Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Dzielenie neostrady, czy ten sprzęcik da rade?

27 Gru 2006 22:40 5365 7
  • Poziom 10  
    Sprawa wygląda tak: Postanowiłem, że z sąsiadem załozymy sobie NEO 1024 i podzielimy ją za pomocą tego sprzętu:
    http://www.allegro.pl/item150839764_pentagram_cerberus_neostrada_router_wifi_gw_5lat.html
    Nasze domy dzieli zaledwie 10-15 metrów wiec nie powinno być problemu. Chodzi o podzielenie za pomocą skrętki. Wifi nie wchodzi w grę chociaz chce kupić modem z wifi bo moze kiedys sie przyda. Czy jezeli we dwóch bedziemy pobierać pliki urzadzenie podzieli nam transfery równo na pół? To znaczy po 512kb/s ? Czy mozna to ustawic w tym pentagramie? Czy nie bedziemy mieli problemów z pobieraniem plików np. przez emule?
    Ewentualnie jakie sprzęty polecacie? Czy ten jest wystarczający?
  • Poziom 12  
    coś misię zdaje ze tym nie podzielisz transferu na pół. Jak się jeden uwiesi to drugi bedzie miał lipe. Ciężko ci bedzie znaleść w tym przedziale cennowym urzadzenie które bedzie nadzorowac podział łacza. Proponuje sobie wziaść livboxa z tpsy na probe. 10 zł miesiecznie bez podpisywania zadnych umow na czas okreslony. I sprawdzić jak sie będzie zachowywało w praktyce. Ewentualnie można na komputer załozyc blokade programowa np. net limiter. A co do emule nie bedzie zadnego problemu z hi id jesli przekierujesz port emule na ruterze na swojego kompa.
  • Poziom 10  
    Czyli jak zacznę sciągać to sąsiad będzie miał lipe ?
    Musi być na to jakas rada.... moge dac jakas wieksza kase a zrezygnowac z wifi bo to mi narazie nie potrzebne
  • VIP Zasłużony dla elektroda
    Tak jest rada modem ADSL z managerem pasma Draytek Vigor bodajże 2600 tak ma ale to wydatek około 500zł.
  • Poziom 10  
    Czyli jednak na to mnie nie stać.... ale zawsze moge sobie sciąganie ograniczyć we flashgecie :)

Czyli podsumowując potrzebuje modemu (bez Wifi) który nie bedzie sie zawieszał, nie bedzie problemu z p2p. Czy powinienem wybrać tego pentagrama czy jest coś lepszego?
  • VIP Zasłużony dla elektroda
    Niedawno był temat o neo i tam się wpowiedziałem na temat modemo routerów. Poszukaj a zanjdziesz. Polecałem linksysa
  • Poziom 10  
    Zdecyduję sie chyba na Linksysa ag241 :)
  • Poziom 27  
    Witam kolega mnie meczy więc pytam w jego imieniu chce wziąśc neo z liveboxem i podzielić na 5 kompów i ma takiego routera topcom BR 604.Wszystkie mogą pracować po skrętce czy to wypali nie potrzebne dzielenie pasma tylko aby był net i kompy się widziały chodzi o wykorzystanie drukarek.Za wszelkie info i podpowiedzi wielkie dzięki pozdrawiam.