Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Szafy Rack
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

awaria ups'a APC SMART UPS 1400

02 Sty 2007 01:09 3033 4
  • Poziom 13  
    Panowie mam wielki problem, padł mi ups
    hmmm.... padł to troszke złe określenie
    działa, zasila wszystko, diody pokazuja 20% uzycia mocy i 100% naładowania akumulatorów, ale po wyłaczeniu prądu wyłancza sie wszystko a jemu włacza sie alarm. Gdy chce go właczyć na zimno ( bez zasilania zewnętrznego ) czasem sie właczy ale pokazuje 10% naładowania aku.
    Nie chce naładować i nie pozwala użyć aku

prosze poradźcie cos

jest to wersja do 19" szafy rackowej
  • Szafy Rack
  • Poziom 15  
    Uszkodzone Akku. Albo nie trzymają pojemności ale ja stawiał bym na zwarcia między celami - wymień, pomoże.
  • Szafy Rack
  • Poziom 13  
    gregor_pn napisał:
    Uszkodzone Akku. Albo nie trzymają pojemności ale ja stawiał bym na zwarcia między celami - wymień, pomoże.

ok bede szukał
    czy wiesz moze jaka pojemność aku? na allegro jest tego pełno ale są rózna pojemności
  • Specjalista elektronik
    Do Smart-UPS-a jest program do obsługi - myślę, że poda szczegółowe informacje, co się dzieje z UPS-em.
    A jak go nie masz, to możesz podłączyć go do portu szeregowego w PC (tylko musi być odpowiedni kabel,
    bo taki 1:1 po prostu wyłącza UPS-a) i "porozmawiać" z UPS-em, żeby powiedział, co mu dolega.

Połączenia kabla: F1-F4 (DCD,DTR), F2-M2 (RxD), F3-M1 (TxD), F5-M9 (GND), F7-F8 (RTS,CTS),
    i obudowy wtyczek mają być połączone; pozostałe nie połączone; połączenia F-F są tylko po to, żeby
    program wiedział, że jest kabel - jak użyjesz programu, który ich nie potrzebuje, to są zbędne.

Dołączam skrypt do wypisywania najważniejszych informacji o UPS-ie pod Linux-em. Wynik w stylu:

SMART-UPS 1400 on /dev/ttyS0
    Serial No= AB1234567890
    Status= On-line
    Temperature(C)= 030.6
    Battery_voltage= 27.74
    Line_voltage= 237.9
    %_power_used= 018.7
    %_charged= 100.0
    Remaining_time= 0047: