Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Wieża Panasonic SA-CH64M - jakie paski w magnetofonie?

01 Jan 2007 16:26 2584 3
  • Level 10  
    Marka: Panasonic
    Model: SA-CH64M (jeden Deck)

Czy ktoś może wie jakie paski (długość) są w tej wieży?
    Stare sie pokruszyły i nie znam długości ani jak na które koła założyć.
    Są dwa koła duże z osiami przechodzacymi do kasety, malutkie na silniku z dwoma jednej srednicy nacieciami na pasek, oraz jeszcze jedno z jednym miejscem na pasek. Jedno duże koło ma na dużej średnicy dwa naciecia na pasek oraz zespolone 3 male koło na pasek i zębatke. Drugie duże koło z osią przechodzacą na strone kasety jest kołem pośrednim i ma na swym obwodzie dwa obok siebie naciecia na pasek.
    Załącze obrazowy rys kół magnetofonu.
    Może ktoś wie jak powinny paski przebiegać?
    Dziekuje za pomoc.

Paski są dwa.
    Pierwszy - z silnika (3) na duże kolo z zębatką (1) a zewnętrzną stroną paska napędza koło (2).
    Drugi - z małego koła przy zębatce (1) na koło sprzęgła (4). Liczby w nawiasach dotyczą nr kół na szkicu.
    Aby nie było problemów z autorewersem pasek drugi winnien być dobrej jakosci.
    Długości niestety jeszcze nie ustaliłem ale można sobie zmierzyć.

Post był raportowany.

Pisanie postu pod postem.
    Należy używać przycisku ZMIEŃ.
    Scaliłem dwa posty. [hefid]
  • Level 30  
    A nie ma tam przypadkiem jeszcze jednego koła po prawej dolnej stronie mechanizmu?
    I wtedy jeden długi pasek napędza od silnika dwa duże koła od rolki dociskowej taśmy (poprzez to małe które dorysowałem), a drugi mały pasek z silnika napędza to kółko na środku od mechaniki napędu przesuwu taśmy
    Jak wiesz na pewno jak pasek chodził, to poprowadź sobie pasek nitką, poźniej tą nitkę sklej w koło, i dopasuj pasek żeby byl lekko mniejszy po obwodzie od tej nitki
  • R.I.P. Meritorious for the elektroda.pl
    Post był raportowany.
    Przeniosłem z: Schematy Audio
  • Level 10  
    Dzięki za odpowiedź, ale nie ma tam 5 kółka.
    Już doszedłem do odpowiedzi na zadane moje pytanie.
    Może ktoś skorzysta bo ja paski wymieniłem i magnetofon gra.
    Uszkodzony był pasek krótszy wiec naprawa kosztowała mnie 2 zł. W serwisie Panasonika chceli 120 zł.
    W wieży Panasonik SA-CH64M układ pasków napędowych magnetofonu i długości są takie jak na załączonym poprawionym rys.
    Pozdrawiam ciebie Hefid i Maly:D