Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Relpol przekaźniki nadzorczeRelpol przekaźniki nadzorcze
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

centralka sterująca c.zamkiem

02 Sty 2007 19:28 2009 18
  • Poziom 11  
    witam posiadam taki sterownik jak widać na załączonym zdieciu nie mam do niego żadnego schematu ani pudełka a chciałbym podłączyć to do fiata uno rok 92 .Na cętralce niema żadnej nazwy ani żadnych symboli tak że nie wiem jak sie to urządzenie nazywa. ...jak ktoś wie jak to podłączyć to proszę o rady...
  • Relpol przekaźniki nadzorczeRelpol przekaźniki nadzorcze
  • Użytkownik usunął konto  
  • Pomocny post
    Poziom 33  
    To jest sterownik C.Z.Ostatnio widziałem taki w hondzie civic.A norbert wiesz co to może być?T tak jak w normalnym sterowniku.Jedna para białego i brązowego idzie do siłownika a następna ewentualnie wejścia do sterowania z alarmu.Ja tak podłączyłem i tak było.A reszta przewodów to tak jak mówisz.A jeszcze by się upewnić to trzeba to rozebrać i zobaczyć czy te wejścia nie są połączone.Ale tak jest na bank.
  • Poziom 11  
    a czemu to nie jest tak jak np. w mojej alfie sterowanie minusem kable biały i niebieski . mogę to rozkrecic i podesłać fotkę jak trzeba
  • Relpol przekaźniki nadzorczeRelpol przekaźniki nadzorcze
  • Poziom 28  
    Norbert, w niektórych sterownikach celowo wyprowadzone są podwójne przewody sterujące (biały i brązowy). Wygodniejsze jest to dla instalatora. Przesyłka dotarła?
  • Poziom 11  
    no tak zgadzam się ale ja to właśnie chcem podłącyć do fiata uno mam nadzieje że tam są takie same kolorki i pujdzie łatwo,,,w alfie podłączylem z waszą pomocą i działa pięknie wielkie dzięki za to...a wracając do tematu to poco podłączać do switchuw nie wystarczy impuls zamykania i otwierania
  • Poziom 28  
    A masz w ogóle centralny zamek w Uno? Czy chcesz także zamontować siłowniki i podłączyć do tego modułu?
  • Poziom 11  
    tak mam centralny zamek..

Dodano po 1 [minuty]:

ale te dwa białe kabelki to nie to samo zobaczcie na ten schemacik tam co nieco jest opisane
  • Poziom 33  
    Norbert e nie bardzo.Tak jak mówi mr-perch.To jest taki zwykły sterownik ale bonusem jest pilot.Ot tyle.
  • Poziom 28  
    Te dwie par kabelków to jest TO SAMO. Uwierz nam. A skoro masz centralny zamek, to są teraz dwa wyjścia. Albo usuwasz z samochodu sterownik fabryczny i w okablowanie fabryczne wkładasz ten radiowy. Albo musisz zastosować zwykły sterownik radiowy, który podaje TYLKO dwie masy i podłączasz je do przewodów białego i niebieskiego w UNO.
  • Poziom 11  
    no ja właśnie myślałem ze to taki zwykły sterownik ze podłącze dwie masy i gotowe a tu sie okazuje ze będą problemy z podłączeniem ....jutro to sobie podłącze pod napięcie i sprawdzę co wychodzi na tych kabelkach narazie wiem ze na 3 i 4 czyli niebieski i zielony jest impuls + na niebieskim jak otwieram a na zielonym jak zamykam(czyli wciskam przycisk zamykający w pilocie) a na reszczie kabli sprawdze jutro..
  • Poziom 33  
    Da się to prosto przerobić.Trzeba pomaindrować tylko przy przekaźnikach.Prosta sprawa.
  • Poziom 28  
    Skoro Tobie rozbieranie (pudełka) nie jest obce, to sprawdź, czy przekaźniki wewnątrz centralki sterowane są masami przez tranzystory lub drivery. Jeżeli tak, to przetnij ścieżki i wyprowadź te punkty na wyjścia przewodów 3 i 4 i następnie do niebieskiego i białego. Możesz śmiało wylutować przekaźniki i po problemie. MUSI DZIAŁAĆ.
  • Pomocny post
    Użytkownik usunął konto  
  • Poziom 11  
    Wszystko podłączyłem i działa bardzo dobrze..PANOWIE WIELKIE DZIęKI