Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Czyżby padła płyta główna GIGABYTE GA-965P-DS3?

28 Gru 2006 20:25 2148 4
  • Poziom 12  
    Witam. Mam pewnien problem z nowym komputerem, który miałem konfigurować. Zainstalowałem winde i wszystkie sterowniki.
    Po tym wszystkim kiedy próbowałem włączyć komputer to na początku strasznie długo ładował BIOSa i długo stał na tym ekranie startowym.
    Następnie pokazywał ekran awaryjny windowsa XP z powodu błędów.
    No to daje uruchamiaj w ostatnio działającej konfiguracji winda niby się ładuje i restart.
    Tak samo działo się jak dałem tryb awaryjny czy też tryb awaryjny z wiersza polecenia.
    Drugi etap "walenia" się tego "złomu" (konfiguracja całkiem niezła tylko zasilacz jak i obudowa tracera) polegał na tym iż komputer wieszał sie podczas ładowania biosu i wtedy nie dało sie nawet wejść do biosu.
    Ostatni etap na którym utknąłem to taki że nie włącza się nawet monitor, komputer startuje na chwile i zaraz gaśnie i znowu startuje...
    Na samym początku stawiałem na to że pada dysk kiedy nie chciała sie winda ładować, ale teraz to ja myśle że to możę być tylko płyta. Powiedzcie mi czy to może być faktycznie płyta czy może to jest coś innego. Jeśli tak to co podejrzewacie i jak to ewentualnie naprawić.

Tak czy tak będę musiał się pewnie przejść z właścicielem do sklepu żeby sami zdiagnozowali, ale nie chcę żeby mi wmówili że to moja wina, a może ewentualnie sam mógłbym coś z tym zrobić.

Nie pomaga resetowanie biosu zworką.

Konfiguracja:
    Core 2 Duo 6300
    płyta GIGABYTE GA-965P-DS3
    RAM: 2x 512 GoodRAM
    nie wiem jaka grafika ale wiem że Geforce MIS 6000 coś.
    zasilacz tak jak wcześniej wspomniałem tracera 4life 400W (już widze to 400W)
  • Poziom 23  
    Najpierw bym sprawdzil grafike i pamieci (moga cos takiego powodowac), jak beda OK to odlacz wszystko od plyty, zostaw pamieci, grafike, procesor :) i stacje fdd. Postaraj sie go odpalic z dyskietki (czysty dos) i wrzucic najnowszy bios ze strony producenta, jesli nie masz obrazu to dodaj komende flashowania do autoexec'a. Jesli to nie pomoze to szukalbym jednak w pamieciach, ewentualnie grafika... (sprawdz dokladnie czy sa prawidlowo wlozone w odpowiednie sloty)
  • Poziom 12  
    sprawdzałem pamięci i grafike wszystko jest ok.
  • Spec od komputerów
    Jak wyglądają kondensatory na płycie ? Nie są spuchnięte ? Zmierz miernikiem napięcia zasilacza.
  • Poziom 12  
    Kondensatory na płycie są w porządku. Niestety nie mam dzisiaj możliwości sprawdzić napięcia ale jutro jadę razem z właścicielem tego komputera do sklepu i powiemy im żeby sprawdzili i wymienili. Jutro się okaże co się stało ale ja uważam że zasilacz uszkodził płytę albo był jakiś wadliwy element.
    Dzięki za pomoc jutro napiszę jaka była przyczyna

///EDIT

W serwisie stwierdzili że to wina procesora (wymienili płytę główną i problem nie rozwiązał się). Nie mieli na stanie takiego procesora więc komputer będzie po nowym roku[/url]