Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

TEVION MD41570. Jak odblokować ten telefon? Schemat.

slawek1111 31 Dec 2006 15:14 2154 12
 • #1
  slawek1111

  Level 27  
  Witam
  Posiadam telefon j/w który dostałem do naprawy.Telefon był sprowadzony z niemiec gniazdo zmieniłem na standart polski i po włączeniu do sieci telefon nie działa.Centralka z telefonem się komunikuje,natomiast nie można się nigdzie połączyć Czy wie ktoś jak ten telefon odblokować ,lub może ktoś ma jakiś schemat.
  Z góry dziękuję.
  Pozdrawiam
 • #2
  W.Wojtek
  Phones specialist
  Co to znaczy "nie działa"??????????????
  Masz sygnał w słuchawce?
 • #3
  slawek1111

  Level 27  
  właśnie że nie ma sygnału,ale centraka się z tel komunikuje
 • #4
  W.Wojtek
  Phones specialist
  No todłącz porządnie kable do linii. Nie masz syganłu z centrali (miejskiej). Jakie to "gniazdko zamieniłem na standart polski"? ni w jaki sposób?
  I co znaczy "centralka się ze słuchawką komunikuje" ? domyślam się że to baza telefonu. Na pewno?
  W
 • #5
  slawek1111

  Level 27  
  Jestem przekonany że gniazdo i przewody są oki i baza z telefonem się komunikuje na pewno więc nie pisać że to kabel lub gniazdo bo to już było sprawdzane.
 • #6
  jaro41
  Level 25  
  :D Ty się Sławek nie denerwuj na koniec roku. Wojtek, po prostu, daje Ci do zrozumienia, że dziwnie piszesz o zmianie na "standard" polski? Ja też nie znam takiego. A Wojtkowi chodzi, prawdopodobnie, o to, że sygnał w aparatach z Niemiec wchodzi na innych pinach w RJ.
  Pozdro
 • #7
  slawek1111

  Level 27  
  dokładnie piny zostały zmienione powiem więcej przylutowalem przewody do płytki i w telefonie brak sygnałuj.Jeżeli zadzwonię pod ten aparat to pojawia się komunikat że jest sieć zajęta.Podejrzewam że w meni telefonu jest coś poblokowane.a w ustawieniach prosi o pin.Czy jest jakieś obejście żeby zresetować ten telefon lub przywrucić go do ustawień fabrycznych?
 • #8
  W.Wojtek
  Phones specialist
  No to powiem jeszcze wiecej. Skopałeś gniazdo. Tam są jeszcze inne niewidoczne połaczenia, ( a czasami telefony z germanii miały jeszcze trzeci pin aktywny-podłaczało sie go do uziemienia "erde" był potrzebny do ..nie musisz wiedzieć do czego. Masz zwarcie na linii dlatego centrala daje sygnał zajętości.Przywróć połączenia fabryczne w płytce, zarób kabel po stronie gniazda liniowego a nie po stronie apoaratu telefonicznego.Obrazki na elektrodzie, mnóstwo. Nie da sie programowo zablokowac telefonu aby nie było sygnału linii., a ka żde manipulacje z menu wymagaja podania PIN'u. Żaden reset nic nie da. Przekombinowałeś.
  Po co w ogóle bebeszyć telefon kiedy można zagnieść dwudrutowego RJ na zewnętrznych żyłach kabelka (a dwie środkowe po prostu obciąć przy wtyku??
  WW
 • #9
  slawek1111

  Level 27  
  Witam
  Nie skopaem wcale gniazda i nie zgodzę się z tym co piszesz o jakiś ukrytych ścieżkach.Dwa zewnętrzne piny są połączone z płytką a dwa wewnętrzne nie są wcale podłączone .Dlatego po wylutowaniu gniazda podłączyłem bezpośrednio pod płytkę przewód z sieci-I zapewniam cię że nie ma możliwości się pomylenia z podłączeniem.I telefon nie działa.
  Pozdrawiam
 • #10
  W.Wojtek
  Phones specialist
  A jeżeli tak to pytanie -czy działał przedtem?
  Jeżeli nie-to uszkodzenia przepięciowe po burzy.
  A jeżeli tak-to wielka tajemnica bytu..
  Jak przewieziony przez "szrotmenów" to stawiam na burzowe przepięcia...
  WW
 • #11
  slawek1111

  Level 27  
  Podejrzewam że telefon dostał bombę po burzy,ale jeżeli by tak było to by się ten telefon nie komunikował z bazą.
 • #12
  W.Wojtek
  Phones specialist
  A właśnie że może się baza komunikować ze słuchawką, mogą być powalone tylko obwody wejściowe linii w bazie. To co się dzieje między bazą a słuchawką nie ma nic wspólnego z linią telefoniczną.
  Chyba że przepięcie było "porządne" a wtedu pada cały telefon a z druki znikają całe elementy ,popalone ścieżki itp..
 • #13
  slawek1111

  Level 27  
  zastanawia mnie tylko jedna żecz jak by telefon dostał bombkę od burzy to poleciał by mostek prostowniczy i pierwsze kondensatory które są zaraz za gnazdem lecz to wszystko jest sprawne dalsze szukanie nie ma sensu bo nie dydponuje schematem a cała płytka jest wykonana w technice smd.