Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Renault safrane 93r wentylator

aceton 29 Dec 2006 17:25 1689 3
 • #1
  aceton
  Level 26  
  Renault safrane 93r uszkodzone byly tranzystory sterujace silnikiem wentylatora po wymianie, jak wlaczy sie zaplon dziala wszystko ok, lecz po wylaczeniu zaplonu silnik dmuchawy zaczyna pracowac bez wzgledu na to czy jest zalaczony czy nie pokretlem .Podejzewam ze ktos zrobil jakas przerobke caly czas mam na silniku 12V bez wzgledu czy kluczyk wylaczony czy ustawiony w pozycje zaplon czy ma ktos kawalek schematu zeby sprawdzic jak jest zasilany silnik dmuchawy w tym samochodzie czy przed zaplonem czy po ?
 • #2
  jurek201
  Level 12  
  Witam,
  na pewno mam schemat do wersji z klimatronikiem, ale z tego co zrozumiałem to wentylator załączany jest pokrętłem czyli - manual.
  Poszukam, może znajdę schemat do tej wersji. Może to troche potrwać z braku czasu a nie braku chęci.
  W każdym razie na pewno ktoś coś poprzerabiał, bo po wyłączeniu zapłonu wentylator powinien przestać "chodzić". Może być jeszcze jeden powód - sklejenie styków przekaźnika włączającego wentylator lub co gorsza ktoś zamiast przekaźnika wstawił "kawał drutu".
 • #3
  aceton
  Level 26  
  ktory to jest przekaznik od tego wentylatora ?
 • #4
  miniu1
  Level 23  
  Silnik dmuchawy zawsze jest zasilany po zapłonie. Plus może być stale po zapłonie, a sterowanie biegami wentylatora może odbywać się przez przełączanie masy.