • #15 29 Gru 2006 14:50
    Błażej

Dorobienie klucza bez czipu lub z czystym czipem (surówka kosztuje 140 zł), jeśli w aucie jest immo, też nic nie da bez zaprogramowania.

0
  • #16 29 Gru 2006 20:18
    mrhari
    Moderator AGD i automatyka

w fordach aby zaprogramowac nowy klucz z immo. potrzebny jest klucz "matka" ,taki cały czerwony. bez tego czerwonego klucza zostaje tylko serwis.

0
  • #17 29 Gru 2006 20:27
    numerek12
    Poziom 21  

hmm immo też można usunąc .........
    ale odnosze wrażenie że udzielając rad pomagamy w czymś.........nie całkiem legalnym?
    hmmm
    nie wiem nie wnikam.

ale ja sobie poradzilem bardzo prosto w takim wypadku i kosztowało mnie to tylko 105 zł
    wiecej nie będę pisał bo to poradnik dla potencjalnych złodziei :cry:

0
  • #18 01 Sty 2007 18:14
    ciolex
    Poziom 2  

ok dzieki za rady ale widze ze niektórzy mysla ze mi pomagaja zrobic cos nielegalnego sa w błędzie ale z drugiej strony nie dziwie sie im...

Dodano po 5 [sekundy]:

ok dzieki za rady ale widze ze niektórzy mysla ze mi pomagaja zrobic cos nielegalnego sa w błędzie ale z drugiej strony nie dziwie sie im...

0
  • #19 03 Sty 2007 11:28
    Błażej

Po prostu nie da się pewnych rzeczy zrobić półśrodkami. Kluczyk, jeśli miał immo, możesz dorobić raczej tylko w serwisie, a to trochę kosztuje i nie ma tu zmiłuj, czy też jakiejś taniej metody. Narozrabiałeś i musisz za to zapłacić...

0
  • #20 03 Sty 2007 11:46
    xwit
    Poziom 33  

Ale tu na forum był ostatnio taki temat gdzie ktoś się chwalił,że alarmy i etc on wyjmuje w parę minut.Poszukaj i do tego magika się zgłoś.Bo jakoś nie widzę by się udzielał teraz. :D :D

0
  Szukaj w 5mln produktów