Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Jak skopiować cały dysk twardy na drugi wraz z Windowsem ?

elektrodom 30 Dec 2006 14:11 27336 13
    elektrodom
    Level 20  
    Czy da się skopiować cały dysk twardy na drugi wraz z Windowsem ?
    Moderated By TONI_2003:

Zmieniłem i poprawiłem temat postu!

• Helpful post
    jacusiek
    Level 13  
    Oczywiście. Np Programem Norton GHOST
    Tomek_777
    Level 12  
    Do kopiowania dysków również polecam program Norton Ghost. Jaki Windows masz na myśli, z 98 nie powinno być problemów, jednak w przypadku XP możliwe że trzeba będzie ponownie rejestrować system (zmiana konfiguracji sprzętu – ja tak miałem), również inne programy mogą wymagać ponownej rejestracji.
    elektrodom
    Level 20  
    mam xp i to dysk z bardzo ważnymi danymi słuzbowymi czy jest pewność ze te dane nie zostaną stracone??
    User removed account
    User removed account  
    nmos
    Level 21  
    Najlepiej zrób obraz partycji na DVD-R. Następnie odłącz "stary" dysk. Podłącz nowy i wgraj partycję z obrazu na DVD-R. Jest to najbezpieczniejsze dla danych i dysków. Zawsze wtedy możesz powrócić do konfiguracji pierwotnej.

Dodano po 2 [minuty]:

Zrób obraz partycji na DVD-R (program np. Ghost). Odłącz "stary" dysk. Podłącz "nowy" i wgraj partycję z obrazu z DVD-R. Jest to najbezpieczniejsza metoda przeniesienia partycji (niestety nie najszybsza). Zawsze można powrócic do stanu początkowego ze "starym" dyskiem.
    misiek431
    Level 11  
    Witam

Może niemam racji ale wtrącę swoje 3 grosze :D
    moim zdaniem jeśli ten drugi dysk ma działać n ainnym kompie to takie kopiowanie systemu nic nieda, ponieważ urządzenia w drugim komputerze są inne tzn. płyta główna, procesor, grafika są innego producenta (przeważnie) więc wyskoczy błąd i nieodczyta danych.
    Można to uznac za taką małą radę, w razie padnięcia dysku głównego i próby odtworzenia danych z drugiego dysku wyskoczy błąd (piszę to z własnego doświadczenia) ale jest jeszcze opcja zę ten drugi dysk będzie podpięty jako SLAVE wiec komputer ze swoim dyskiem uzna go jako nośnik danych a nie jako główny dysk systemowy.

pozdrawiam Michał
    adamlop
    Level 12  
    Dokladnie, skopiowac sie da zawsze (chodzi o obraz dysku), ale dzialac to nie bedzie.
    Musisz odpiac dysk, podpiac do drugiego kompa i przegrac te dane na ktorych ci zalezy.

Jest jeszcze opcja zgrania na plyty dvd, polaczenia komputerow siecia lan.
    Zalezy ile tych danych i czy jestes w stanie przelozyc twardy dysk.
    jsv
    Level 11  
    Witam,
    Misiek 431 zwrócił uwagę na ważny aspekt:
    1. montowany jest nowy dysk do kompa
    2. przeniesienie danych do nowego kompa
    w każdym przypadku wymagany jest inny tryb postępowania.O ile wpierwszym przypadku wystarcz zastosować Ghosta,to w drugim jest to bezcelowe.
    Nowy komp ma inne wyposażenie,inną strukturę systemu i inne sterowniki.Istnieje pewność,że po przeniesieniu portycji w nowym kompie system po prostu się nie podniesie nawet w trybie awaryjnym.
    Pozdrawiam i życzę wszstkiego najlepszego w Nowym Roku.
    arturbor.
    Level 22  
    Nie zgodzę się z kolegami ja używam Norton GHOST jest najlepszym programem do robienia obrazu dysków z systemami i trwa to parę minut ale tak jak mówicie najlepiej robić gdy komputery mają takie elementy, ale nawet gdy mają inne podzespoły to nic nie szkodzi tylko potem trzeba zainstalować nowe sterowniki i jest z tym więcej zabawy bo trzeba je dogrywać ale na pewno system wystartuje bo sam tak robie mam na jednym obrazie ustawioną konsole administratora i tak wgrywam na inne komputery ten obraz a potem instalacja sterowników i zmiana nazwy komputera i licencji i to wszystko.
    szaleniec
    VIP Meritorious for electroda.pl
    Najszybciej mozna to zrobic pod linuxem
    Code:
     cat /dev/hdx >> /dev/hdy 
    elektrodom
    Level 20  
    dziękuję wszystkim z porady. Temat jest zamknięty.