Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Niskie obroty na LPG w seacie Cordoba

30 Gru 2006 16:28 2960 13
  • Poziom 10  
    Witam. Posiadam seata cordobe II 2000r. Mam w nim następujacy problem: jak sie rozgrzeje to ma niskie obroty na gazie. bylem w serwisie gazobym i probowali podkrecic ale nie da sie wiecej jak 500 obr. Powinien miec 900-1000 na biegu jalowym. Wszystko to stalo sie po odlaczeniu akulumatora. poradzcie co da sie z tym zrobic.
  • Poziom 13  
    nastawy nastawy nastawy

Dodano po 1 [minuty]:

co to za silniczek i jaka to instalka ?
  • Poziom 10  
    jest to silnik 1.6i Instalacja gazowa jest zwykla. niewiem chyba II generacji.
  • Poziom 18  
    A co z obrotami na benzynie??Sam i tak nic nie zrobisz potrzebujesz człowieka co zajmie sie tym i tym i ma sprzęt do tego.Szukaj takiego warsztatu bo inaczej będą cie odsyłać od jednego do drugiego.Daleko masz bo bym cie zprosił
  • Poziom 10  
    na bezynie sa podobne. wlasnie myslalem zeby podciagnac troszke linke od gazu (jest tam taki gwint do regulacji) to by mi zalatwilo obroty na gazie i na benzynie co o tym sadzicie??
  • Poziom 15  
    najprawdopodobniej po odłączeniu akumulatora komputerowi coś się pofyrlało i podciąganie linki ci nic nie da
  • Poziom 10  
    hm... ale skoro mam prawie tyakie same obroty na benzynie i na LPG i juz nie da sie wiecej podciagnac LPG to jakbym podciagna linke to chyba wszystko by zalatwilo i mialbym takie same obroty na lpg i na benzynie, ewentualnie na zimnym silniku mialbym, wieksze obroty na ssaniu. A tak wogole to jakie obroty powinien miec ten silnik na jalowym biegu na zimnym i na ciepłym silniku??
  • Poziom 10  
    a gzdie szukac tego kodu silnika?? na naklejce z kodem kreskowym ktora jest na oslonie paska?? ktore cyfry to kod??
  • Poziom 18  
    zar0wa napisał:
    na bezynie sa podobne. wlasnie myslalem zeby podciagnac troszke linke od gazu (jest tam taki gwint do regulacji) to by mi zalatwilo obroty na gazie i na benzynie co o tym sadzicie??

Zaoszczędż sobie kłopotów i wydatków -wiesz o czym mówisz??
  • Poziom 16  
    witam,prawdopodobnie masz instalacje gazowa sterowana komputerem /bez zabezpieczenia /dlatego po odlaczeniu akum.rozkodowaly sie wolne obroty na gazie /na benzynie beda prawidlowe/,jezeli tak to pomoze tylko wysterowanie komputera gazu, pozdrawiam Zdzislaw, sprawdz czy prawidlowo dziala sonda lambda
  • Poziom 10  
    a jak mozna ustawic ten komputer od gazu?? to musi byc komputer do gazu czy taki ogolnie do samochodow?? Bosh'a moze byc?? A i gdzie sie podpiac do tego kompa do gazu??
  • Poziom 10  
    Witam. udalo mi sie naprawic obroty w moim samochodziku mozna powiedziec ze przez przypadek. Wszystko to byla wina gazu, a dokladnie zabrudzonego ukladu paliwowego przez gaz. przejechalem ok 300km na samej benzynie i nie to ze jakas jazda po miescie tylko w trasie i ostro dawalem mu w komin. jak wrocilem do domu to wlasnym oczom nie doiwerzalem. obroty wrocily do tyakich jak powinny byc na gazie i na benzynie. Moim zdaniem cale te zamieszanie spowidowal gaz. jak jezdzilem ostro na benzynie to zaly uklad sie przemyl i szystko wrocilo do normy.
  • Poziom 11  
    [Seat Cordoba 2002 1.6 8V ALM gaz: sirocco+matrix sekwencyjny]
    A co jest nie tak jeśli mam problemy z podłączoną sondą lamba przy nagrzewaniu silnika jeszcze przed przełączeniem na gaz i trochę na gazie też a dokładniej szarpanie silnika, falowanie obrotów i nie raz zgaśnie przy dodawaniu gazu ... po nagrazniu z reguły jest już wszystko dobrze.

I co ciekawe po odłączeniu sondy (wogóle wtyczki) od razu problem znika (nie szarpie przełącza się sprawnie na gaz) silnik jest tak samo elastyczny a spalanie chyba w normie