Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Jaki procesor Intela bardziej wydajny ?

02 Sty 2007 15:19 1388 9
  • Poziom 12  
    Witam.

Mam takie pytanie, który z tych procesorów będzie bardziej wydajny?

Intel Pentium D 960 3.6 GHz BOX (LGA775, FSB 800, 2x 2MB, 64-bit)
    czy
    Intel Core2 Duo E6700 2.66 GHz BOX (LGA775, FSB 1066, 2x 2MB, 64-bit)

miał by on pracować jako serwer proxy na linuxie z squid`em

Za wszelkie porady bardzo dziękuję :)

Pozdrawiam.
  • Spec od komputerów
    Zdecydowanie wydajniejszy bedzie E6700.

Az takiej predkosci potrzebujesz do tego proxy? Napisz jakies szczegoly o rodzaju sieci, ilosci uzytkownikow itp.
  • Poziom 26  
    Pod jednym warunkiem bo wszystko zależy od tego do czego ma to służyć.
  • Poziom 12  
    Sądze mimo wszystko że niezależnie pod jaką sieć będzie podpiety to dual core więcej wyciągnie...
  • Poziom 26  
    Proponuje sprawdzić a potem wnioski nasuną się same.
  • Poziom 12  
    Platon napisał:
    Az takiej predkosci potrzebujesz do tego proxy? Napisz jakies szczegoly o rodzaju sieci, ilosci uzytkownikow itp.

siec obsługuje 2124 klientów więc moc obliczeniowa się przyda :) a RAMu mam 4GB i 4x dyski SCSI oczywiście + kontroler.
    tylko ten procek mnie zastanawiał ?

Prusinho napisał:
    Sądze mimo wszystko że niezależnie pod jaką sieć będzie podpiety to dual core więcej wyciągnie...

obydwa są dual core "dwu rdzeniowe"

Pozdrawiam
  • Poziom 34  
    Zdecydowanie lepszy będzie E6700, ponieważ ma lekko zmodyfikowaną architekturę Pentium III która jest wydajniejsza od architektury Pentium 4. Pentium jest zrobiony z P4 i juz na tym etapie odpada, poza tym Core 2 Duo ma 1 cache dla obydwu rdzeni i jest on efektywniej wykorzystywany. Poczytaj też w necie testy Core 2 Duo itd. to jeszcze bardziej się do niego przekonasz.
    BTW od tego Pentiuma który podałeś jest jeszcze tańszy i wydajniejszy procesor - E6300, ale do tej sieci którą opisałeś bardziej pasuje E6700.
    pozdr
    siewcu
  • Poziom 13  
    jak chcesz stawiac proxy na tulu uzytkownikow to polecam FreeBSD, skompiluj sobie wszytsko pod sprzet i bedzie zapinadlac az milo, ja uzywam na desktopie i chodzi rewelacyjnie, w firmie stawiam sambe i proxy. W prockach bardziej reflektuje AMD za innowacyjnosci, ale zgodze sie ze architektura P3 jest lepsza niz P4, nawet teraz te procki trzymja sie w cenie ;-) polecam E6700
  • Spec od komputerów
    mk20 - czekamy na linki, gdzie moglibysmy "to" sprawdzic, i wyciagnac wnioski.
  • Poziom 13  
    Core 2 Duo są dość drogie, ale w tej chwili nie ma lepszych procesorów. Są fajne, mogą być chłodzone pasywnie, pobierają mało prądu (przy dzisiejszych cenach taka oszczędność na energii się bardziej opłaca).
    Są o tyle fajne, ze ponoć bardzo fajnie się je kręci (czym można sporo zaoszczędzić, bo po co kupować procek o wyższym oznaczeniu skoro można mieć adekwatny skok wydajności za free), jednak trzeba mieć pamięci DDR 2 800mhz.