Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

pomoc przy montażu rygli w golf 2

15jacek15 29 Dec 2006 21:01 1773 8
    15jacek15
    Level 21  
    witam

kolega posiada golfa 2 z wkrecanymi ryglami, kupil na allegro rygle z diodami, tyle ze one nie maja w srodku gwintu, tylko pusta rurke z ktorej wychodza dwa kabelki od diody.

http://www.eufab.com/de/site/shop/detail.php?id=17537&place=yes

koles z allegro mowi zeby je zrobic na wcisk, ale na wcisk czego ??

macie jakis pomysl jak je zamocowac ??

myslalem juz o tym zeby uciac kawalek seryjnego rygla razem z gwintem zrobic troszke miejsca na kable (zeszlifowac go z zewnatrz ) i wcisnac, dac troche kleju a pozniej nakrecic, co Wy na to ??

Pozdrawiam 15jacek15
    crazy_88
    Level 42  
    twoj pomysl jest dobry) z kawalkiem orginalnego rygla mozesz jeszcze pokombinowac cos z nakretka na koncu rygla
    lenin10
    Level 18  
    a zobacz czy jak będzie założony rygiel, czy da się zdjąć boczek drzwi - jeżeli tak to przyklejcie te rygielki na stałe
    15jacek15
    Level 21  
    napewno patent z boczkiem nie przejdzie :/ rygiel jest szeroki na koncu i nie przejdzie na 100 % :(

pokombinuje z przerabianiem seryjnych rygli lub zrobie patent z jakimis nakretkami :)

jak by ktos mial jeszcze jakis pomysl to czekam

Pozdrawiam 15jacek15
    serg77
    Level 15  
    hmmm, nie wiem jakie masz boczki, ale u mnie w boczku byly takie plastikowe tulejki przykrywajace dziure, w miejscu gdzie rygiel wchodzi w boczek. Jezeli masz takie rozwiazanie to zrob rozciecie od otworu na rygiel w kierunku gdzie boczek wchodzi w ta uszczelke (plastik), i tak tego nie bedzie widac, jezeli rygle sa za grube to rozwierc te plastikowe oslonki. Teraz aby zdemontowac boczek to podniesiesz na ryglu ten plasticzek oslaniajacy i sciagniesz boczek bez zdejmowania rygla
    Przedstawiam mniej wiecej o co mi chodzi-widok boczka z gory, sorry za malo profesionalny rysunek :)
    pomoc przy montażu rygli w golf 2
    15jacek15
    Level 21  
    serg rozumiem o co Ci chodzi, , ale nie o to chodzi, chodzi oto jak przymocowac rygielek do tego trzpienia od otwierania

wczoraj zeszlifowalem jednego rygla oryginalnego i na wcisk wlozylem do tego aluminiowego.

w obote bede wiedzial czy to daje rade ;)

Pozdrawiam 15jacek15
    bruns
    Level 30  
    No ciekawe , a na jaką cholerę świecące rygle ? Nie możesz ich znależć w swoim wozie po ciemku czy co ?
    15jacek15
    Level 21  
    koles, TY nie jestes od tego zeby mi mowic do czego mi one sa potrzebne, a jak nie umiesz czytac to dowiedz sie ze to w kumpla samochodzie.

nie wnosisz nic do tematu to nie pisz postów !!!!!!

rygle chyba zamontuje jednak na przylutowane nakretki.
    bruns
    Level 30  
    Nie mów do mnie "koleś" bo wódki razem nie piliśmy. Zapytalem tylko kulturalnie po jaką cholerę świecące rygle ? Uraziłem dumę wiejskiego tuningowca ?