Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

YAMAHA RXV-800 - U這mny Serwis w Gdansku

baksiar 29 Dec 2006 23:03 4379 4
    baksiar
    Level 2  
    Witam,

Chcialbym przedstawic moje problemy z amplitunerem YAMAHA RXV-800 w serwisie "ETS" w Gdansku.

Oddalem amplituner do naprawy dnia 28.12.2005. Amplituner nie chcial sie wlaczyc, po kilku/kilkunastu probach sie wlaczal i dzialal stabilnie.

Po ciaglym zwodzeniu serwisanta zdecydowalem sie dzis, po roku, odebrac sprzet. W domu zorientowalem sie ze jest zdekompletowany. Nie orientuje sie dobrze na sprzecie dlatego zrobilem zdjecia wnetrza przed oddaniem do serwisu.

Z tego co zauwazylem brakuje okolo 20 srubek, wsporikow przy plytkach, 10 koncowek mocy a tasmy zostaly popodlaczane byle jak.

Ponizej przedstawilem zdjecia z pozaznaczanymi elementami ktorych nie ma. Prosilbym o podanie jakie to sa tranzystory oraz podanie ich szacunkowa wartosc.

http://img134.imageshack.us/img134/3423/yamahayg2.jpg

Podam tez adres tego serwisu, moze ktos mial podobne przezycia z tymi serwisantami.

ETS - Karolina Bomba 80-462 ul Zwirki i Wigury 12 pawilon 39.

Z gory serdecznie dziekuje,
    baksiar
    jersey69
    Level 34  
    Witam !

Fajny serwis . Usterka , kt鏎 opisa貫 dotyczy niew豉軼iwego zasilania procesora . Przyczyn mo瞠 by kilka , ale z pewno軼i nie tranzystory mocy . Je郵i na karcie przyj璚ia sprz皻u do naprawy by這 wpisane : amplituner dzia豉 poprawnie po kilkakrotnej pr鏏ie za陰czenia , to nawet dla 鈔ednio rozgarni皻ego serwisanta oznacza to sprawny blok wzmacniacza mocy . W takim wypadku masz prawo domaga si zamontowania brakuj帷ych element闚 . Tranzystory (orygina SanKen , 2SA1492/2SC3856) w zale積o軼i od 廝鏚豉 kosztuj od 6 do 10 z /szt netto . Po zamontowaniu brakuj帷ych cz窷ci sprz皻 powinien zosta uruchomiony w serwisie ( cho熲y mia這 to trwa p馧 dnia) , aby mia pewno嗆 , 瞠 jest dok豉dnie w takim samym stanie , w jakim go odda貫 . Skoro wyszabrowano Ci tranzystory , to czort wie co jeszcze . Je郵i natomiast nie ma opisu usterki lub jest co w stylu "nie dzia豉" , no to .... sorry Winnetou , jeste min.100 w plecy i bogatszy o jedno do鈍iadczenie . Ale nawet w takim wypadku serwis powinien Ci zwr鏂i "uszkodzone" tranzystory . Na przysz這嗆 omijaj szerokim 逝kiem serwisy z szyldem "agd-rtv-video-sat-caraudio-gsm-pc" . Swego czasu dobry serwis audio by na Schumana . Mo瞠 si nie popsuli . Ew. rzu temat na tutejszym forum - mo瞠 znajdzie si kto z Gda雟ka lub okolicy , kto podejmie si naprawy .

pozdrawiam
    RADMOR_MAN
    Level 17  
    gdyby mi co takiego zrobili to bym tam poszed i tak bym ich zje.... ,瞠 by si nie pozbierali. Dzisiaj ci篹ko o dobry serwis. W moim mie軼ie jest praktycznie tylko jeden dobry, a reszta to faktycznie KOMPUTERY-HIFI-AUDIO-GSM. Nie ma w tr鎩mie軼ie jakiego serwisu yamahy? Mam kumpli w tr鎩mie軼ie to jak chcesz to powiem im, 瞠by poszukali dobrego serwisu.
    baksiar
    Level 2  
    Z tego co wiem to w trojmiescie nie ma autoryzwanego serwisu Yamahy, a ci panowie twierdzili ze na tym sprzecie sie znaja. W ostatecznosci wysle ten sprzet do warszawy, jesli cena naprawy nie bedzie zbyt duza i jesli tam wogole bedzie co naprawiac.

Poki co musze wogole odzyskac to co mi powykrecali.
    chriss1967
    Level 10  
    Gdy pad豉 ko鎍闚ka mocy w swojej Yamasze, znalaz貫m serwis w Tr鎩mie軼ie kt鏎y podj掖 si naprawy, maj帷 schemat i zrobi to tak jak nale篡. By這 to kilka lat temu. Oto adres: http://www.elsmart.com.pl/ Mo瞠 komu si przyda. Pozdr.