Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Relpol przekaźniki
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Proste odcięcie. Proszę o weryfikację mojego pomysłu.

31 Gru 2006 12:59 1182 13
  • Poziom 18  
    Witam,
    proszę o weryfikację mojego pomysłu
    Proste odcięcie. Proszę o weryfikację mojego pomysłu.
    Jaka D1 użyć? Czy BY550/600 bedzie wystarczająca??? A może zwykła 1N4007 wystarczy?
    Czy to w praktyce wogóle sie sprawdzi?- tzn chodzi mi o to czy D wytrzyma?
    Układzik miałby być zastosowany w MB S140 300D jako dodatkowy patent zabezpieczający.
  • Relpol przekaźniki
  • Poziom 38  
    obrazek sie nie wyswietla niestety a z twojego opisu nic nie wynika
  • Relpol przekaźniki
  • Poziom 15  
    zastosowanie latwe do ominiecia wystarczy dac + na rozruch i auto odpala albo na "popych" no ale rozrusznik nie zakreci !

mozliwe ze tego troszke nie kumam . o co Ci w tym chodzi ?
  • Poziom 31  
    W tym rozwiązaniu
    1. Będziesz musiał trzymać przycisk w trakcie kręcenia rozrusznikiem
    2.Dioda jest nie potrzebna, wystarczy przeciąć ten przewód
  • Poziom 18  
    kiko_tychy napisał:
    zastosowanie latwe do ominiecia wystarczy dac + na rozruch i auto odpala albo na "popych" no ale rozrusznik nie zakreci

na pych to nie da rady bo ta eska to automat, a w tym modelu dojście do rozrusznika nie jest wcale takie łatwe :D

Cytat:
    2.Dioda jest nie potrzebna, wystarczy przeciąć ten przewód

słuszna racja
  • Poziom 31  
    Jak się znasz , to możesz odpiąć sterowanie rozrusznika ze skrzyni. Jak nie bedzie widzieć P lub N to nie odpali
  • Poziom 18  
    bartek_p napisał:
    Jak się znasz , to możesz odpiąć sterowanie rozrusznika ze skrzyni. Jak nie bedzie widzieć P lub N to nie odpali

jesli dobrze pamietam to chyba wystarczy elektrozaworem na podciśnieniu przecinać dojście podciśnienia? na przewodzie pompa skrzynia... taką sztukę robiłem sobie kiedyś w 124 D automat ale za bardzo nie pamietam co i jak dokładnie...
  • Poziom 31  
    Przetnij sterowanie przenaźnika włączającego obwód rozrusznika. Jak na D przełączasz to pstryka przekaźnik odcinający rozrusznik. Koloru kabla ci nie podam niestety.
  • Poziom 32  
    A czy tam nie ma takiej funkcji, że trzeba wcisnąć hamulec, żeby samochód zapalił?
    Wtedy wystarczy ciachnąć, przy pedale hamulca...
  • Poziom 31  
    Hmmm....
    W temacie jest proste odcięcie, a my tu prawie doktorat robimy :)
  • Poziom 18  
    renqien napisał:
    A czy tam nie ma takiej funkcji, że trzeba wcisnąć hamulec, żeby samochód zapalił?

być może w s140 modelach benzynowych coś takiego jest ale nie u mnie w D. Skłaniam sie jednak przy zrobieniu blokady podciśnienia na elektrozaworze takim jak steruje tylnymi zagłówkami w modelach 124