Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Zalany SE K300i, pojawia się rdza. Czy oddać do serwisu?

Hamster_71 02 Sty 2007 21:44 1508 11
  • #1 02 Sty 2007 21:44
    Hamster_71
    Poziom 13  

Witam. Rok 2007 zaczął się pechowo, ponieważ mój telefon Sony Ericsson K300i wpadł do muszli klozetowej. W wodzie znajdował się dosłownie 3 sekundy. Pierwsza rzeczą którą zrobiłem, było wyciągnięcie baterii. Wytarłem go szmatką i położyłem na szafce. Zabawa sylwestrowa trwała, więc się z grubsza nie przejmowałem. Niestety tak się złożyło, że telefon dopiero dzisiaj rozebrałem na części pierwsze. Na płycie głównej było pełno zacieków, wyczyściłem wszystko spirytusem używając wacika i mini pędzelka, który pozwolił mi dojść do ciężko dostępnych miejsc. Telefon suszył się pół dnia. Złożyłem wszystko do kupy i próbowałem odpalić, jednak zero reakcji. Sprawdziłem napięcie baterii, wynosi ono 3,1V a powinno wynosić 3,6V, czyli wygląda na to , że jest rozładowana. Stwierdziłem, że może jak podłączę ładowarkę do telefonu, to coś zaskoczy, niestety świeci się jedynie czerwona dioda na włączniku i tyle. I teraz pytania. Nie wiem, czy podłączyć baterię do ładowarki i spróbować ją naładować, chyba nic się nie stanie, jeśli podłączę ją bezpośrednio? I drugie pytanie. Nie wiem czy opłaca mi się oddawać telefon do serwisu i poprosić o płukanie w wanience. Nie wiem jaki będzie koszt tego i czy to w ogóle pomoże, ponieważ na metalowych elementach w tel. zaczynała pojawiać się rdza. Czekam na odpowiedzi.

Pozdrawiam gorąco.

0 11
  • #2 02 Sty 2007 22:48
    Anonymous
    Użytkownik usunął konto  
  • #3 03 Sty 2007 15:19
    Hamster_71
    Poziom 13  

Podałem baterii 5 V przez około minutę, zmierzyłem napięcie i wynosiło ono 3,4V. Wsadziłem do telefonu, ale telefon nie odpala. Podłączyłem telefon do łądowarki i teraz nie pali się już nawet czerwona diodka... Po wsadzeniu baterii, napięcie spadło do 3,3 V. Bateria jest walnięta?

0
  • #4 03 Sty 2007 16:33
    kilupl
    Poziom 17  

Sprobuj na innej baterii. Ciezko okreslic czy bateria jest walnieta, czy cos na plycie robi zware i rozladowuje baterie. Czy nie jest ona ciepła czasem jak wyjmiesz ja po chwili z telefonu ?

0
  • #5 03 Sty 2007 18:06
    Anonymous
    Użytkownik usunął konto  
  • #6 03 Sty 2007 18:19
    Fyszo
    Spec od GSM

Jak najszybciej zrób płukanie wanienką. Powinien wstać. Prawdopodobnie nie dosechł do konca i robi sie korozja. Kość flasha i power maneger najprawdopodobniej.

0
  • #7 03 Sty 2007 19:17
    Hamster_71
    Poziom 13  

Nie wiem czy będzie po co robić to płukanie wanienką... Rozebrałem dzisiaj go ponownie w celu przepłukania go jeszcze raz spirytusem i zauważyłem coś dziwnego. Gdy odkryje się tą najdłuższą blaszkę, znajduje się pod nią największy układ scalony, nie wiem za co akurat on odpowiada. Jest u mnie nakryty gąbką. Pierwszą rzeczą którą zauważyłem jest brak z jednej strony ścieżek wychodzących z układu, wygląda to tak, jakby po prostu jej nie było, została wymazana czy coś. Pokazane jest to na rysunku. Druga rzecz. Jak spojrzałem na ten układ z innego profilu, to wygląda, jakby te ścieżki wcale nie dotykały płyty, po prostu są nad nią. Nie wiem czy to tak ma być specjalnie, ale chyba raczej nie... Bateria się nie grzeje, cały czas po trochu rozładowuje się po każdym włożeniu. Jutro wykombinuje inną , dobrą baterię i zobaczę. Póki co czekam na odpowiedź odnośnie tego układu.

0
  • #8 03 Sty 2007 19:27
    Anonymous
    Użytkownik usunął konto  
  • #9 05 Sty 2007 15:18
    Anonymous
    Użytkownik usunął konto  
  • #10 05 Sty 2007 21:57
    Hamster_71
    Poziom 13  

Oddałem telefon do serwisu. Będą go płukać i grzać. Powiedziałem, ze jak okaże się ,że któreś układy padły, to lepiej, żeby nie wstawiali nowych, bo wyniesie mnie to tyle co wart jest ten telefon. W poniedziałek odbiór. Napiszę czy działa.

0
  • #11 09 Sty 2007 20:44
    Hamster_71
    Poziom 13  

Wymyli mi go i zapłaciłem za to 40 zł... Chyba trochę dużo, zapytałem się co jest w nim nie tak, jedyną odpowiedź jaką usłyszałem, to ,że drugie tyle mi go postawić na nogi. Zabrałem telefon z zamiarem własnoręcznego naprawienia. Postanowiłem wgrać mu nowego flasha, odpaliłem SonicsBox, ale telefon łączył się, ale wywalało error. Odpaliłem funkcję Recovery z RED CID 36 - udało się. Następnie ściągnąłem

Code:

k300i_r2at003_emea_fs_emea1.bin
    k300i_r2at003_euro_main.bin
    k300i_gdfs

Wrzuciłem je do Sonicsboxa i odpaliłem flash, zajeło to 6 sekund ( Trochę za szybko ) telefon jednak dalej nie wstaje... Mogę coś jeszcze zrobić, czy to na pewno coś z elektroniką siadło? Przedstawie screena z Sonicsboxa. Aaa... baterie naładowałem na full, już jej nie rozładowuje.

Pozdrawiam!

EDIT:
    Odpaliłem jeszcze SETOOL 2 i dałem recovery, oto co otrzymałem...
    Code:

GUI v0.91373/UNI
    standalone version engaged.
    Card serial:00001283
    Loaded 49 flash descriptors
    RECOVERY MODE STARTED
    Open COM port OK
    Recovery:041213 1452 MATCXC1326739_CO
    Fetching phone data from OTP
    OTP status:0 locked:1 CID:36 PAF:1 IMEI:XXXXXXXXXXXXX CERT:RED
    bad file, will not flash it.
    Recovery failed. Phone dead.