Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

SUB MIVOC I WIEZA PANASONIC ??? JAK TO PODLACZYC ???

Prze-m-ek 28 Dec 2006 16:08 1572 9
Bosch
    Prze-m-ek
    Level 10  
    WITAM

Jestem prawie ze zielony w tej calej elektronice ale chcialbym podlaczyc do wiezy panasonica SC-PM91D jakiegos suba zeby dodac troche bassu, znalazlem na allegro mivoc dsx 8500 http://www.allegro.pl/item150258107_subwoofer_hifi_w_drewnianej_obudowie_mdf_165mm.html
    jednak nie wiem czy to w ogole da rade podlaczyc, w wiezy jest wyjscie subwoofer out, ale na jednego chincha(chyba), a na zdjeciach w opisie aukcji widac ze musza byc 2 kable, wiec nie wiem? a do tego jak jest roznica miedzy pasywnym a aktywnym, w instrukcji do tej wiezy znalazlem ze sub powinnien byc aktywny, czyli pasywny nie bedzie dzialal i wszystko ma byc spiete kablem audio, duzo to tam nie napisali, dlatego moze ktos z elektrody bedzie w stanie mi pomoc...
  • Bosch
    wiezlak
    Level 35  
    To subwoofer pasywny, powinieneś mieć do niego osobny wzmacniacz. W wieży masz niskopoziomowe (nie wzmocnione) wyjście na subwoofer aktywny.
  • Bosch
    Prze-m-ek
    Level 10  
    aha no to juz mniej wiecej rozumiem, a ile by kosztowal taki wzmacniacz, zeby podlaczyc tego mivoca, w ogole ten sub jest cos warty czy lepiej dolozac troche i kupic jakiegos aktywnego?
    wiezlak
    Level 35  
    Najtańszy, kompletny wzmacniacz na TDA 7294 (ok. 60W) z regulowanym filtrem i z panelem do montaż na ściance subwoofera kosztuje w sklepie ok. 140zł (Matronix WS100P), także średnio się opłaca w przypadku malutkiego subwoofera. Jeśli masz w domu jakiś zbędny stary wzmacniaczyk (np. nieużywane radio Amator), to możesz nim napędzać tego malca. Ewentualnie rozważ kupno wersji aktywnej np. http://www.allegro.pl/item150587411_wymiatamy_najtansze_aktywne_subwoofery.html - uprzedzam, że go nie słyszałem i jest to tylko przykład.
    przemo-lukas
    VIP Meritorious for electroda.pl
    daruj sobie taki szmelc, śmiać mi się chce z jednej żeczy, mianowicie "subwoofer" oznacza głośnik "sub"niskotonowy a w opisie allegro "zakres częstotliwości od 40Hz". :D
    Po pierwsze. A po drugie, to kup jekiegoś stx 22-120-8sc albo tvm arn226-07-08 i do tego jakiś gotowy wzmacniacz (może być nawet na tadkach) i daję sobie rękę obciąć, że za podobny koszt będziesz miał więcej radochy niż z tego plastikowego badziewia.
    Prze-m-ek
    Level 10  
    no chyba bede musial tak zrobic, a np zbudowanie samemu takiego suba ile moze kosztowac?
    wiezlak
    Level 35  
    Najwięcej będzie kosztować Cię wzmacniacz ok. 140-200zł. Porządny głośnik to - jak kolega przemo-lukas wyżej zasugerował - Tesla ARN 226 (30zł) lub STX 22-120 (42zł). Reszta to już właściwie koszt wykonania obudowy - płyta wiórowa i jej cięcie, wkręty, wikol, szpachla i do wykończania okleina, fornir albo lakier.
    Prze-m-ek
    Level 10  
    No troche duzo roboty, a mozna gdzies dostac gotowe obudowy?
    przemo-lukas
    VIP Meritorious for electroda.pl
    akurat tesla 226-07 jest droższa od 226-05 i 226-03 (kosztuje 39.95 w EMPIRE) , umyślnie podałem ten model, bo nadaje się on do obudowy b-r.
    Ja jednak wybrał bym stx'a, obudowa 25l netto (wewnątrz n.p. 25x25x40 cm)
    strojenie 45Hz (długośc b-r przy śradnicy 8 mm dajesz 24 cm)
    Jeśli bozia dała dwie lewe rączki to paczkę zamów u stolarza (18mm i ze dwa wzmocnienia n.p. kantówka 5x5 cm) a brzegi płyty niech oklei taśmą termozgrzewalną. Na Twoim osiedlu będziesz najlepszym DIYowcem, gwarantuję. :D
    Prze-m-ek
    Level 10  
    no to juz mniej wiecej wiem jak sie za to zabrac, na razie chyba sobie odpuszcze, bo watpie zebym sobie poradzil, a poza tym to troche mnie to dziwi ze musze do wiezy podlaczac jeszcze jeden wzmacniacz, no ale trudno, a mam jeszcze jakiegos starego radmora na strychu, to moze z tego by sie dalo cos wyciagnac?