Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Sklep HeluKabel
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

kabel komputer <-> telewizor problem

28 Gru 2006 11:00 2648 6
  • Poziom 11  
    podłączyłem kabel do sprzętów obraz bardzo dobry KOLOROWY! (a telewizor nie obsługuje tego sygnału) ale głosu nie ma, przełączałem pokolei do każdego wejścia kabel audio i nic.

Proszę o pomoc.
  • Sklep HeluKabel
  • Spec od komputerów
    To komputer i monitor czy komputer i telewizor? Post do kosza, bo my nie wróżki.
  • Sklep HeluKabel
  • Poziom 22  
    Witam.
    Kolego grzeg123. Proponuję określić konkretnie o co Ci chodzi. Zakładam, że komputer z monitorem i zestawem głośnikowym masz podłączony i wszystko działa. Czy problemem jest wysłanie sygnałów wizyjnych i fonicznych do innych urządzeń,np. TV, wieża HiFi?
    Jeśli tak to:
    1. Sygnał wizyjny na TV przesyłamy za pomocą kabli S-Video bądź Composite Video. Oczywiście karta grafiki z wyjściem TV-Out i wprowadzone opcje we właściwościach ekranu komputera.
    2. Sygnał foniczny przesyłamy z gniazda Audio-Out karty dźwiękowej, rozłączamy za pomocą rozdzielacza sygnałów Audio Jack (1 męski 2 żeńskie) i kablem dwużyłowym ekranowanym do gniazd Audio In albo odpowiednich Euro SCART telewizora lub na wieżę HiFi. Ten sygnał można dodatkowo rozdzielić podłączając obydwa urządzenia jednocześnie.
    Pozdrawiam!
    Z drugiej strony to nie widzę specjalnie sensu wysyłania sygnału wizyjnego z PC do TV. Przypuszczam, że może mieć to zły wpływ na TV. Może ktoś się wypowie na ten temat? Odtwarzacz DVD kosztuje 129 zł.
  • Poziom 11  
    sorki za błąd komputer <- >telewizor

nie mam dźwięku po podłączeniu kabla (s-video<>euro) przełączałem pokolei z wyjścia do wyjścia i nic.
  • Poziom 22  
    Czy masz w komputerze dźwięk? Jeżeli tak to omomierzem sprawdź kabel Audio. Usuń zwarcia i przerwy.
    Euro Scart numery pinów:
    6-We L
    2-We R
    4-Masa Audio.
  • Poziom 11  
    mam udało mi się naprawić

wgrałem nowsze sterowniki bo stare nie obsługiwały wejść suround
  • Poziom 22  
    Dobrze, że na koniec wyjawiłeś, że chodzi o system Dolby Suround. Pozdrawiam!