Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Subwoofer na 2x GDN 30/120/1 8 ohm TONSIL SUB-3

trebor_d 11 Jun 2007 01:15 26171 76
    User removed account
    User removed account  
    gregor10
    Level 27  
    Witam!
    racja racja barthezz, ciekawe jakby to zagralo z taka korekcja, musze sobie sprobowac u kumpla.
    Na dworze jeszcze nie probowalem. Ale to sa kolumny do domu wiec czego chciec , i tak jest az za dobrze;] .

Co do przesylki to , hmm , na e-tonsilu jest gratis przesylka ,ale glosnik kosztuje 183zl ,wiec trzeba bedzie bulic za przesylke , bo nie zamierzam kupowac kabla po 10zl /metr ....
    Tak wiec jak juz to u jarasf kupuje...

Mozemy do niego zagadac, jak wyjdzie drozej , to trudno , sami sobie poradzimy , kazdy sobie kupi sam i bedzie zadowolony.
    mariusz.o
    Level 19  
    Witam post już troche stary, ale nie bede zakładał nowego bo jest tego masa. Zastanawiam sie czy przy budowie suba na takich samych głośnikach robić osobną komore na wzmacniacz, czy zamknąć go w tej samej co głośniki.
    Pabcio
    Level 15  
    To nic ze na tych samych glosnikach. Osobna komora wskazana bo jak wiadomo panel nie jest idealnie szczelny i przez szparki bedzie sie przedostawalo powietrze co moze zaowocowac swiszczeniem powietrza. Pamietaj tylko zeby komore odjac sobie od litrazu obudowy :)

PS. Sory za brak polskich znakow ale ALT mi sie zje...chal :)
    eroll
    Level 12  
    Witam posiadam głosnik 120/30 4 omy tonsila jest to samo chyba co w zeusach tyle ze zeus 8 omów i inna membrama no i chciałem sie doradzic na ile litrów trzeba obudwe zrobic jak umiescic głosnik czy na dole pod suboferem czołem do podłogi czy od przodu no i jaki tunel czy ma to byc jeden czy dwa jakie rozmiary długosci i szerokosci jego?? z góry dziekuje
    dues
    Level 28  
    Jest cała masa projektów subwooferów na tym głośniku. Wystarczy poszukać. Głośnik możesz umieścić dowolnie, zagra tak samo. Tunel najlepiej o średnicy 10cm. Długość i objętość obudowy szukaj na forum. Upewnij się wcześniej czy to na pewno ten sam głośnik bo na pewno nie 120/30.
    eroll
    Level 12  
    Szukałem i nie moge nic znalez jesli mogł bym prosic o jakis linkewentualnie
    dues
    Level 28  
    Wpisz w wyszukiwarke 30/120/1. Włala.
    zbysio122
    Level 10  
    Odświeżam temat: Mam pytanie czy przy wymiarach pokoju Długość:415cm, szer:335cm,wysokość :270cm i przy kolumnach Zg-40c dokupywać głośnik GND 30/120/1 i zrobić z niego subwoofer, czy będzie on spełniał swoje zadanie? Czy może kupić dwa takie głośniki. Mam jeszcze drugie pytanie czy mogę dołączając te głośniki do wzmacniacza pioneer A-401, który jest podpięty do kolumn? Czy jednak muszę kupić osobny wzmacniacz? Dodam jeszcze że lubię słuchać muzyki reggae,hip-hop,rap oraz dubstep, gdzie bass jest kluczowym elementem.
    Z góry dziękuje za odpowiedzi.
    dues
    Level 28  
    Możesz dokupywać lub nie, to zależy od Ciebie. Będzie spełniał swoje zadanie jeśli go odpowiednio wykorzystasz. Jeśli masz kolumny w wersji 8 ohm możesz podłączyć razem z tym głośnikiem lecz nie jest to dobre rozwiązanie.
    zbysio122
    Level 10  
    Tak, posiadam wersje 8ohm, a możesz mi wytłumaczyć jaka będzie różnica jeżeli podłącze go do tego wzmacniacza a jakbym kupił nowy? Czy jest opłacalne to abym dał dwa głośnik niskotonowe do subwoofera, tak jak kolega z tego tematu i dołączył do niego moje kolumny?
    mollto
    Level 14  
    A co powiecie na Bandpass 4th na 2x GDN 30/120/1.
    WinISD wyliczył komory closed 91L i open 79L.
    Strojenie 66HZ
    SPL przy tej konstrukcji wynosi 92 db.
    Spięte równolegle da 4Ω.
    Napęd to HandBox ATX-2000 przy 4Ω - 850W, crossover aktywny we wzmacniaczu, czyli sub bez żadnego filtra.
    Przeznaczenie, praca w klubie 60m2.
    Tylko martwi mnie jego zawieszenie, czy nie będzie za miękkie do bp, i czy 91 litrów closed nie będzie za dużo, czy głośniki wytworzą wystarczająco dużo ciśnienia żeby się nie rozpaść.
    Da rade ?
    miku210
    Level 26  
    mollto wrote:
    Napęd to HandBox ATX-2000 przy 4Ω - 850W,

Nie za dużo dla dwóch głośników 120W?
    mollto
    Level 14  
    Oczywiście wzmacniacz nie będzie kręcony na maximum, i jeżeli wierzyć w to co Pisze kolega Barthezz to ten głośnik ma 240W. Czyli para da nam jakieś 400W.
    User removed account
    User removed account  
    miku210
    Level 26  
    240W ma duet tych głośników. Jeden przy tej mocy usmażyłby się.
    To, że w filmikach na YT pompują w Zeusy kilkaset W z końcówek mocy, to nie znaczy, że one to wytrzymują.
    Nawiązując do pierwszego postu: Bardziej widziałbym ten subwoofer w pozycji leżącej, z BR po środku. No i w jaśniejszej obudowie.