Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Europejski lider sprzedaży techniki i elektroniki.
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Szybka pomoc Monitor SIEMENS MCM 1552 (ND)

Bulik 31 Sie 2003 19:10 1235 7
  • #1 31 Sie 2003 19:10
    Bulik
    Poziom 13  

Witam wszystkich.
    Jaśli ktoś ma schemat do SIEMENS NIXDORF MCM 1552(ND) to proszę o przysłanie lub podpowiedź gdzie można go znaleść na necie. :cry:

Help please! :(

• #2 31 Sie 2003 20:08
    candle
    Spec od monitorów

nic z tego, lepiej mow co mu dolega
    schematy sa ostatnia deska ratunku

• #3 01 Wrz 2003 07:02
    Bulik
    Poziom 13  

Nie mogę wykryć zwarcia. Po włączeniu monitora rezystor R11 pali się, przetwornica piszczy jak głupia. Mając schemat wiem co jest za rezystoram a tak muszę szukać po omacku. :cry:
    Pomyśl czy nie lepiej coś naprawiać mając schemat ? Napewno wiesz sam po sobie. :oops:

Dzięki.

• #4 01 Wrz 2003 08:32
    candle
    Spec od monitorów

nie mowie ze posiadam wszystko, co wyprodukowali, ale nie mam zadnego siemensa <17 cali wiec lepiej zacznij od takich informacj:
    na jakim ukladdzie jest zbudowana przetwornica, czy puszczales monitor przez zarowke, czy porownywales przetwornice z jej nota aplikacyjna i co z tego wyniklo

nie wiem po sobie... jak mi pali czesc za 30zl raz po razie to wtedy moge pomyslec o schemacie.. chociaz zwykle winna jest pierdola ktorej na schemacie albo nie ma, albo jest zle narysowana...

• #5 01 Wrz 2003 14:20
    Bulik
    Poziom 13  

Niestety jestem w pracy a moniror mam w warsztacie i na tą chwilę nie mogę powiedzieć o sprzęcie nic. Przez żarówkę nie puszczałem bo nigdy o takim rozwiązaniu nie słyszałem, ale sprubuje. Jednak zawsze wolę szukać usterki mając schemat bo wszystko widać. Jeśli chodzi o przetwornicę to nie sądzę, że jest winna bo gdybyś miał schemat to byś widział, że rezystor R11 jest już poza obrębem przetwornicy i właśnie to co jest za nim przywiera. Po włączeniu natychmiast rezystor się kopci. :twisted:

Dzięki za chęć pomocy ale jeśli nie masz schematu i nie spotkałeś się z taką usterką to szanse na naprawienie tego sprzętu mamy niskie, bo nawet jeśli dałbyś sobie z tym radę to i tak nie masz tego przed oczami. :o

Narazie dzięki

• #6 05 Wrz 2003 09:16
    paw
    Poziom 15  

Nie wiem czy to ten Siemens, ale sprawdź tranzystor IRF9610 w stabilizacji zasilania odchylania poz.
    Pozdrawiam.

• #7 08 Wrz 2003 07:18
    Bulik
    Poziom 13  

Dzięki za zainteresowanie ale tranzystor jest OK. :(

• #8 11 Paź 2003 01:41
    lisek
    Spec od monitorów

Część końcowa linii (tranzystory i scalaki) i jej numeracja odpowiada Samsung 500p/500Mp

TME logo Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
TME Logo