Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

VCR Panasonic NV-J35 - zablokowany mechanizm

30 Gru 2006 12:50 1632 10
  • Poziom 15  
    Witam
    mam problem mam wideo Panasonic nv-j35ee zablokowala mi sie kaseta w wideo po rozkręceniu obudowy kasete udalo sie wyjaść ale mechanizmu nie da sie ruszyc jest w jakis sposob zablokowany ale nie wiem jaki... niechce nic robic na sile zeby nie polamać... nie wiem co dalej czekam na pomoc :|
  • Poziom 34  
    Jedyny sposób na sprawdzenie kondycji mechanizmu windy w tym modelu to odkręcenie blachy maskującej mechanikę od spodu i próba delikatnego recznego poruszania w lewo i w prawo kołem zamachowym silnika capstan (jest tam taki pasek zębaty i warto przy okazji sprawdzić czy sprzęgiełko przypadkiem się nie poluzowało). Pomocne jest również przy tej operacji naciśniecie ręczne dźwigienki elektromagnesu. Oczywiście wszystko bez wykonujemy bez włączonego napięcia.
    Należy również zwrócić uwagę czy plastikowy wodzik mechanizmu windy (biały z prawej strony od strony wewnętrznej kieszeni jest właściwie ułożony w bieżni labiryntowej - czasami wskakuje w ślepy zaułek ).

Jeszcze bardziej bezpieczną metodą jest odkręcenie górnej metalowej pokrywy mechanizmu windy (po uprzednim odłączeniu kabelków z łączówki po prawej zewnętrznej stronie kieszeni) i wyjęcie kompletnego wkładu (chwytaka) kasety.
    Wtedy można spokojnie diagnozować stan mechaniki (wykonywanie sekwencji) poprzez ręczne pokręcanie silnikiem capstan i oczywiście każdorazowo naciśnięcie dźwigienki elektromagnesu (1 naciśnięcie = 1 sekwencja).
  • Poziom 13  
    Częstym uszkodzeniem jest wyłamany zaczep metalowych listw zębatych w windzie.
    Najlepiej wyjąć windę i zobaczyć czy mechanizm chodzi lekko tak jak opisał to kolegaMariopi , sprawdzić ustawienie mechanizmu na znacznikach.
  • Poziom 15  
    dzieki Panowie zrobilem tak jak mowiliscie, mechanizm chodzi jak robie ręcznie ale po podlaczeniu napiecia w dalszym ciagu nie reaguje kaseta wepchniecie reka kasety jest nie mozliwe pozniewaz loze nie pozwala kasecie wejsc w swoje miejsce i nie zalacza sie mechanizm elektryczny a i jeszcze na wyswietlaczu pokazuje ze kaseta jest wlozona ale jej tam nie ma :( i wylacza sie wideo. CO ROBIC ?
  • Poziom 31  
    Witam.
    Pokręcaj mechanizmem tak długo aż winda kasety wyjedzie do góry. Wtedy dopiero podłącz do prądu i sprawdź z kasetą. Pozdrawiam.
  • Poziom 15  
    problem polega na tym ze mechanizm stoi po srodku...
  • Poziom 13  
    Jak kręcisz ręką kaseta wchodzi prawidłowo?
  • Poziom 31  
    Jeżeli przy pokręcaniu winda nie chodzi, to niestety trzeba wymontowac cały mechanizm (nie jest to takie straszne) i sprawdzic wszelkie przekładnie, trybiki i ustalic przyczynę. Troche roboty jest - zdaje się 6 śrubek i 3 lub 4 wtyki z przewodami, w zależności ile tam jest czujników, nic trudnego, poradzisz sobie. Pozdrawiam.
  • Poziom 13  
    Tak jak napisałem ci wcześniej , wymontuj windę(cztery czerwone śrubki) i sprawdź czy kaseta bez oporów wchodzi a następnie pokręć mechanizmem.
  • Poziom 15  
    a wiec tak: Niechcialo mi sie bawic nie wychodzilo mi i nie moglem odnaleźć przyczyny problemu wiec oddalem wideo do specjalisty okazalo sie ze zlamany byl plastik dziekuje za pomoc do uslyszania