Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

FTA4500 METRONIC - problem z naprawą

27 Gru 2006 16:09 905 5
  • Poziom 9  
    I tak to bywa w swięta dziecko rozlało wodę na pracujacy tuner FTA4500 METRONIC po stronie zasilacza i uległ on usterce takiej:
    oczywiscie poleciał bezpiecznik wysuszyłem płytkę wymieniłem bezpiecznik i nadal go wybija od razy gdy podam napiecie koledzy gdzie szukać. Zauważyłem że scalak SL0365SR (co to za scalak)na płytce jest zweglony czy wymiana jego pomoże czy trzeba szukac jeszcze cos innego. Gdy go wylutowałem i właczylem dalej wybija bezpieczniki gdzie szukać??? pomocy!!
    Wiem że to turecki niezbyt dobry tuner ale szkoda go zlikwidować
  • Poziom 31  
    witam.. Czy ma pan w tym tuneze zasilacz impulsowy czy z transformatorem?? układ jestna pewno dowymianyskoro jestzwęglony. sprawdz jeszcze wszystkie połprzewodniki oraz wymien kondensatory elektrolityczne
  • Poziom 9  
    jest transformator sprawdze elektrolity a zwlasza tego 400v tak jest czarna sciezka
  • Poziom 31  
    scalakdo wymiany,elekrolity dla pewnosci to trzeba wymienic wszystkie. sprawdzic czy tranzystorkisa dobre oraz czym napiecie po wyprostowaniu wynosi ok 300V w przypadkujesliw tuneze znajduje sie przetwornica.
  • Poziom 9  
    na razie to problem jest taki ze wybija bezpiecznik wiec kupie elektrolity scalak i wymienie sprawdze tranzystorki a pozniej odpisze
    wiec zabieram sie do dziela
    objaw jest taki teraz ze jak wybija bezpiecznik to jest glosno jak na zwarciu i huk
    moze lektrolit a moze trafo trafine przeciez bylo rozgrzane
    a jak wylutuje trafo i wlacze to cos pomoze
    a moze wylutowac i zobaczyc przejscia trafo ma na wejsciu od 85 do 265 v i wyjscia +3,5 +5,+12, +23, +30, i czy to pokarze sprawnosc trafa
  • Poziom 9  
    koszta naprawy przekraczają zakup innego na allegro