Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Wzmacniacz na lampach 300B czy warto??

panmechanik 03 Sty 2007 19:06 15598 38
  • #31 03 Sty 2007 19:06
    DariuszEE
    Poziom 17  

Panowie ja będę dość przewrotny

Czy budować wzmacniacz na 300B ?
    Trudno powiedzieć

1. należy zastanowić się czy nam jest to potrzebne.
    2. należy się zastanowić czy nas na to stać.

Ja zbudowałem wzmacniaczyk sobie na ECL86 i działa bardzo ładnie
    Przypuszczam że na moje 12 m2 i układ ECL82 także by mi wystarczył

Jeżeli ja już maił bym budować coś większego to wykonał bym wzmacniacz
    Na przykład Na GM70 DOSKONAŁA jakość za parę razy MNIEJSZE PIENIĄDZE.

A jak ktoś chce zobaczyć jak wygląda taka lampa to proszę poniżej

• #32 03 Sty 2007 20:05
    panmechanik
    Poziom 23  

Witam zastanawiałem sie nad konstrukcją na lampie GM-70 ze strony http://www.republika.pl/diytriode/drugi.htm jednak cała konstrukcja ma jedną wade...trudność ze znalezieniem lamp w przyzwoitym stanie z anodą miedzianą...Dlatego zdecydowałem sie na projekt na lampach bardziej dostępnych i wybór padł na 300B.na razie wstępne koszty wyniosły 2000zł na cześć elektroniczną(lampy,transformatory głośnikowE oraz sieciowe(podwójne) Dławiki itp) plus 2500zł-3000zł za obudowe...(i wiem że najprawdopodobniej kupiłbym za tą cene dobry wzmacniacz lampowy jednak wole zrobić coś sam a po drugie większość obudów wzmacniaczy lampowych mi sie nie podoba)...

• #33 03 Sty 2007 21:21
    gilong
    Poziom 18  

3000 za obudowe? ze zlota ja robisz? w zakladzie gdzie laserowo tna blache cala czesc metalowa zrobili by ci z dziurkami za 200 zl i jeszcze by ci dziekowali a boczne drewienka u stolaza za flaszke dostaniesz.wiem ze to nie moja sprawa ale za 500 zl masz juz obudowe ktora bedzie lepsza niz duzo tych seryjnych skladanych za miske ryzu

• #34 03 Sty 2007 21:36
    panmechanik
    Poziom 23  

Wcześniej już pisałem obudowe będe frezował z płyty aluminiowej z galwanizacją -Niklowanie i chromowanie plus drobiazgi z drewna mahoniowego...cena jest wysoka ze względu na skomplikowane kształty obudowy...to nie będzie kolejny chromowany prostokątny klocek metalu...

• #35 03 Sty 2007 22:14
    108190
    Użytkownik usunął konto  
  • Pomocny post
    #36 03 Sty 2007 22:16
    OTLamp
    Specjalista - urządzenia lampowe

panmechanik napisał:
    Witam zastanawiałem sie nad konstrukcją na lampie GM-70 ze strony http://www.republika.pl/diytriode/drugi.htm jednak cała konstrukcja ma jedną wade..

Tą stronę to lepiej omijaj szerokim łukiem. Autor zamieszczonych tam bzdur zdradza objawy choroby psychicznej.

• #37 05 Sty 2007 07:57
    108190
    Użytkownik usunął konto  
  • #38 05 Sty 2007 09:18
    kotok
    Poziom 14  

Trzymam kciuki. Wierzę, że będzie ładnie wyglądało i ładnie grało.
    Jak spaść z konia, to z wysokiego.
    Konstrukcje na GU70 wcale taniej nie wychodzą , a mamy doczynienia z wyższymi napięciami oraz trudniej jest o dobre trafa głośnikowe.

Szukaj w 5mln produktów