Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Utrata jakości przy udostępnianiu internetu

27 Gru 2006 21:39 1380 5
  • Poziom 9  
    Witam,

Przedstawiam następujący prolem:

Mam dostęp do internetu za pomocą usługi Internet DSL w tp s.a. . Gwarantowany download to 1000kb/s i gwarantowy upload to 256kb/s.

Struktura mojej sieci wygląda tak:
    modem dsl - karta sieciowa 1-komputer-karta sieciowa 2-switch-reszta komputerów.

Wykazałem, że jest utrata prędkości przy dzieleniu internetu w powyższy sposób po przeprowadzonych testach:

1. Miernik transferu na kompie który dzieli internet: Download:1070kb/s i Upload:274kb/s (transfer lepszy jak gwarantowany:))
    2. Miernik tranferu na kompie w sieci lan innym niż serwer:
    Download:880kb/s Upload:270kb/s

Widać że przy jednym kompie jest znacząca utrata prędkości.

Czy jeżeli do podziału internetu zastosuję modem z routerem i switchem, to czy wskaźniki mi się poprawią?

Zależy mi na optymalnym podzieleniu internetu, ponieważ korzystam z programu "halonet" do tanich połączeń telefonicznych. Przy obecnym podziale, mam złą jakość fonii tj. pogłos i opóźnienie.

W domu używam tego samego mikrofonu i słuchawek, mam neostradę dzieloną przez router wifi z modemem i jakość mam lepszę niż przez telefon.

Proszę o porady.

dziękuję
  • Pomocny post
    Poziom 27  
    Witam
    Jakość dźwięku zależy też od twojego rozmówcy, przy łączu 256 chello, mam z jednymi ok a z innymi trochę słabiej, ale reasumując jest dobrze pracuje na skype
  • Pomocny post
    Poziom 17  
    1. W dslu od tp nie ma czegos takiego jak predkosc gwarantowana
    2. Masz raczej dolny 1000kbps lub 1mbps, ale nie 1000mbps.
    3. W jaki sposob to dzielisz i czy w czasie testu przypadkiem inny komputer w jakis sposob nie korzysta z sieci (wirus,p2p?).

Przy takim transferze jak 880/270 program to przekazywania dzwieku bedzie chodzil dobrze, nie jest to sprawa transferu.
  • Poziom 9  
    Udostępniam internet przez komputer z zainstalowanym systemem Win XP. Zrobiłem to za pomocą kreatora. Pewnie, że w czasie testu korzystał inny komputer z sieci. Np komputer który służy jako serwer jest również serwerem do monitoringu tv. Spróbuję jeszcze uruchomić halonet na łączu niedzielonym.
  • Pomocny post
    Poziom 19  
    Najlepszy sposób aby połączenia głosowe zarówno przez komunikatory jak i voipy była zawsze dobra to stosowanie rutera z kolejkowaniem pasma. Można też testować rutery z priorytetowaniem pakietów. W przeciwnym wypadku niestety przy intensywnym używaniu netu masz gwarantowaną kiepską jakość połączeń fonicznych.
  • Poziom 9  
    Hmm, problem został rozwiązany.
    Przy konfiguracji ustawień dźwiękowych można było wybrać opcję "użyj DirectSound", co umożliwiało transmisję bez opóźnień, lecz opcja ta jest zalecana tylko dla dobrych kart muzycznych. W przypadku z korzystania z gorszych kart muzycznych(przy użyciu Directsound) mogły pojawić się dodatkowe zakłócenia, takiej jak moje np.. Po ponownym zainstalowaniu halonetu jakość połączeń była zadowalająca. Czasami są zakłócenia ze strony usługodawcy, ale wiem już że mój komputer jako ruter sprawuje się dobrze.
    Reasumując problem leżał po stronie komputera.