Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Wieża Panasonic SA-CH64M - jakie paski w magnetofonie?

01 Sty 2007 16:26 2461 3
  • Poziom 10  
    Marka: Panasonic
    Model: SA-CH64M (jeden Deck)

Czy ktoś może wie jakie paski (długość) są w tej wieży?
    Stare sie pokruszyły i nie znam długości ani jak na które koła założyć.
    Są dwa koła duże z osiami przechodzacymi do kasety, malutkie na silniku z dwoma jednej srednicy nacieciami na pasek, oraz jeszcze jedno z jednym miejscem na pasek. Jedno duże koło ma na dużej średnicy dwa naciecia na pasek oraz zespolone 3 male koło na pasek i zębatke. Drugie duże koło z osią przechodzacą na strone kasety jest kołem pośrednim i ma na swym obwodzie dwa obok siebie naciecia na pasek.
    Załącze obrazowy rys kół magnetofonu.
    Może ktoś wie jak powinny paski przebiegać?
    Dziekuje za pomoc.

Paski są dwa.
    Pierwszy - z silnika (3) na duże kolo z zębatką (1) a zewnętrzną stroną paska napędza koło (2).
    Drugi - z małego koła przy zębatce (1) na koło sprzęgła (4). Liczby w nawiasach dotyczą nr kół na szkicu.
    Aby nie było problemów z autorewersem pasek drugi winnien być dobrej jakosci.
    Długości niestety jeszcze nie ustaliłem ale można sobie zmierzyć.

Post był raportowany.

Pisanie postu pod postem.
    Należy używać przycisku ZMIEŃ.
    Scaliłem dwa posty. [hefid]
  • Poziom 29  
    A nie ma tam przypadkiem jeszcze jednego koła po prawej dolnej stronie mechanizmu?
    I wtedy jeden długi pasek napędza od silnika dwa duże koła od rolki dociskowej taśmy (poprzez to małe które dorysowałem), a drugi mały pasek z silnika napędza to kółko na środku od mechaniki napędu przesuwu taśmy
    Jak wiesz na pewno jak pasek chodził, to poprowadź sobie pasek nitką, poźniej tą nitkę sklej w koło, i dopasuj pasek żeby byl lekko mniejszy po obwodzie od tej nitki
  • R.I.P. Zasłużony dla elektroda
    Post był raportowany.
    Przeniosłem z: Schematy Audio
  • Poziom 10  
    Dzięki za odpowiedź, ale nie ma tam 5 kółka.
    Już doszedłem do odpowiedzi na zadane moje pytanie.
    Może ktoś skorzysta bo ja paski wymieniłem i magnetofon gra.
    Uszkodzony był pasek krótszy wiec naprawa kosztowała mnie 2 zł. W serwisie Panasonika chceli 120 zł.
    W wieży Panasonik SA-CH64M układ pasków napędowych magnetofonu i długości są takie jak na załączonym poprawionym rys.
    Pozdrawiam ciebie Hefid i Maly:D