Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Europejski lider sprzedaży techniki i elektroniki.
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

pilot wzorowany na MAK2000 i punkt przywracania

AndrzSa 29 Gru 2006 23:24 938 8
  • #1 29 Gru 2006 23:24
    AndrzSa
    Poziom 11  

Pewnie się usmiejecie ale ..cóż trudno.
    Do telewizora philetta dokupiłem pilota wzorowanego na Mak2000. Rożnica - na oko tylko w położeniu klawiszy (opisy takie same).
    Problem moj polega na tym ze nie wiem jak ustawić np punkt przywracania jasności, koloru i siły głosu. TV startuje mi z dużą głosnością, dużym nasyceniem i stosunkowo ciemny.
    Które klawisze winienem nacisnąc aby je wprowadzic..Moze procedure i jakim klawiszem wywołac.
    W instrukcji słaby opis co i jak z klawiszami a jedynie sposób postepowania przy wprowadzaniu kodów..

0 8
  • #2 29 Gru 2006 23:32
    zdzich42
    Poziom 40  

Może tak: wejdź w programowanie ustaw wszystkie wartości, zapamietaj i wyjdź. Jeśli chodzi o pilota to coś co jest do wszystkiego jest czasami do niczego. Na górze strony odnośnik dla poszukujacych pilota. W podobnej cenie około 15 - 20 zł mozna dostać coś konkretnego a nie uniwersalny.[/i]

0
  • #3 29 Gru 2006 23:39
    AndrzSa
    Poziom 11  

No włąsnie ale jak zapamietać.. Jaką kombinacja klawiszy. A o pilocie oryginalnym moge zapomniec.. Szukałem ..szukałem i nie znalazłem.
    Poza tym kolejne pytanie. Czy restuje sie pilota..i w jaki sposób. Wyjecie baterii i zwarcie styków nie pomaga..Pamieta ustwienia.

0
  • #4 29 Gru 2006 23:43
    Mirek Z.
    Moderator

Co do zapamiętywania ustawień - nie ma na TV przycisku pamięci? Co do pilota - kiepsko szukałeś, do każdego philipsa/philetty można coś znaleźć. Podaj dokładny model TV.

0
  • #5 29 Gru 2006 23:53
    AndrzSa
    Poziom 11  

Model Philetta 1210

Dodano po 53 [sekundy]:

A na TV nie ma przcisku zapamiętania ustawień. To starszy typ ale ..dobrze odbiera a nawet bardzo dobrze

0
  • #7 30 Gru 2006 00:11
    AndrzSa
    Poziom 11  

Przejrzałem to co z linku ale specjalnie nic nie widze..
    TV chodzi mi na innym..takim zwykłym uniwersalnym pilocie z kodem trzycyfrowym ale nie działają wszystkie funkcje pilota. Przepatrzyłem kilka kodów i jak jeden coś daje to drugi ...zabiera:D Jak w życiu.
    Poszukam jeszcze .. jak zpamiętać to co wprowadziłem na pilocie tym z 4cyfrowymi kodami.. Na razie nie wiem ..ale moze sie dowiem.. :-)

0
  • Pomocny post
    #8 30 Gru 2006 00:36
    Mirek Z.
    Moderator

Ja chyba nie pytałem o jakiś przycisk zapamiętywania ustawień, tylko konkretnie o przycisk pamięci - M, romb czy jak tam jest oznaczony. Chyba zaprogramowaną stację idzie jakoś zapamiętać? Ten sam przycisk zapamiętuje każdą nastawę oddzielnie (nie wszystkie naraz). Po regulacji np. jaskrawości trzeba go nadusić jeden raz lub dwukrotnie, już nie pamiętam. W każdym razie żaden oryginalny pilot do tego TV, np. RC5420 nie ma takiej funkcji. Zastępczy - każdy popularny pilot typu RC-5 z regulacją bezpośrednią funkcji (nie przez menu), np. polski NZS2040, RC-5 BP2, RC-5 BP7. Ten niby-MAK powinien wystarczyć.

0
  • #9 30 Gru 2006 15:59
    AndrzSa
    Poziom 11  

Dziękuję Mirku.
    Miałes raję czego ja sie nie spodziewałem. Przycisk od zapamiętania stacji podczas programowania zapamiętowywuje również ustawienia nasycenia koloru, głosności i jasności.
    Pozdrawiam

0
TME logo Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
TME Logo