Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Modernizacja sieci Wi-Fi. Kilka pytań.

KaziuWichura 30 Gru 2006 22:37 1442 11
  • #1 30 Gru 2006 22:37
    KaziuWichura
    Poziom 24  

1.Chcialbym przerobic troche moja siec(czyt. skrocic i wymienic kabel). APka mam w pokoju, a chcialbym go przeniesc kolo anteny, czyli na strych. Kabel zmienic na H-1000 , maks 3 m. Ale wlasnie jest pewien problem/pytanie...tam sa duze wahania temperatur(byloby to kolo malego okienka, wewnatrz, ale na szczycie domu). W zimie tam jest duzo ponizej zera a w lecie bardzo goraco...jak to zrobic, aby bylo dobrze. Zasilanie planuje Over Ethernet. Tylko pytanie wlasnie jak i gdzie to zamontowac...co mi doradzicie?

2.Chcialbym zmienic takze AP z Planeta WAP-1966 na Linksysa WAP54G-EU. Co sadzicie o nim? Dobry jest?

3. Chcialbym rowniez zmienic antene, ale tu juz nie mam pomyslu. Mam do celu jakies 150-200m. Mysle o jakiejs panelowce...ale tu prosze o wszelkie pomysly i porady.

z gory dzieki.

• #2 30 Gru 2006 23:35
    danielkk
    Poziom 31  

na taka odległosc panel to dobre rozwiązanie. wg mnie to wez pod antena zamontuj puszke tam wsadz AP i swicza i dalej kablem do kompa wtedy od AP do anteny bedziesz miał krotki kabelek. a zasilanie mozna normalnym kablem poprowadzic.

• #3 30 Gru 2006 23:56
    KaziuWichura
    Poziom 24  

To ap moze byc na dworze? Jaka puszke, gdzie kupic?

• #4 31 Gru 2006 00:07
    danielkk
    Poziom 31  

no pewnie ze moze byc na dworze. ja jak zakładałem w firmie punkty dostepowe to uzywalismy zwykłych poszek ze sklepu elektrycznego takich plastkowych tylko ze one kosztowały 60zł ale do tej puszk sie miescił AP i swicz. i kabel do anteny był krotki a reszt sie ciągneło sieciowka. a jesli robilismy nadajniki na kosciele to tez w takich poszkach mimo ze na wiezy koscielnej tez było zimno i nikomu to nie przeszkadzało:>

• #5 31 Gru 2006 00:22
    KaziuWichura
    Poziom 24  

No to wloze do puszki hermetycznej...a te dlawice to nie wpuszcza zimnego powietrza? ;-)

No i na reszte pytan mi nie odpowiedziales/liscie ;)

• #6 31 Gru 2006 00:37
    danielkk
    Poziom 31  

podczas pracy AP wydziela sie ciepło ktore w poszcze hermetycznej grzeje całosc. ja jak pracowałem w firmie to nie wnikałem w mozliwosci urzadzen ale zakładałem AP palnety a linksys tez sie pojawił i wszystko działaało wysmienicie.

• #7 31 Gru 2006 01:02
    KaziuWichura
    Poziom 24  

Ale chodzi mi o to, czy to wlasnie cieplo nie wyleci przez te dlawiki, dlawnice czy jak tam...to gdzie sie kable wklada :D

I czy dziury na kable trzeba robic samemu?

• #8 31 Gru 2006 12:30
    danielkk
    Poziom 31  

dziury na kable sie samemu robi a potem w puszcze sie je silkikonem izoluje zeby nie dostała sie woda.

• #9 31 Gru 2006 13:16
    MacGyver.
    Poziom 21  

Powiem że APka można zostawić niezałączonego na mrozie ok. 6 godzin i po włączeniu można sprowrotem załączyć i działa bez zarzutów ;) Jako APClienta polecam OvisLink WL-5460AP.

• #10 11 Sty 2007 19:40
    KaziuWichura
    Poziom 24  

Cholera! Dzisiaj przyszedl mi Linksys, podlaczam, konfiguruje, chce przykrecic antene...a tu...LIPA! Ma jakies nietypowe wejscie! Nie podpoasowalo mi ani H-155, ani H-1000! Czy ja potrzebuje jakiejs przejsciowki? Jak tak to gdzie dostane?

z gory dzieki!

Dodano po 36 [minuty]:

Chyba znalazlem...potrzebuje cos takiego? :

http://www.capslock.pl/produkty/konektor_ant._do_linksys,_gniazdo_r-tnc___rsma/7546

• #11 11 Sty 2007 21:23
    MacGyver.
    Poziom 21  

Sam kabel nie wystarcza aby go podpiąć do Linksysa. Do WRT potrzebna będzie wtyczka RP-TNC.

• #12 11 Sty 2007 21:51
    KaziuWichura
    Poziom 24  

Ja mam WAP54G-EU. Wystarczy ten kabel za 17 zl ktory znalazlem?

Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME