Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

kamera zewnętrzna nocna - mleko nocą:)

filipPWr 30 Dec 2006 00:58 6729 17
Optex
    filipPWr
    Level 10  
    Witam,

Mój problem dotyczy kamery zewnętrznej dzień/noc. W dzień obraz mam bardzo dobrej jakości, ale nocą staje się wybielony, niemal nieczytelny. Mam 5 kamer tego typu. W dzień wszystkie działają dobrze, nocą tylko 3. Kamery mają diody podczerwieni.

Co mam zrobić? Oddać do naprawy, gwaranta, czy kupić nową? Czy może zmodyfikować infrastrukturę?

Proszę o porady.
  • Optex
    bartek_p
    Level 31  
    To się stało nagle??, nowa instalacja, stara??
    filipPWr
    Level 10  
    Nie, było tak od zawsze, instalacja jest nowa.
  • Helpful post
    User removed account
    Level 1  
  • Optex
  • Helpful post
    pkhenr
    Level 32  
    a może zamień miejscami dobrą i złą , na czym to nagrywasz może opcje w kompie albo rejestratorze,jeżęli te 3 umarly razem i w tym samym czasie to może maja np. wspólne przeszkody typu coś jasnego , zaszronione szybki
    filipPWr
    Level 10  
    Obudowa tych kamer jest aluminiowa, bądź z jakiegoś innego lekkiego metalu. Na tyle tej kamery nie ma żadnych potencjometrówm ani switchy. Mleko pojawia się nocą, kiedy zaczyna świecić podczerwień. Kamera nie znajduje się za dodatkową szybką. Ale może być tak, że podczas montażu zaparowała szybka od strony wewnętrznej kiedy kamera była montowana. Problem w tym że nie ma możliwości rozebrania tej kopółki.

Nagrywam na kompie.
  • Helpful post
    pkhenr
    Level 32  
    takie zaparowanie pogarszałoby obraz równiez w dzien po nagraniach tez zobacz czy w dzien wszystkie o tej samej porze zaczynają chodzic dobrze ,przełacz przynajmniej wejścia miejscami w kompie dobre ze złym -może po tych rzeczach coś wywnioskuijesz a może jej za jasno ?
    czy Ty sam to montowałeś ?-pewnie nie bo bo gdy sharp wskazywał na ustawienie przełączników to miał an myśli kamerę ale po otwarciu obudowy.

Dodano po 4 [minuty]:

nie licz tez że kamera dzień /noc jest idealna w nocy bo oświetlacze podczerwieni mają mały zasięgi może być tak że te dwie co dobrzedziałają mają obiekty bliżej i jeszcze dodatkowe światło choćby z latarni a trzy niby zepsute są z innej strony beż światła ( oswietlacze w kamerach działaja na kilka metrów -więc może dlatego uważasz że nic nie widzisz -bo to co widzisz w dzień jest poprostu za daleko
  • Helpful post
    User removed account
    Level 1  
  • Helpful post
    strazak26
    Level 13  
    jeżeli masz kamerkę z diodami w kopułce no to ona to robi zdejmij kopułkę a zobaczysz.
    filipPWr
    Level 10  
    Załączam zdjęcia z tych kamer. Kamery 3 i 13 mają właśnie tę wadę. Kamery montowałem sam. Jest to dokładnie taka sama kamera jak na aukcji

http://www.allegro.pl/item154217245_kamera_hermetyczna_zewn_ccd_lg_420_linii_0_lux.html

Oświetlenia kamery nie poprawia ani nie pogarsza obrazu.
    Zastanawiam się nad rozkręceniem tych kopułek i przeczyszczeniem szkiełek.

kamera zewnętrzna nocna - mleko nocą:)

Dodano po 1 [minuty]:

tylko czy to można rozkręcić??

Dodano po 9 [minuty]:

jutro jak będzie widno to wkleję widoki za dnia
    GALILEO
    Level 18  
    według mnie diody zamocno swiecą na boki lub swieatło odbija się od szybki lub czegoś innego oczywiście świato podczerwieni :),
    User removed account
    Level 1  
    nikspol
    Level 24  
    Panie Kolego filipPWr . Wielokrotnie metody empiryczne prowadzą do sukcesu. Tak więc posłuchaj kolegów i zamień miejscami te "Kamery", tj. 3 i 13 z kamerkami "dobrymi". Będzie żle, to chyba wszystko jasne !!
    I wiedz jedno, że gdyby chociaż jedna funkcja, o których pisze producent zachwalając to urządzenie działała poprawnie, to przy zmianie oświetlenia planu na pewno byłyby widoczne zmiany na obrazku. Chyba, że jako podświetlacze wsadzone są "niewłaściwe" diody / chodzi o kąt i długość fali itd / to do tej pory neutralna optycznie szybka przestaje nią być. W tych produktach wszystko jest możliwe . I sprawdź jeszcze napięcie na tych kamerkach przy zasłoniętym fotoelemencie czyli włączonym IR. A tak w ogóle, nie ujmując nikomu to tego typu sprzęt niewiele ma wspólnego z prawdziwą CCTV. co też widać m.in na załączonym obrazku "Twojego" monitora.
    Życząc sukcesów - pozdrawiam.
    mirekaga
    Level 11  
    Witam
    Według mnie - po zobaczeniu zdjęcia kamery- wychodzi że jest to kamera wewnętrzna ( w hermetycznej obudowie) i na zewnątrz diody poprostu nie są w stanie oświetlić obiektu na tyle żeby był on widoczny, a jak jest ona zamontowana w dodatkowej obudowie zewnętrznej to napewno dochodzi jeszcze efekt odbicia podswietlenia od szybki tej drugiej obudowy. Ja na Pana miejscu zakupił bym lepszy sprzęt .
    Pozdrawiam:|
    gigi-44
    Level 26  
    Witam! Miałem ostatnio podobną historie i okazało się że zasilacz nie wyrabia na kamerze która jest najdalej od rejstratora w momencie gdy startują diody podczerwieni i grzałki.Propnuje jeszcze to sprawdzić! odłączyć część i zostawić jedną która źle działała i obserwować czy się poprawiło.
    aquathrust
    Level 11  
    Miałem podobny problem.Okazało się,że przy montażu kamery pierścień z pianki poliuretanowej był za głęboko wciśnięty na obiektyw i po zakręceniu obudowy nie dotykał do szybki.A jego zadaniem jest likwidować refleksy wsteczne z oświetlacza.Dodatkowo zmniejszyłem jasność i kontrast w ustawieniach kamery.
    Pierścień będzie najlepiej dopasowany jeżeli szybka w trakcie dokręcania
    sama go dopchnie na właściwą głębokość.
    bartek_p
    Level 31  
    Jakby zasilacz nie wyrabiał to by był ciemny obraz, a tu jest wyraźnie za dużo świetła. Raczej szukał bym przyczyny w podczerwieni.
    wladi.klimek
    Level 18  
    Witam,
    obraz z kamer 3 i 13 to wg mnie ewidentny brak świetła - automatyka kamery ponosi czułość, aż zaczyna rejestrować nie fotony a elektrony termiczne. Proponuję doświetlić teren żarówą niewielkiem mocy - najlepiej sodową, ewentualnie halogenem. Tak jak koledzy wspominali wcześniej próby należy przeprowadzić z i bez oświetlacza diodowego.

Powodzenia i pozdrawiam.
    Bartek