Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Noworoczna lampa plazmowa

02 Sty 2007 18:30 14049 55
    Użytkownik usunął konto
    Użytkownik usunął konto  
  • AdexAdex
    zydek89
    Poziom 12  
    nam 2 pytania czy slychac chrakterystyczne piski z trafa WN? jaku niektórych
    i do czego uziemiasz lampe?
    Użytkownik usunął konto
    Użytkownik usunął konto  
    remix1
    Poziom 18  
    mnie osobiście podoba się ten radiator na górze ,jednak nie podobają mi się te luty,lecz to zależy od gustu, mugłbyś podac schemacik ?
    KrzyChules
    Poziom 13  
    według mnie bardzo ładna konsktrukcja , zeby radiator bylby czarny wkomponowałby się w obudowę
    sam jestem w trakcie budowy takiego "ustrojstwa" a wlasnie ten projekt mnie do tego natchnął :)
    niedługo pokażę swoją lampkę
  • AdexAdex
    jackie01
    Poziom 12  
    Veehraz gdzie mozna dostac taka obudowe jaka ty zastosowales. Wlasnie zbieram sie do budowy lampy i mam juz prawie wszystkie elementy. Jednak ja sprobuje zrobic schemat jak twoj tylko ze Mosfeta bede sterowal za pomoca dwoch komplementarnych bipolarow(BC327 i BC 337) Zobaczymy jak to wplynie na prace lampy. Kupilem rowniez trafo, z tego co pamietam to gosc mowil ze od Heliosa. Nie wiecie czy nada sie ono do lampki??
    Pozdrawiam
    Użytkownik usunął konto
    Użytkownik usunął konto  
    jackie01
    Poziom 12  
    Veehraz ale ja nie daje dodatkowego wzmocnienia. Te tranzystory bipolarne maja sluzyc lepszemu przelaczaniu MOSFETA i zwieraniu go do masy w celu rozladowania pojemnosci bramki a nie podbijaniu wzmocnienia. (patrz link: https://www.elektroda.pl/rtvforum/viewtopic.php?p=1566879#1566879) Czy takie rozwiazanie wplywa pozytywnie na prace lampy ??

Ponawiam pytanie : gdzie moge dostac obudowe taka jak ma Veehraz i czy trafo z Heliosa spełnia tu swoje zadanie ??
    Użytkownik usunął konto
    Użytkownik usunął konto  
    gulon4
    Poziom 10  
    To jest właśnie przykład jak z niczego można zrobić coś !!!No tak radiator można pomalować albo jeszcze lepiej poanodować co podwyższy koszt o jakieś 2 dychy .Radiator ma byc funkcjonalny a nie ładny :D a jeżeli chodzi o projekt to pochwalam ,no no zaczął w sylwestra a skończył w Nowy Rok a balanga gdzie ???
    djskate8
    Poziom 19  
    Ponawiam swoje pytanie czy mogę zastanować zamiast trafo zasilacz AT z kompa? Jeśli nie to dlaczego.Pozdrawiam
    żarówka rtęciowa
    Poziom 36  
    djskate8 napisał:
    Ponawiam swoje pytanie czy mogę zastanować zamiast trafo zasilacz AT z komputera? Jeśli nie to dlaczego.Pozdrawiam

Zasilacz komputerowy nie nadaje się ze względu na powstające szpilki na wyjściu. Lepiej użyć przetwornicę Flyback, która nie generuje szpilek.
    azox
    Poziom 11  
    mam pytanie czy moge uziemienie wyprowadzić praez wtyczke z uźiemieniem do instalacji elektrycznej w domu?? niebedzie to jakoś wpływać na urządzenia w domu?
    żarówka rtęciowa
    Poziom 36  
    A co to za problem zdrapać emalię z kaloryfera lub rury CO.

Możesz podłączyć uziemienie lampy plazmowej do instalacji wodociągowej pod warunkiem, że wszystkie rury tej instalacji są metalowe.

Najlepszym pomysłem jest użycie przedmiotu metalowego zakopanego w ziemi jako uziemienia.
    lechoo
    Poziom 39  
    żarówka rtęciowa napisał:
    Zasilacz komputerowy nie nadaje się ze względu na powstające szpilki na wyjściu. Lepiej użyć przetwornicę Flyback, która nie generuje szpilek.

Następnym razem pomyśl zanim napiszesz coś podobnego...
    fald
    Poziom 13  
    Bardzo ładne wykonanie a przede wszystkim ciekawy efekt. Radiator może być (każdy ma swój fetysz) :D:D:D 6/6
    k4m3l
    Poziom 14  
    bardzo ladna konstrukcja :) i widze ze robiles na schematach umieszczonych na stronie znajomego :) fajnie wyglada na zarowka rteciowych :)
    Użytkownik usunął konto
    Użytkownik usunął konto  
    azox
    Poziom 11  
    mam taką cewke wysokiego napiecia ale niewiem które kable mam podłączyc 1 wiem napewno i zastanawiam sie nad przewodem w emali i takim w izolacji z tworzywa. prosze o podpowiedź
    Użytkownik usunął konto
    Użytkownik usunął konto  
    azox
    Poziom 11  
    cewka pochodzi z tv Unitra . fotka może nienajlepsza ale widać

Noworoczna lampa plazmowa
    Użytkownik usunął konto
    Użytkownik usunął konto  
    azox
    Poziom 11  
    oczywiście ze mam rdzeń+podkładki. z tego co mi pokazał omomierz to ten po prawej to masa, ale gdy przyłożyłem omomierz do tych 2 pozostałych tez jest opór ale mniejszy. co mam zrobic z tymi 2 niepotrzebnymi? uciąc czy zostawic?
    Użytkownik usunął konto
    Użytkownik usunął konto