Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
TermopastyTermopasty
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

ROVER 620 2l / gaśnie po postoju....

01 Sty 2007 23:54 4747 6
  • Poziom 10  
    Witam, kupiłem 3 dni temu Rovera 620 ( to samo co handa accord )
    Jest tam zamontowana zwykła instalacja gazowa....

Problem polega na tym że gdy rano odpalam samochód na benzynie to chodzi przez 2 sek i traci obraty po czym gaśnie...gdy chce go ponownie odpalić to musze dać więcej gazu po czym odpali i zapiszczy coś - jak by pasek się jakiś ślizgał-ale piszczy tylko przez 1 sek. Jeżeli będę utrzymywać obroty przez jakiś czas i silnik się rozgrzeje to chodzi już OK... 2 razy też gasł po postoju 5 h ale z ciekawości poruszałem przewodami od świec i normalnie odpalił i utrzymywał obroty... Dodam że instalacja gazowa jest autromatyczna tzn. załączy się gdy silnik jest już rozgrzany - ok . 4 min....

Możliwe że przyczyną tego gaśnięcia na samym początku są świece lub przewody??

Pozatym może ktoś polecić serwis samochodowy na terenie warszawy i okolic gdzie mogę udać się z tym problemem?? bo jeszcze mam problem z ABS'em - nie działa :/
  • TermopastyTermopasty
  • Poziom 21  
    przed zgaśnięciem szarpie,przerywa?ale może być że schodzi paliwo do zbiornika.piszczy pasek napędu alternatora,sprawdz jak odpalając go przy otwartej masce czy nie masz tam pomiędzy kablami i świecami dyskoteki.
  • TermopastyTermopasty
  • Poziom 10  
    więc odpalam samochód na benzynie - odrazu załapuje z pierwszego. Następnie chodzi i jak dodam mu gazu i puszcze to traci poprostu obroty i bach gaśnie lecz jeżeli bym nadal trzymał pedał gazu tak na 1,5 tyś obr. to jest ok...rozgrzeje się i jest wszystko malinowo.... dziś gadałem z pewną osobą i usłyszałem że może być sonda lambda do zrobienia tzn. daje za ubogą dawke beznyny na zimnym silniku dlatego gaśnie...

Zaczne od sprawdzenia:
    -sonda
    -przepustnice oblukam
    -dolot-filtr powietrza itp.
    -poźniej wymienie świece
    -przewody wysokiego napięcia
    -myślałem o pompie paliwa tylko że z nią chyba sporo zachodu jest :/

Macie jeszcze jakieś pomysły? bo problem występuje non stop po postoju powyżej 4 h- zimno się robi i silnik szybko stygnie :) .... Co do wskaźnika temp. silnika to chyba jest ok bo wskazuje temp. identycznie jak w accordzie którego mam u siebie... więc proszę o wasze propozycje co można jeszcze tam sprawdzić no i czy jest to poważna usterka....

-------------------------------
    ps . w komisie powiedziano mi że jakiś głupek od nich umył silnik kercherem - może być zamoczonego i dlatego gaśnie mi na zimnym silniku? pozatym świeci mi się kontrolka ABS (raz na jakiś czas gaśnie )- powiedziano że stało się to po myciu....
  • Poziom 10  
    hmm, dziś znowu to samo, chodzi i powoli zaczyna gasnąć... pozatym zauwazyłem że są jakieś 3 kable polutowane i jeden albo był pęknięty albo urwałem go podczas oglądania ale już go zrobiłem kable są w okolicy silnika, mogą mieć jakiś związek z tym gaśnięciem? zresztą w sobote biore miernik,spiryt :) ,coś do uszczelnienia - typu wazelina, kostki oraz lutownice i po swojemu zrobie te przewody to aż płakać się chce na widok tych łączeń....

------------
    ps. samochód nadal gaśnie na zimnym silniku :( .... jak pochjodzi z hmm... 4 minuty to juz jest OK a po tak .... 6 min przełącza się na gaz i śmiga bez problemu...
  • Poziom 10  
    Więc byłem dziś rano w serwisie ROVERA , powiedzieli że są to wtryskiwacze i że zrobią to za 450zł :/ ... Więc pojechałem jeszcze do serwisu Hondy i również powiedzieli że to wtryskiwacze no i zrobią to za 100zł :D pozatym przeczyszczą krokowca itp.... Więc jutro rano wstawiam samochód no i zobaczymy jak sobie poradzą :)
  • Poziom 1  
    Jestem posioadaczem Rover 600SI i mam ten sam problem. Samochód gaśnie mi po karzdym puszczeniu gazu przy wciśniętym sprzęgle dopuki się nie rozgrzeje. U mnie zapala się jeszcze pomarańczowa kontrolka silnika zaras jak zacznie sie rozgrzewać. Po wyłączeniu i włączeniu zapłonu kontrolka gasnie aż do ponownego schłodzenia się silnika. Czy te objawy też mogą być spowodowane wtryskiwaczami, czy padło coś innego?
  • Poziom 10  
    ja jestem posiadaczem rovera 620 z 94r,
    objawy mam identyczne jak przedmówca - tj. silnik chodzi elegancko jak jest ciepły,
    jak wystygnie do momentu rozgrzania zapala się kontrolka "check engine" - po rozgrzaniu do ok 1/4 wysokości wskaźnika temperatury gaszę auto, odpalam i jest ok...

problem występuje zarówno przy wciśniętym sprzęgle jak i na biegu jałowym..
    każde skrzyżowanie to jazda jak Kubica - jedna stopa - 2 pedały ;)

trochę męczy mnie to zjawisko - na benzynie silniejsze, na gazie mniej odczuwalne, ale występuje.

Przekopałem już pół internetu :) w poszukiwaniu rozwiązania - żadnych konkretów, tylko: wymień sondę, przewody, świece... itp. Otóż sonda lambda wymieniona (na starej sondzie były tylko objawy - nie paliła się kontrolka) po wymianie pokazuje błąd 41 (grzałka sondy lambda, lub jej obwód) - niestety niewiele mi to mówi, po wymianie sondy problem miał zniknąć ;(

może jest jakieś zabezpieczenie obwodu grzałki? przepalony bezpiecznik lub coś w tym stylu?

proszę pomóżcie, bo walczę z tematem od ponad pół roku, auto pali jak smok (14-17 gazu - ilość benzyny jaką przepala jest nie mierzalna - wystarczy powiedzieć, że 5l benzyny starcza na około 20km jazdy ;-( )