Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Kasowanie błędów-PHILIPS

31 Sie 2003 18:22 3778 12
  • Poziom 2  
    Jak wykasować błędy w TV PHILIPS 32PW9523 chassis MD2.2.. Nie mam pilpta serwisowego, mam orginalny od tego TV , MAK 2000 i RC 7141 od MATCHLINE . Po naprawie tv działa tylko kilka sekund. W trybie serwisowym wyświetla kilka błędów.
  • Poziom 2  
    Dzięki RICHI, mam kompletną serwisówkę, błędy kasuje się pilotem serwisowym RC7150, ale ja go nie mam, szukam jakiegoś innego sposobu.
  • Poziom 16  
    Witam,
    moze jest to podobnie jak w chassis MG2.1 opisane to bylo w SE 10 z
    2001 roku warto sprawdzic.
    Pozdrowienia Martin
    .....................
    Hi Richi,
    z ta instrukcja po polsku to masz mnie na mysli,
    jezeli tak to mam tylko Servis Elektroniki bylo to opisane w Nr:
    10;11;12;2001 i 01/2002 tego ostatniego niestety nie mam.
    Pozdrowienia Martin
  • Poziom 39  
    Masz tę instrukcję w języku polskim ???
    Jeżeli tak to możesz mi podesłać ??

Można wejść do SAM poprzez zwarcie pinów serwisowych, i wywołać funkcje RESET ERROR BUFER. Możesz spróbować poruszać się normalnym pilotem ale czy to funkcjonuje nie wiem.
  • R.I.P. Zasłużony dla elektroda
    Ma rację DRC1958. Kasowanie pamięci uszkodzeń odbywa się tak samo jak w chassis MG2.1 czyli należy wejść w tryb SAM i w menu głównym wybrać: RESET ERROR BUFFER.
    Wejście w tryb serwisowy SAM:
    - zwarcie krótkotrwałe wyprowadzeń 1,2(masa) złącza serwisowego 0356 na panelu SSP do momentu ukazania się na ekranie komunikatu "SAM"
    Wyjście z trybu SAM wyłącznikiem sieciowym.
  • Poziom 39  
    Dzięki DRC1958 już się sprawa wyjaśniła, a pytanie było do JAMMA.
  • Poziom 2  
    Serwis. mam po anglielsku, problem jest w tym ; aby zrobić ERASE ERROR BUFFER należy w pilocie serv. nacisnąć DIAGNOSE, 99, OK, piloty które posiadam nie mają przycisku DIAGNOSE. ale mogę się poruszać po menu w serwisie.
  • Poziom 39  
    Doczytaj dokładnie to co napisał Oldboy
    Cytat:
    należy wejść w tryb SAM i w menu głównym wybrać: RESET ERROR BUFFER
    a więc nie potrzebujesz DIAGNOSE99 gdyż jest to druga mozliwość skasowania błędów. pierwszą opisał Oldboy.
  • Poziom 2  
    WIELKIE DZIEKI wszystkim zainteresowanym, błędy wykasowane. TV wyświetla No ERROR, ale przy jasnym obrazie maleje amplituda H i wyłącza się, jak sciemnie go na trafo to jest ok.
  • Poziom 12  
    Przylącze sie do tematu;
    TV 32PW9523/32 wymieniony tranzystor kluczujący, uruchamia sie juz w trybie serwisowym, po wykasowaniu blędu, nadal nie działa i wyświetla się w trybie serwisowym; Error: 047, 044, poniżej informacja: defect, module: series switch 140V, po korekcji napięcia do 140V, i skasowaniu usterki, ciągle nie działa a w trybie serwisowym występuje ta sama usterka, może mała podpowiedz gdzie czego jeszcze szukać?
  • Poziom 11  
    zdecydowanie kupic lepiej serwisowego philipsa ( dostepny w www.arm.waw.pl )

mozna tym pilotem wejsc we wszystkie tryby !

raz sie kupi a sluzy na wieki!:)

pzodrw
  • Poziom 12  
    Dieki za podpowiedz, tez tak myslalem ze bez pilota serwisowego sie nie obejdzie, juz zamowilem