Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

wybór antetny telewizyjnej

ascyk36 29 Gru 2006 14:56 851 4
  • #1 29 Gru 2006 14:56
    ascyk36
    Poziom 9  

Witam
    Mam zamiar kupić antene do odbioru tyv1,tvp2,tv3,polsat,tvn i tv4 czyli podstaowy pakiecik ;) i nie wiem jaka bedzie najlepsza bym nie mial sniagu zamiast obrazu...Mieszkam w Malborku na ulicy cebertowicza.Czekam na jakies podopwiedzi ;)
    Pozdro

0 4
  • #2 29 Gru 2006 15:17
    medicb
    Poziom 28  

Siatkowa jest najlepsza ... hahaha żartowałem eh musiałem to napisać :D Dowiedz się najpierw czegoś o twoich pobliskich nadajnikach TV ... ich częstotliwości pracy (kanały) i ich odległości od ciebie. Ogólnie polecam anteny podobne do tych jakie miały na dachu nasze babcie :D żeberkowe najlepsze.

0
  • #3 29 Gru 2006 15:42
    ascyk36
    Poziom 9  

hmm a jak sie takich wiadomości dowiedziec?i z kad?

0
  • #4 29 Gru 2006 16:05
    Joker2
    Poziom 23  

ascyk36 napisał:
    Witam
    Mam zamiar kupić antene do odbioru tyv1,tvp2,tv3,polsat,tvn i tv4 czyli podstaowy pakiecik ;)

Sorry, ale tv4 chyba nie jest podstawowym kanałem. W podstawowym pakiecie są kanały te co wymieniłeś + tv puls. Jak mieszkasz w pobliżu nadajnika, albo masz czułą antenę to odbierzesz jeszcze tv polonia. A co do antety, to jak nie znasz odległości od nadajnika, to popatrz po dachach co mają sąsiedzi i kup coś podobnego.

0
  • #5 29 Gru 2006 17:17
    irekr
    Moderator

Od 15tu lat stosuje cos takiego http://www.dipol.com.pl/sklep/a4015.php?sid=55f7f68663d038e ale w Malborku są małe szanse na odbiór wszystkiego z jednego kierunku.
    Siatka to najgorszy szmelc jaki możebyc BO ZAWIERA WZMACNIACZ który wzmacnia wszystko, łącznie z trzeszczącym żelazkiem sąsiada, rozwalone radio jakiegos CBspeca oraz telefony komórkowe, DECTY i wszystko co emituje cokolwiek. Bez wzmacniacza ta antena nic nie odbiera. Ta podana w linku bez wzmacniacza jest lepsza niz najlepsza siatka ze wzmacniaczem. Zreszta wzmacniacze powinno się stosowac tylko w razie naprawde słabego sygnału, a w Malborku nie jest najgorzej. Co najwyzej masz dziwne kierunki sygnalów.
    Jako że mieszkasz w mieście może sie okazac że jakis kierunek leci słabiej, inny lepiej. Do wyboru masz nadajniki zloklizowane w Gdańsku, Chwaszczynie, Jagodniku k. Elbląga i Pieczewie k. Olsztyna i Kisielicach k. Iławy. Wykaz kanalów i moce nadajników znajdziesz tu http://www.krrit.gov.pl/nadawcy/programy/wt.htm Musze przyznać że zrobienie DOBREJ anteny, trwałej i zapewniającej dobry odbiór nie bedzie łatwe, przy uzyciu jednej anteny w zasadzie niemozliwe. Wielokrotnie przez Malbork się przemieszczałem i rzeczywiście na każdym dachu byl spory las anten skierowanych w najrózniejsze strony.

Wszystkiego dobrego w Nowym Roku...

0
  Szukaj w 5mln produktów