Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Motorola V547 -15 sms-ów i pamięć pełna.

27 Dec 2006 15:09 3491 15
  • Level 24  
    Witam

Mam pytanie dotyczące tego modelu . Dlaczego pamięć sms-ów w skrzynce odbiorczej/nadawczej jest taka mała . Po odebraniu 10 sms -ow pojawia mi się komunikat ze jest mało pamięci a po 15 stu pamieć jest pełna ???!!! To jakiś bezsens !!! Telefon jest w Erze .Siostra ma taki sam model w Orange i może trzymać w pamieci telefonu ponad 100 sms-ów.Przeglądałem ustawienia w obu modelach i są takie same . Czy jest to kwestia różnicy w oprogramowaniu czy różnic w sieci choć wydaje mi się że sieć nie ma tu nic do rzeczy . Wkurza mnie to bo dostaje sporo sms -ów i czasami muszę dwa razy dziennie kasować te które przyszły 2-3 godziny temu bo skrzynka odbiorcza jest pełna . Czy ktoś wie w czym rzecz ???

pozdrawiam
  • Level 23  
    hmm mozliwe ze zapisuje ci sms na karcie a nie na telefonie, masz w opcjach zeby zapisywalo ci na pamieci telefonu ??
  • Level 19  
    Witam,masz poprostu nie odblokowane seemy,musisz wejsc w menu opcode guzik menu potem 048263* i pokaze sie menu opcode potem wpisujesz kody
    Opcode 47
    Field 1 50
    Field 2 1
    Field 3 64
    Field 4 1
    Field 5 184 (off - 168)

Dodano po 3 [minuty]:

Zapomniałem dodac...tu masz link jak bys cis jeszcze chciał odblokowac
    http://www.frazpc.pl/b/114316
    a te kody co napisałem to koncówke zrob 168 a nie 184..pozdro
  • Level 23  
    a powiedz mi kamil na co dokladnie jest ten opcode ?? ( a co jesli opcode tez jest zablokowane ?? tez mozna je opcode uaktywnic :D -zart) ;)
  • Level 19  
    Menu opcode słuzy do odblokowania ukrytych funkcji tel..ktore nam operator ukrył...jezeli niema w tel.tego menu mozna w podobny sposob odblokowac programem p2k Tools w zakładce OTHER FEATURES..klikamy geet pokazuja sie pocje ktore mamy aktywne a ktore nie i te nieaktywne mozemy poprostu zaznaczyc i wciskamy set i po kłopocie..
  • Level 23  
    spoko kamil ale ja to akuratnio wiem ;) chodzilo mi dokladnie za co ten opcode jest odpowiedzialny ;)
  • Level 24  
    Witam

Dzięki za pomoc ,ale napiszcie jak krok po kroku wejść w to menu . Bo ja nic takiego nie widzę . W tym telefonie jest wiele menu .

pozdrawiam
  • Level 23  
    wchodzisz do wiadomosci / naciskasz inteligentny ten nad gorna strzalka /naste[nie ustawienia wiadomosci / ustawienia sms/ zachowaj na i wybierz telefon ;)
  • Level 24  
    Witam

U mnie czegoś takiego jak zakładka "Ustawienia Wiadomości " nie ma . Jak wchodzę w wiadomości a potem górny przycisk to otwiera mi się menu ustawień jednak można wybrać ( z kilku ) między innymi "ustawienia skrzynki odbiorczej" lub" ustawienia skrzynki nadawczej" . Po wejściu w którąś z nich nie ma tam czegos takiego jak ustawienia SMS -ów ???!!! .

pozdro
  • Level 23  
    najwidoczniej nie masz tego uaktywnionego trzeba robic edycje seem zobacze pozniej ktory jest konkretnie za to odpowiedzialny i dam ci znac ;)
  • Level 19  
    aby wejsc w opcode nalezy wcisnac GUZIK MENU ten z paskami a potem szybko wciskać 048263 i * ,pokaze sie pasek gdzie wpisuje sie kody we wczesniejszych postach sa podane te kody,,,jesli nie pokaze sie menu opcodow odezwij sie na priv i powiem co i jak..
  • Level 23  
    ale kamil powiedz ile to da jak nie bedzie mial aktywnego menu opcode i tak trzeba kabel !! wiec lepiej edytowac seem albo wgrac z innego fonu ;)
  • Level 24  
    Witam

Kabel mam panowie . Czy pomożecie ??

pozdrawiam
  • Helpful post
    User under supervision
    tutaj masz seema dante wgr Najistotniejsze opcje to (od dołu):
    - PM: Temat wiadomości - Odznaczając, możemy usunąć z menu wiadomości opcję tematu;
    - Rozszerzone menu javy - Przydatne, gdy korzystamy z opcji wgrywania Javy po kablu;
    - Wideo - Zaznaczając, aktywujemy opcję wideo (w V300/V500 nieaktywne);
    - Dodatkowy schemat koloru - Zaznaczając, będziemy mogli wrzucić dodatkowy schemat koloru;
    - PM: Ładowanie Java - aktywuje opcję wgrywania javy przez kabel;
    - Pelny Dział techniczny - Menu Inżynierskie, przydatke tylko znającym się na rzeczy (trzeba z tym uważać!)
    - Pamięć na SMSy - Odznaczając, aktywujemy zapisywanie smsów w pamięci telefonu;
    - Napis z karty SIM - Odznaczając, możemy pozbyć się napisu MILEGO DNIA lub Orange (data pod nazwą sieci);
    - Zliczanie znaków w SMSach* - Odznaczone, powoduje liczenie znaków od 0 w górę, zaznaczone zlicza znaki od 450 w dół;
    - PM: Raporty SMS - Zaznaczone, włącza raporty wiadomości (wyłączone w V300 i V500);
    - PM: Blokada klawiatury - Aktywuje blokadę klawiatury (zbędne);

ywalem go do v300 ,v 500 i
  • Helpful post
    User under supervision
    tutaj masz program do zgrywania seemów

1) P2Kman_light,
    2) flextableeditor (prosty edytor SEEMów, wersja polska)
    ciekawym rozwiązaniem będzie też Motorola Tool (wersja polska)
    można użyć także SEEMplayera (dla bardziej zaawansowanych)

Zakładam, że mamy zainstalowane wszystkie sterowniki, co jest podstawą.

I. Zgrywamy SEEMa 0032

1) Podłączamy telefon pod kabel. Włączamy program P2kman. Czekamy aż program pobierze z telefonu listę plików.

2) Robimy kopię własnego SEEMa 0032. W ramce Seem, w polach "From" wpisujemy 0032 to 0032. Następnie wciskamy "Download Seem". Zapisujemy go w dowolnym miejscu na dysku. Nazwa pliku określona przez program powinna wyglądać tak xxxx_yyyy. Jednak po zapisaniu będzie już poprawna. Nazwę można zapisać dowolną.

3) Uruchamiamy program "flextableeditor". Wybieramy Definicje - Otwórz i wskazujemy plik seem0032_0001, który
    jest w katalogu z "flextableeditor".

4) Wybieramy Seem - Otwórz seem i wskazujemy nasz zgrany plik SEEM 0032.

5) Wyświetli nam się lista zaznaczonych opcji, które możemy zmienić.
    Najistotniejsze opcje to (od dołu):
    - PM: Temat wiadomości - Odznaczając, możemy usunąć z menu wiadomości opcję tematu;
    - Rozszerzone menu javy - Przydatne, gdy korzystamy z opcji wgrywania Javy po kablu;
    - Wideo - Zaznaczając, aktywujemy opcję wideo (w V300/V500 nieaktywne);
    - Dodatkowy schemat koloru - Zaznaczając, będziemy mogli wrzucić dodatkowy schemat koloru;
    - PM: Ładowanie Java - aktywuje opcję wgrywania javy przez kabel;
    - Pelny Dział techniczny - Menu Inżynierskie, przydatke tylko znającym się na rzeczy (trzeba z tym uważać!)
    - Pamięć na SMSy - Odznaczając, aktywujemy zapisywanie smsów w pamięci telefonu;
    - Napis z karty SIM - Odznaczając, możemy pozbyć się napisu MILEGO DNIA lub Orange (data pod nazwą sieci);
    - Zliczanie znaków w SMSach* - Odznaczone, powoduje liczenie znaków od 0 w górę, zaznaczone zlicza znaki od 450 w dół;
    - PM: Raporty SMS - Zaznaczone, włącza raporty wiadomości (wyłączone w V300 i V500);
    - PM: Blokada klawiatury - Aktywuje blokadę klawiatury (zbędne);

* nie działa w nowszych modelach (np. E398, V635 itp)

Resztę opcji można zmienić w/g uznania. Opcje są w miarę jasne. Opis działania pokazuje się na dole (np. 0 wyłącza, 1 włącza).

6) ) Aby wgrać zmodyfikowanego SEEMa, nad przyciskiem "Upload seem" wpisujemy 0032 rec 0001. Następnie podajemy lokalizację
    zapisanego wcześniej pliku.
    7) Gdy w prawym oknie statusowym otrzymamy komunikat "ok", przy seem 0032 rec 0001. Następnie wciskamy "Restart Phone". Możemy odłączyć kabel. Teraz nowe funkcje powinny być aktywne.

II. Modyfikacja SEEMa 004a

SEEMa 004a zgdywamy identycznie jak inne (np. 0032) - opis wyżej.
    Tego seema najlepiej modyfikować przez program Motorola Tool.

1) Uruchamiamy program i wybieramy 004a_0001.seem;
    2) Wskazujemy zgrany wcześniej seem 004a;
    3) Zmianiamy wybrane opcje:
    - Włsna anim startowa - Aktywuje pokazywanie wgranej przez nas animacji (plik musi mieć nazwę "custwakeup.gif" i być w głównym folderze telefonu a/)
    - Własny text zewnętrznego LCD (aktywuje pokazywanie własnego napisu na zewnętrznym ekranie, przy otwartej klapce - wymaga zgrania SEEMów 0061_0001 i 0062_0001)
    - Wyświetlaj nr bez "-" - Odznaczenie spowoduje pokazywanie numeru w formacie z kreską np. 600-001-001
    - Ekran(ON=Blue hellomoto; Off=Oryginal) - Po aktywowaniu, logo startowe jest ciemne (polecam);
    - Zabezpiecz telefon przy starcie; - Włącza blokadę kodową;

III. Zmiana napisu na zewnętrznym ekranie (tylko Motki z monochromatycznym ekranem zewnętrznym)

1) Zgrywamy SEEMy 004a_0001, 0061_0001 i 0062_0001
    2) Uruchamiamy Motorola Tool
    3) Wybieramy "Zmień text na zew LCD" i postępujemy zgodnie z poleceniami programu
    wskazując mu wymagane seemy.
    4) Wgrywamy seemy z pkt. 1 do telefonu i go restartujemy.

Mam nadzieję, że powyższe porady będą wam pomocne, w razie wykrycia błędów proszę o kontakt :)
  • Level 24  
    Witam

Wielkie dzięki za pomoc . Teraz dam sobie radę .

pozdrawiam D.RZ