Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Ravanson XPB62-68S-A Pralko-wirówka-awaria.Proszę o pomoc.

28 Gru 2006 12:28 7040 12
  • Poziom 13  
    Mam problem z tym urządzeniem.Chodzi o to,że silnik pralki nie pracuje.Gdy załączę program to tylko słychać buczenie,natomiast silnik nie pracuje.Dodam,że wirówka pracuje poprawnie.Jaka może być przyczyna tego stanu rzeczy.Proszę o pomoc i z góry dziękuję za pomoc.
  • Specjalista AGD
    Cześć
    Musisz sprawdzić kondensator (są dwa w jednej obudowie do wirówki jest 4 mikrofarady ,a do pralki chyba 12 ) .Jak nie pomoże kondensator to znaczy że masz uszkodzony silnik .
  • Poziom 13  
    Witam.Przepraszam,że się nie odzywałem,ale nie było mnie w domu.Próbowałem sprawdzić kondensatory omomierzem na połączeniu według kolorów przewodów jakie idą do pralki i do wirówki.Na tych do pralki wskazania nie było,czy więc kondensator mógłby być padnięty?Pozdrawiam.
  • Poziom 22  
    omomierzem można sprawdzić czy niema zwarcia lub czy się ładuje zamieniając końcówki jeżeli nie pokazuje przez moment nic to jest do wymiany
  • Poziom 12  
    Witam

Objawy ewidentnie wskazują na padnięty kondensator stracił pojemność koledzy mają w tym względzie racje.

Najlepiej to podmienić na drugi to nie jest znów taki duży koszt ze by nie można było zainwestować w nowy jeśli praleczka pracowała przez jakiś czas na takim uszkodzonym to jest duże prawdopodobieństwo że poleciał i silnik, ale nie ma co przesądzać sprawy wystarczy sprawdzić.

Co do mierzenia kondensatora omomierzem to nie zbyt obiektywna diagnoza tego elementu i tak ta czynność dużo nam nie powie o stanie faktycznym tego elementu.

Jak dla mnie po prostu ten kondensator nie ma pojemności już :)

Pozdrawiam
  • Poziom 13  
    Witajcie.Dziękuję za odpowiedzi.Postanowiłem dostosować się do rady użytkownika: scalak83.Zakupiłem nowy kondensator 12 µF,ale nie oryginalny,ponieważ (podobno) bardzo trudno go dostać.Postaram się go podłączyć.Może mi powiecie,są tam trzy przewody idące do silnika ze splotu przewodów:żółty,niebieski,czarny;sugerując się podłączeniem do starego kondensatora, podepnę żółty i niebieski do złącz,ale czy kolejność ma tu jakieś znaczenie?Dziękuję.
  • Użytkownik usunął konto  
  • Poziom 13  
    Witajcie.
    Podłączyłem kondensator, lecz niestety to samo.Zatem z pewnością jest padnięty silnik.Wczoraj,gdy kupowałem kondensator sprzedawca stwierdził,że to raczej silnik padł.Bo w tych urządzeniach przeważnie padają silniki.
    Dziękuję wszystkim za posty.Dam znać o dalszym postępie sprawy.
    Pozdrawiam.
  • Poziom 13  
    Witam ponownie.
    Miałem wykręcać silnik,ale jeden sprzedawca stwierdził,że przyczyną stanu rzeczy j/w może być jakaś usterka programatora.Rozkręciłem więc programator i rozłożyłem na części.Po podłączeniu do prądu silnik mocniej buczał.Zakręciłem ręką wirnikiem i pralka ruszyła,ale silnik jest słaby.Jeśli lekko zatrzymam ręką silnik zatrzymuje się i buczy.Czy może nasunęło Wam się jakieś nowe spostrzeżenia odnośnie usterki.Proszę o podpowiedzi.Dodam jeszcze,ponieważ w pierwszym poście źle wskazałem,że pralka buczała zaraz po włączeniu do kontaktu,gdy programator nie był załączony.I tak na marginesie dodam,że nie polecam kupować tych pralek,gdyż są problemy z nimi nawet w serwisach narzekają.Pozdrawiam wszystkich.
  • Specjalista AGD
    Cześć.
    Niestety musisz wymienić silnik.
  • Poziom 13  
    Mam jeszcze pytanie.Ktoś mógłby podrzucić mi foto z programatorem dobrze złożonym.Problem z tym,że nie mogę go poskładać,po tym jak mi upadł.Załączam foto.Fotka jest bez podłączonych styków.

Ravanson XPB62-68S-A Pralko-wirówka-awaria.Proszę o pomoc.
  • Poziom 24  
    proponuje się zorientować ile kosztuje nowy silnik a ile kosztuje przezwojenie zazwyczaj kosz przezwojenia silnika to około jedna trzecia nowego
  • Poziom 13  
    Pytałem w jednym z serwisów,koszt przezwojenia silnika tam wynosi 120 zł.Nie wiem ile kosztuje nowy silnik,ale myślę,że więcej.